Software upgrade Areca 1130 moeizaam

Pagina: 1
Acties:
  • 320 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Ik heb sinds 8 maanden een Areca 1130 met 5 stuks maxline III 300 GB in gebruik.
Dat heeft tot dusver altijd met software versie 1.36 gedraaid, en ik heb nog nooit problemen gehad.
Er zit 1 GB geheugen op.

Omdat ik de array uit wilde breiden met nog een 300 GB disc, had ik hem uit voorzorg maar netjes leeg gemaakt (het was wel wat werk, maar achteraf erg blij dat ik het gedaan heb)
Bij het leeghalen van de disc ging het met de laatste directory fout, mijn PC reboote (waarschijnlijk door een applicatie die niet 100% stabiel is: UPNP server software van V-One)

Door de crash iets van 6 GB aan data kwijt, dus met de neus op de feiten gedrukt dat een accu toch wel handig is als je write back gebruikt.
Dus accu aanggeschaft en aangesloten en software upgrade naar 1.39 gedaan (Bios, Boot en Firmware) via de archttppi interface (die eigenlijk altijd goed werkt)

De eerste reactie: wat traag geworden..

Dus maar een test met HD tune gedaan, en ook de verschillende opties als read-ahead-chache en write-back-cache aan en uit gezet.

Daar hiervan de metingen:

Write back cache "on"
Afbeeldingslocatie: http://members.chello.nl/j.nieuwenhoven/tweakers/HDD_write_back_cache_aan.PNG

Read ahead cache "on"
Afbeeldingslocatie: http://members.chello.nl/j.nieuwenhoven/tweakers/HDD-Read_ahead_chace_on.PNG

Read ahead cache "maxtor off"
Afbeeldingslocatie: http://members.chello.nl/j.nieuwenhoven/tweakers/HDD_Read_ahead_cache_maxtor_off.PNG


Omdat dit geheel niet lijkt te kloppen, ook nog een downgrade naar 1.38 gedaan, met de default settings.
Afbeeldingslocatie: http://members.chello.nl/j.nieuwenhoven/tweakers/v138.PNG


ter vergelijk de meeting die ik maanden terug heb gedaan met 1.36 toen ik het net gebouwd had:
Afbeeldingslocatie: http://members.chello.nl/j.nieuwenhoven/tweakers/hdtune_maxlineIII-300x5_raid5.gif

Dit laatste is iets logischer gezien de 5 discs met elk 55-60 Mbyte per seconde per stuk in een raid-5 opstelling toch een redelijke performance moeten geven.

Om toch maar met 1.39 de zaak goed te krijgen dacht ik maar de raidset en de volumeset opnieuw te maken. Dus disc nummer 6 aangesloten, volume set en raidset weggegooid, en een nieuwe raidset met 6 discs aangemaakt, en 1 volumeset als raid-5 er in gedefinieerd.
Na zo'n 14 uur was dat klaar.
Helaas was de performance nog net zo slecht, maar bij de copy slag van de 1e 6 GB er naar toe van een raid-0 set met 2 74 GB raptors (13 minuten volgens windows ??) raakte de raid-5 degraded.
Een van de originele 5 discs stond als Free in de fysieke disc lijst. Een recover deed helemaal niets.

Dus nu maar weer 1.36 geinstalleerd en opnieuw de raid en volume set aan het maken.

Ik heb dus alle bekabeling nogmaals gecontroleerd, ook alle SATA power connectoren (1 disc met een verloopje, maar dat is niet diegene met een probleem)

Iemand soortgelijke ervaring met een software upgrade dat de performance zo veel slechter wordt ?
Of wellicht een goede suggestie wat ik fout doe ?

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Nou weer 14 uur init van de array. Format gedaan.
Maar een file van 3 GB genomen om rustig te beginnen. En ja hoor, gelijk windows errors: delayed write.
Aan de ledjes op de controller te zien (heb er 2 rijen van 12 ledjes op gezet) zijn er weer 2 discs met problemen:
De event log uitlezen gaat niet meer, met wat pech crashed de computer weer.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
RTFM wellicht ?
pagina 20 van mijn Areca handleiding bij de beschrijving van raid levels bij Raid-5:
Min drives: 3
Max drives: 5

Zou je geen raid-5 met 6 discs kunnen doen op een Areca ? (kan dat eigenlijk in algemeenheid wel ?)

Voor de zekerheid maar weer een Raid volume 5 discs in built gezet. Hopenlijk loopt het dan weer betrouwbaar. Echt leuk vindt ik het zo niet meer.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • Femme
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 23:35

Femme

Hardwareconnaisseur

Official Jony Ive fan

RAID 5 kan prima met meer dan vijf schijven. Ik heb wel eens een array van 12 schijven gemaakt.

Verder heb ik geen problemen met firmware 1.39 im combinatie met Raptor's WD1500ADFD, presteert uitstekend zoals je hier kunt zien. Ik ga 1.39 binnenkort wel eens proberen in mijn server waar een ARC-1120 en vier DiamondMax 10-schijven (grotendeels gelijk aan MaXLine III) worden gebruikt.

  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Femme, bedankt voor de opheldering. Ik had ook wel al gezien dat mensen soms 8 discs in raid-5 hadden lopen. Alleen als alles zo gebrekkig werkt ga je van alles nazoeken.
Met wat geluk is de initialize zo weer klaar. Als het dan nog niet betrouwbaar is dan moet de BBU er maar weer af. Dat is eigenlijk de wijziging die ik nu nog heb ten opzichte van mijn oude situatie.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Nou weer terug bij af.

5 drives v1.36:
Afbeeldingslocatie: http://members.chello.nl/j.nieuwenhoven/tweakers/terug_5_discs_136.PNG

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Helaas te vroeg gesproken, bij de 1e copie actie weer een "delayed write" error van windows.
Daarna weer 1 disk uit de Raid array weg.

Wat we nu opvalt is dat het elke keer dezelfde fysieke disk is. Omdat ik alles opnieuw bekabeld heb om de HD's netjes op volgorde op de controller te krijgen, is het nu op een andere interface dan gisteren. Maar het is wel degelijk dezelfde fysieke disk.

Ik zal die disk maar eens testen aan een normale SATA interface met maxtor powermax software. Als deze al rot is na 10 maanden gebruik, dan moet ik ze maar allemaal vervangen, dit is zo niet leuk meer.

Om vragen te voorkomen, de HD's (8 stuks) draaien samen met 3 ventilatoren aan een dedicated 480 watt voeding van Antec. Ze zitten in een 4:3 module in een stacker, en ik zie ze nooit warmer worden dan 32 graden (zelfs na dagen draaien en zware copieer acties)

[ Voor 26% gewijzigd door jacovn op 01-04-2006 11:55 ]

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


Verwijderd

jacovn schreef op vrijdag 31 maart 2006 @ 23:08:
Aan de ledjes op de controller te zien (heb er 2 rijen van 12 ledjes op gezet)
Misschien een domme vraag van me maar... hoe heb je dat gedaan met die ledjes? Zijn dat gewoon verkrijgbare connectoren met kabeltjes en ledjes of heb je de leds zelf moeten solderen?

-- Stefan.

  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
De pinnetjes zijn 2.54 mm standaard maat. Je kunt daarvoor een female stekker kopen voor print montage met een dubbel rij gaatjes. Op de voetjes die normaal door een print 2,54 mm raster gaan kun je de ledjes solderen.
Ik heb vrij kleine ledjes gekocht, en alles moeten solderen ja. Past allemaal net, en het is wel handig voor diagnose. Niet aangesloten poorten blijven rood branden. Een disk die als probleem gezien wordt knippert rood. Disk activiteit is groen.
Ik kan wel een foto maken als je het interessant vindt.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


Verwijderd

Doe maar die foto. Ik heb ook nog wat LED's liggen om zo iets temaken. Heb je de LED's in serie met een weerstand??

Verwijderd

Een foto zou ik zeker op prijs stellen.

De nieuwe kast waar ik het hele zaakje met de Areca in wil laten zetten heeft onvoldoende led's dus een dergelijke oplossing klinkt erg handig. Ik ben niet echt bezig met "modding" maar van wat je omschrijft is het iets waar ik net handig genoeg in ben om in elkaar te zetten. :)

-- Stefan.

  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Verwijderd schreef op zaterdag 01 april 2006 @ 23:23:
Doe maar die foto. Ik heb ook nog wat LED's liggen om zo iets temaken. Heb je de LED's in serie met een weerstand??
Nee, direct ledjes aangesloten.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
De foute HD gevonden. De 6e HD maar gebruikt als spare om de defecte te vervangen. Binnen 2 uur de volume weer operationeel.

De HD aangesloten op een normale sata poort en powermax gedraaid. Nou de disk is prima volgens powermax. Ik zal morgen de uitgebreide test nog gaan draaien.

Wat nu te doen als powermax de schijf in orde vindt, maar de Areca de disk uit de array gooit ?

Ik heb wat threads gelezen over TLER:

Q: What is time-limited error recovery and why do I need it?
A: Desktop drives are designed to protect and recover data, at times pausing for as much as a few minutes to make sure that data is recovered. Inside a RAID system, where the RAID controller handles error recovery, the drive needn't pause for extended periods to recover data. In fact, heroic error recovery attempts can cause a RAID system to drop a drive out of the array. WD RE is engineered to prevent hard drive error recovery fallout by limiting the drive's error recovery time. With error recovery factory set to seven seconds, the drive has time to attempt a recovery, allow the RAID controller to log the error, and still stay online.


Ik vermoed half dat mijn problemen dus voortkomen van het remappen van foute sectoren en de daardoor ontstane "time-out" van de disk voor de areca.

Ik zit er over te denken maar WD Raid Edition HD's aan te schaffen, en dan deze maxtors als losse disks in te zetten voor opslag van Films.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • _-= Erikje =-_
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 22-12-2025
Mjah, als er daadwerkelijk foute sectoren op die schijf staan zou die areca de schijf ook als degraded aan moeten geven na een timeout. Als je maxtor daadwerkelijk stukke sectoren heeft zie je die idd alleen met de uitgebreide test

  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Geen fouten met de uitgebreide test gevonden. Maari k heb wel het vertrouwen in die disk verloren.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • John2B
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 24-02 00:34

John2B

I Love RAID5..!!

jacovn schreef op vrijdag 31 maart 2006 @ 23:27:
RTFM wellicht ?
pagina 20 van mijn Areca handleiding bij de beschrijving van raid levels bij Raid-5:
Min drives: 3
Max drives: 5

Zou je geen raid-5 met 6 discs kunnen doen op een Areca ? (kan dat eigenlijk in algemeenheid wel ?)

Voor de zekerheid maar weer een Raid volume 5 discs in built gezet. Hopenlijk loopt het dan weer betrouwbaar. Echt leuk vindt ik het zo niet meer.
Dat klopt, zo staat het in het OUDE boekje, ik heb dat al gemeld in maart of april 2005 en Areca zou dat in de nieuwe versies van de handleidingen aanpassen. De nieuwe handleidingen zijn ook te downloaden:

Hier staan ze:

ftp://ftp.unnet.nl/pub/ar...ds/Documents/Manual_Spec/

En dit is de laatste op dit moment

ftp://ftp.unnet.nl/pub/ar...ec/ARC1XXX_V31_030606.zip
_-= Erikje =-_ schreef op maandag 03 april 2006 @ 08:23:
Mjah, als er daadwerkelijk foute sectoren op die schijf staan zou die areca de schijf ook als degraded aan moeten geven na een timeout. Als je maxtor daadwerkelijk stukke sectoren heeft zie je die idd alleen met de uitgebreide test
Dat gebeurd ook, alleen de crash waar de TS mee begint in de opening heeft te maken met de instelling WRITE BACK CACHE zonder BBU.

Als een disk inderdaad te lang een sector wil repareren zal deze als failed uit de ARRAY vallen en de ARRAY al degraded.

Mischien het subject aanpassen van:
Software upgrade Areca 1130 moeizaam

Naar b.v.
Areca ARC-1130 trager na firmware ugrade

[ Voor 30% gewijzigd door John2B op 03-04-2006 21:52 ]

A friendship founded on business is better than a business founded on friendship


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Als moderator dat wil veranderen geen probleem mee.

Wellicht ook: domme gebruiker wijt fout disk aan controller...

Want dat was het wel een beetje als ik het zo teruglees.
Maar ja, het heeft altijd gedraaid totaan de software update. Wellicht dat de sectoren op de HD al slecht waren, maar pas bij het herschrijven zijn problemen opgetreden, en is het aan het licht gekomen 'door' de upgrade.

Ik begrijp nu beter ook de risico's van RAID-5. De berichten van als het mis gaat dat je dan veel data kwijt kunt raken zijn nu extra duidelijk geworden. Eigenlijk heb je dus altijd een hot spare nodig als de data je lief is. Want als er 1 disc mee stopt en de array in de degraded stand staat is elke andere fout fataal voor al je data.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • John2B
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 24-02 00:34

John2B

I Love RAID5..!!

jacovn schreef op maandag 03 april 2006 @ 23:16:
Als moderator dat wil veranderen geen probleem mee.

Ik begrijp nu beter ook de risico's van RAID-5. De berichten van als het mis gaat dat je dan veel data kwijt kunt raken zijn nu extra duidelijk geworden. Eigenlijk heb je dus altijd een hot spare nodig als de data je lief is. Want als er 1 disc mee stopt en de array in de degraded stand staat is elke andere fout fataal voor al je data.
Je kunt inderdaad kiezen voor RAID5 met een hot spare
Echter tijdens de rebuild ben je dus niet redundand...

Je kunt ook kiezen voor een RAID6 zonder hotspare
Bij een disk uitval blijf je alsnog redundant, het kost t.o.v. RAID5+hotspare evenveel disken. En kan je nadat een disk is uitgevallen die zelf wisselen.

A friendship founded on business is better than a business founded on friendship


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Nou weer update naar 1.39 en de batterij weer aangesloten.

Nu 3 discs uit de array gegooid bij het copieren van de 1e file. Na een re-boot was er nog 1 uit de array verwijderd en kon ik hem weer als spare toevoegen waarna de reparatie weer begon. Helemaal ontmoedigd de PC maar uitgezet en gaan slapen.

Zijn er nu opeens 2 of wellicht 4 van de originele 5 disks defect terwijl die 8 maanden zonder problemen (voor zover ik gemerkt heb dan) gewerkt hebben ? (en een check met maxtor tools laat zien dat er niets aan de hand is)

Ik vindt dat wel een erg sterk verhaal.

Zou het nog zo kunnen zijn dat de instellingen van de raid controller een compleet andere timing hebben gekregen en dat hij nu kritischer reageerd op de maxline III HD's ???

Iemand ervaring met de WD Raid Edition HD's en software versie 1.39 met een Areca ?
Ik voel er veel voor om er daar maar 5 van te kopen en dan alle problemen in 1 keer kwijt te zijn, dit is gewoon niet leuk meer.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Verwijderd schreef op zondag 02 april 2006 @ 00:36:
Een foto zou ik zeker op prijs stellen.

De nieuwe kast waar ik het hele zaakje met de Areca in wil laten zetten heeft onvoldoende led's dus een dergelijke oplossing klinkt erg handig. Ik ben niet echt bezig met "modding" maar van wat je omschrijft is het iets waar ik net handig genoeg in ben om in elkaar te zetten. :)
De 1e foto's zijn slecht gelukt. In de kast zelf kan mijn camera eigenlijk niet scherstellen op het zwarte stekkertje met de ledjes erop.
Als mijn raid re-built (de zoveelste) vanavond klaar is, zal ik de stekkertjes eraf halen en op een wit A4'tje leggen, dan moet een foto beter lukken.

Je zou ook een flatcabel kunnen gebruiken en de ledjes ergens in je kastfront plaatsen. Maar het is wel een kerstboom effect. Ik kan door de geperforeerde zijkant van de CM stacker behuizing net de ledjes zien, en als er dan 1 rood brand valt het wel op. De groene die knipperen bij disk activiteit is aardig om te zien, maar goed, dat heb je ook snel gezien. Dus ik zou het niet prominent aan de voorkant in de kast knutselen.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Hallo,

v1.36 er weer op, batterij er aan. 6 x maxlineIII 300 GB. Nieuwe init van de array.
HDtune test loopt goed. Eerste file van 6 GB die ik ernaar copieer en daar zijn de "windows delayed write" errors weer.

controle window:
Raid Set Hierarchy
Raid Set IDE Channels Volume Set(Ch/Id/Lun) Volume State Capacity
Raid Set # 00 Ch05 ARC-1130-VOL#02 (0/0/1) Failed 1500.0GB
Ch06
Ch07
Ch08
Failed
Failed
Raid Set # 01 Ch01 ARC-1130-VOL#01 (0/0/0) Normal 140.0GB
Ch02
Raid Set # 02 Ch04 6Y120M0 (0/0/4) Normal 122.9GB
Raid Set # 03 Ch03 7Y250M0 (0/3/0) Normal 251.0GB

IDE Channels
Channel Usage Capacity Model
Ch01 Raid Set # 01 74.4GB WDC WD740GD-00FLA2
Ch02 Raid Set # 01 74.4GB WDC WD740GD-00FLA2
Ch03 Pass Through 251.0GB Maxtor 7Y250M0
Ch04 Pass Through 122.9GB Maxtor 6Y120M0
Ch05 Raid Set # 00 300.1GB Maxtor 7L300S0
Ch06 Raid Set # 00 300.1GB Maxtor 7B300S0
Ch07 Raid Set # 00 300.1GB Maxtor 7B300S0
Ch08 Raid Set # 00 300.1GB Maxtor 7B300S0
Ch09 Failed 300.1GB Maxtor 7B300S0
Ch10 Failed 300.1GB Maxtor 7B300S0
Ch11 N.A. N.A. N.A.
Ch12 N.A. N.A. N.A.


View events gaat niet meer in deze status, Areca hangt dan compleet.

Hopenlijk werken WD RE disks beter.....

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Hierbij de beloofde foto's van de stekker met ledjes. Helaas niet hele goede foto's. Met mijn camara gaat scherpstellen van dichtbij op kleine onderwerpen niet zo geweldig.

Afbeeldingslocatie: http://members.chello.nl/j.nieuwenhoven/tweakers/ledjes_achterkant_klein.jpg
Afbeeldingslocatie: http://members.chello.nl/j.nieuwenhoven/tweakers/ledjes_voorkant_klein.jpg

Het zijn dus 2.54 mm raster chassisdelen. Op de pennen die normaal door de print gaan kun je de ledjes solderen, en de female stekker pas dan op de pennen op de areca.

Als je een beetje kunt solderen is het niet zo moeilijk. Je moet wel zorgen dat je vrij kleine ledjes gebruikt, anders past het niet. Bij mij staan ze al verschoven ten opzichte van elkaar, anders ging het al niet meer.

In de handleiding van de Areca controller staat beschreven wat de anode kant is.

[ Voor 79% gewijzigd door jacovn op 07-04-2006 13:23 ]

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Als extra informatie:
Ik heb ook de NT driver van Areca geupdate: ftp://ftp.areca.com.tw/Ra...WinXP/X86/scsiport/V1.02/

Nu sprak ik iemand die me vertelde om te kijken naar de eigenschappen van de harrdisk, en de write cache onder windows (in de policys tab bij de properties van de disk) eens uit te zetten. Ik ben pas zondag in staat dat te doen, maar misschien weet iemand of wellicht dit invloed kan hebben ?

Mijn eigen conclusie is tot dusver dat het een timing issue moet zijn, omdat ik niet geloof dat er 2 of 3 HD's opeens uitvallen. En als het dan eerst door windows gecached wordt, daarna door de areca en als laatste op de HD, er wellicht timings issues optreden.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


Verwijderd

jacovn schreef op vrijdag 07 april 2006 @ 13:18:
Hierbij de beloofde foto's van de stekker met ledjes.
Thanks. Dat ziet er inderdaad wel uit als iets wat niet al te veel acrobatiek vereist. Zelf dacht ik meer aan draadjes voor de leds omdat het inderdaad een smal oppervlak is. Gelukkig is de nieuwe kast er weer een met een dichte deur zodat de kerstboomverlichting niet helemaal overkill zal zijn. :-)

-- Stefan.

  • charlie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 15-02 13:47

charlie

?*?

Heb twee bakken met elk 16 X 500 Gb Seagate schijven op een Areca controller. (Raid 6)
Deze dingen zijn niet echt stabiel te krijgen, kopieren over Gigabit ethernet gaat ocharme aan 20 à 30 Mb/sec, zelfs bij files van 100Gb.

Bij nog zwaardere kopieeracties gaat de server zelfs spontaan rebooten. Eén machine is terug bij de leverancier, Seagate zou het probleem officieus toegegeven hebben (schijven verbruiken naar het schijnt redelijk wat stroom).

Krijg hem volgende week terug met hitachi schijven, ben benieuwd naar het verschil...

Verwijderd

Charlie23 schreef op zaterdag 08 april 2006 @ 14:43:
Deze dingen zijn niet echt stabiel te krijgen, kopieren over Gigabit ethernet gaat ocharme aan 20 à 30 Mb/sec, zelfs bij files van 100Gb.
Afhankelijk van het soort netwerk/switch en configuratie is 20-30Mb/s over het algemeen een beetje het gemiddelde voor de meeste Gb netwerken. Als ik hier over het netwerk (via 3Com office connect Gbit switches en CAT6 kabels) naar een machine file copies doe dan komt dat op het zelfde neer. De target is een dual Xeon met een 95xx 3Ware 8ports SATA controller. Maar op het moment dat ik van twee verschillende machines simultaan file copies naar de target doe gaat de performance al snel naar 50-60Mb/s. De target zowel als de andere machines kunnen makkelijk >20/30Mb/s lezen van de verschillende arrays dus de source is niet de bottleneck en de RAID controllers (zowel LSI als 3Ware) kunnen het ook makkelijk aan. Binnenkort zal ik wel het e.e.a. met de Areca testen om te zien hoe dat zich stand houd.

-- Stefan.

  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Het lijkt weer stabiel te zijn. 5 x een WD RE2-400 erin gezet. Raid-set en Volume-set gemaakt en een partitie in Windows.
Loopt normaal in windows, geen delayed write errors.
Ook maar weer 1.39 geinstalleerd, en tot dusver loopt het nog steeds goed.

Ik heb nog gekeken naar de properties van elke HD, maar de windows schrijf cache is wel uit te zetten, maar gaat automatisch weer aan. Zal dus wel meer een globale setting zijn die ergens anders veranderd moet worden.

Verder zal ik al mijn maxtors maar met de maxtors software gaan controleren. Zal toch een verkeerde tussen moeten zitten, of ik heb gewoon pech gehad..

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • John2B
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 24-02 00:34

John2B

I Love RAID5..!!

jacovn schreef op maandag 10 april 2006 @ 07:06:
Het lijkt weer stabiel te zijn. 5 x een WD RE2-400 erin gezet. Raid-set en Volume-set gemaakt en een partitie in Windows.
Loopt normaal in windows, geen delayed write errors.
Ook maar weer 1.39 geinstalleerd, en tot dusver loopt het nog steeds goed.

Ik heb nog gekeken naar de properties van elke HD, maar de windows schrijf cache is wel uit te zetten, maar gaat automatisch weer aan. Zal dus wel meer een globale setting zijn die ergens anders veranderd moet worden.

Verder zal ik al mijn maxtors maar met de maxtors software gaan controleren. Zal toch een verkeerde tussen moeten zitten, of ik heb gewoon pech gehad..
Volgens mij kan je die optie in de BIOS van de Areca aanzetten, uitzetten en op auto. Ik vermoed dat die op AUTO staat aangezien je zegt dat als je het uit even laten weer aanstaat.

P.s. ben blij om te horen dat het goed loopt, cross my fingers...

[ Voor 4% gewijzigd door John2B op 10-04-2006 08:40 ]

A friendship founded on business is better than a business founded on friendship


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Zou de settings bij de policys in windows samenhangen met de settings op de Areca ?
Dat zou me verbazen, maar goed zo bekend ben ik nu ook weer niet met dit alles.

Als ik in de policys tab van de properties van de HD kijk en dan daar het vinkje weghaal en op OK druk en het scherm weer open, staat het vinkje er weer.
Bij de HD die op mijn mainbord zit (system disk) kan ik het wel blijvend uitzetten. Dus wat dat betreft is het wellicht wel afhankelijk van een hardware setting.
Ik zal daar vanavond nog eens goed naar gaan kijken.

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase


  • jacovn
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 09:09
Nou er al weer bijna 400 GB data op gezet. Doet het nog steeds :)

Toch wel vreemd, verder niets veranderd dan de fysieke disk wissel, en verder de HDD read ahead cache op "enabled" gezet i.p.v. "disable maxtor"

[ Voor 54% gewijzigd door jacovn op 11-04-2006 07:01 ]

8x330 NO12.5°, 8x330 ZW12.5°, 8x350 ZW60°, 8x325 NO10°, SE8K, P500. 6x410 ZW10° Enphase

Pagina: 1