Met VirtualDub kun je vrij eenvoudig knippen.
als 't goed is maakt 'ie er weer een werkend avi-filetje van (de eerste frame wordt dan een keyframe)
Als je de aangepaste codec gebruikt die op
http://www.divx-digest.com/software/divxcodec.html staat (de scene-detect-patch) dan maakt 'ie al automatisch een keyframe wanneer er een nieuwe scene begint.
Dat zijn vaak ook de meest interessante stukken om te knippen

Tevens kun je dan ook de fast-motion codec gebruiken, want die ziet er dan wel goed uit.
't nadeel van de fast-motion codec is alleen wel dat 't minder makkelijk is om de grootte van de eind-file te bepalen, omdat er vrij veel variatie is in de bitrate.
Voorbeeld:
een filmpje van 45 min encoded met 1200 kbit/sec met fast-motion-codec werd uiteindelijk maar 71 kB/sec = 568 kbit/s (XFiles-aflevering) Terwijl er toch scenes in zitten waar >7000 kbit/s voorkwam.
Een goedkope voeding is als een lot in de loterij, je maakt kans op een paar tientjes korting, maar meestal betaal je de hoofdprijs. mijn posts (nodig wegens nieuwe layout)