Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

  • Heaget
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 20-11 10:51
Beste Tweakers,

Ik zit met een groot dilema. Ik zit momenteel op het Grafisch Lycem te Utrecht. Leuke school hoor, alleen de werkdruk is zo inmens laag, als ik een 3/4de periode niets doen en het laatste stukje nog even doorwerk dan ben ik klaar. Cijfers zijn gewoon zo als ze horen, ~7/8. Nu heeft een klasgenoot van mij dat ook, en die is wezen kijken op een GameDesign Academie in Breda. Dat beviel hem wel, dus ik even met hem gepraat en het 1 en ander aangehoord. Ik heb er wel oren naar, maar, jawel er is een maar.

Ik beslis zoiets natuurlijk niet alleen, m'n ouders hebben daar ook wat mee te maken. M'n moeder zij dus, kun je wel met Gamedesign altijd je geld verdienen? Dat wist ik dus eigenlijk niet zo goed..

Maar hier komt het dilemma, ik vind Fotografie ook heel erg leuk, alhoewel ik nog geen DSLR heb ben ik er wel voor aan het sparen. Nu is dus mijn vraag, kun je met fotografie wel je leven geld verdienen? Ik zou heel graag mode/model shoots doen bij bijv. kledingmerken oid.

Waarom zou ik zelf liever fotografie doen? Omdat ik kwa GameDesign nog niet heel erg veel weet en ik ook niet weet of ik heel m'n leven achter een PC wil zitten, als fotograaf ben je er toch wat meer op uit etc.

Ik ben momenteel nog 16 en heb nog meer dan 1 jaar de tijd om een beslissing te maken, ik hoop dat jullie mij adviezen kunnen geven en misschien nog wel aanmoedigen.

Sebastiaan
-Heaget

  • MBV
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 21-11 19:43

MBV

Ik las laatst op DPZ dat het erg lastig is om er geld mee te verdienen. Ook hoorde ik dat op de Foto Vakschool in Rotterdam maar heel weinig mensen direct de opleiding doen, de meesten doen het 'erbij' op hun 25e.

  • Kluk-Kluk
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 20-11 23:28

Kluk-Kluk

laat maar vallen.....

In artistieke beroepen is het "altijd" lastig om je geld te verdienen. Of je moet gewoon heel erg uitblinken, maar dan had je het al wel geweten denk ik zo.

Ik kan de mensen die zoiets "erbij" doen geen ongelijk geven: Het is leuk en uitdagend, maar je moet in dit geval wel iets hebben om op terug te vallen lijkt me ...... :+

Powered By C8H10N4O2


  • Ursamajor
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 14-11 13:34

Ursamajor

Astrofotograaf

Dat je een opleiding wil gaan doen, wil natuurlijk niet zeggen dat je talent hebt. Als ik zie wat sommige mensen voor een foto's maken, puur uit de praktijk geleerd, heb ik daar veel respect voor.

Maarja, misschien kun je producten fotograferen voor een catalogus, of je specialiseren in een bepaald soort fotografie, mode is uiteraard ook een optie.

En gewoon grafisch design? Kun je fotografie en nog meer vormen samenvoegen tot een briljant geheel.

Succes in de keuze iig!

Gadgets FTW!


  • Nibble
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 12-11 09:07
Gamedesign is een beetje een riskante factor. Zeker in nederland vind je hier niet snel werk in, er zijn te veel mensen die het willen en te weinig bedrijven dus een arbeids overschot in die sectie. Als je niet extreem goed bent eindig je snel als spelltjes programmeur voor een site of zit je tekeningetjes te maken voor dito doelen. Zeker als pc's niet echt je hobby zijn zou ik het niet doen, dan zou ik eerder inzetten op fotografie. Ik ben (multimedia)programmeur van beroep en zit dagelijks met lappen source-code voor mijn neus, nieuwe technieken uit te vogelen en bugs af te schieten en als het nodig is spring ik soms bij bij systeembeheer (wegens redelijke linux kennis :p). Als een deadline naderd en dingen _moeten_ af, is het een kwestie van pizza en doorhacken. Als je dat niet leuk vindt om te doen houdt je het nooit vol en dat is met elk beroep, sacrifices zijn soms nodig en de mate waarin je bereidt bent die te maken geven imho aan hoe dicht je tegen je beroep aanzit wat je graag zou willen doen.

Zoals hier eerder al is gezegd, creatieve beroepen komen altijd met een heel groot nadeel: weinig tot geen werk. Veel creatievelingen (bv een etaleur) zijn vaak freelancers en dan is het hollen of stilstaan,dwz of het zit mee en je verdient goed, of je zit echt maanden te zoeken naar werk en moet ondertussen overal wat bijbeunen, so what, if it makes you happy :)
Vergis je overigens niet al te veel in een of ander beroep, ook binnen een beroep zijn veel verschillen. Een persfotograaf zal redelijk wat afreizen, maar zelden normale werktijden hebben. Een fotograaf op de hoek, moet het hebben van pasfoto's en vooral reportages, lijstverkoop etc, maar is na 6en wel "klaar". Het is net wat je wil alles is in principe mogelijk.

De voornaamste drijfveer moet zijn wat je leuk lijkt/vindt dat moet je doen. Geld is ondergeschikt.
Een dikke baan waar je elke dag met lange tanden naartoe gaat verdient uiteindelijk ook niet omdat je het niet vol houdt. Werk wat je leuk vind ben je bereid voor minder voor te vangen omdat het werk je aanspreekt en geloof me uit eigen ervaring, dat maakt zo vreselijk veel verschil uit.
Doe wat je leuk vindt en probeer er je geld mee te verdienen, maar houdt het wel realistisch ;)
School is zowieso erg belangrijk haal alle papieren die je stufi je kunnen laten halen en leer zoveel en zolang je kan. Je hebt er later alleen profijt van.

[ Voor 17% gewijzigd door Nibble op 16-03-2006 20:58 ]

T is for TANK, and T is for TERROR ... and K is the K for KILLING in error.


  • CptMorgan
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 20-11 21:15
offtopic:
Ik zit in het zelfde gebouw op school! X11.. :P

C40 Twin Ultimate MY23 - Thunder Grey - 20" - Zappi v2.1 - 7470Wp O/W - Enphase


  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 00:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

Vergeet gamedevelopment als opleiding, daar heb je practisch niets aan. Je kunt gamedevelopers globaal indelen in 3 diciplines: designers, artists en programmeurs. Als designer kun je meestal niet zomaar solliciteren, dat zijn over het algemeen seniorenposities. Voor artists en programmeurs heb je weer allemaal subdiciplines, en de meeste gamedevelopers blinken in een van die diciplines gewoon heel erg uit.

Dan heb je de verschillende gamedevelopment opleidingen, die jouw willen opleiden als gamedeveloper. Dit betekent over het algemeen dat je van alles een beetje leert, wat op zich wel interessant kan zijn maar daarmee ben je er nog niet. Je wordt dus niet opgeleid als gamedeveloper, je zal ook veel aan zelfstudie moeten doen wil je echt verder komen. Wat dat betreft is er dus niet echt een groot voordeel tov een algemene informaticastudie of een grafische opleiding, en het is ook nog eens zo dat gamesbedrijven over het algemeen veel minder kijken naar de genoten opleiding en willen ze gewoon weten wat je skills zijn. Zij weten dondersgoed dat een papiertje op zich niets voorstelt, het gaat gewoon om jouw kennis en of je dat goed toe kan passen.

Maar er is wel een groot nadeel: zoals Soultaker al zei is er maar erg weinig werk in de gamesbiz, zeker in Nederland. Er zijn maar een stuk of 8 serieuze bedrijven, dus het totaal aantal mensen dat op jaarbasis wordt aangenomen ligt erg laag. Je hebt dus een alternatief nodig, maar denk maar niet dat veel IT bedrijven in Nederland waarde hechten aan een diploma van een gamesopleiding.

Mijn advies: doe gewoon een normale opleiding, en doe veel zelfstudie/oefening om ervaring op te doen in gamedevelopment. Bovendien denk ik dat keuzevakken als gamedevelopment op een normale HBO ook veel meer gaan komen: mensen beginnen in te zien dat het een serieuze business is en dat er interesse voor is. En de stageperiode van zo'n opleiding kun je ook gebruiken om iets in de gamedevelopment te doen.

En dit zeg ik niet alleen omdat ik het ook zo heb gedaan ;)

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 00:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

Nibble schreef op donderdag 16 maart 2006 @ 20:51:
er zijn te veel mensen die het willen en te weinig bedrijven dus een arbeids overschot in die sectie.
Er zijn idd te veel mensen die het willen, maar er is nogal een tekort aan echt goed personeel. Dus wat dat betreft kun je gemakkelijk aan een baan komen als je je weet te onderscheiden van de massa, ze zijn altijd wel op zoek naar talent.

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


  • Grrrrrene
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online
Ik denk dat je met fotografie niet zomaar een goede boterham kunt verdienen en die kansen worden met de toegankelijkheid door digitale fotografie alleen maar lager. Mensen kunnen nu thuis experimenteren met een illegale kopie van Photoshop of een ander fotobewerkingsprogramma en de goede fotografen komen met de talloze online gallery-sites vanzelf boven drijven.

Ik denk dus dat de concurrentie op dat gebied killing is, ongeacht of je een opleiding in die richting hebt gedaan.

Maarja, je alternatief, de gaming industrie, is ook zo'n gebied waar iedere nerd terecht wil. Ik zou persoonlijk liever een wat algemenere studie doen als je de creatieve kant op kunt, zodat je als het in de game industrie niet wil lukken, altijd nog over kunt stappen op het designen van andere dingen zoals flyers of helemaal een andere wending: product design. (Ik noem maar wat).

Aangezien dit topic niet alleen over fotografie gaat, gooi ik hem maar naar W&I.

[ Voor 6% gewijzigd door Grrrrrene op 17-03-2006 01:08 ]

Imitation is the sincerest form of flattery
Stressed is desserts spelled backwards


Verwijderd

Ik ga met Grrrrrrne mee, doe wel een opleiding die wat breder is zodat je altijd een kans op een baan hebt, ook wanneer het minder gaat met een branche. Waarbij ik wel moet opmerken dat je iets moet doen waar je hart bij ligt, anders is het verschrikkelijk lastig om je motivatie voor de opleiding vast te houden. Ik praat wat dat betreft uit ervaring :) Loop eventueel ook nog een keer gewoon die school binnen op een doordeweekse dag zodat je een beetje de sfeer kunt proeven, zonder dat je overal heen geleid wordt door studievoorlichters en andere mensen :)

Voor wat betreft de fotografieopleiding: ik kan het nut daarvan niet inschatten, tot nu toe merk ik dat ik zelf een hoop zelfstandig leer of met behulp van commentaar van anderen. De opleiding kan je misschien op het creatievere gebied meer ondersteuning bieden, maar daarvoor zou je eens bij wat mensen moeten informeren die het doen :)

[ Voor 28% gewijzigd door Verwijderd op 17-03-2006 00:58 ]


Verwijderd

Als je de game development opleiding volgt en afmaakt hoef je niet perse te gaan werken bij een bedrijf die games ontwikkeld. Volgens mij kan je net zo goed werken bij een reclame bureau of een IT dienstverlener.

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 00:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

b: natuurlijk kan dat, maar wat heb je dan aan de opleiding gehad?

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


  • Spike_wolf
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 07:42

Spike_wolf

Genius Or Madman?.. You Decide

Ik zit zo'n beetje met hetzelfde... de opleiding die ik nu doe is niet echt uitdagend voor me... ik doe ook 3/4 van de tijd niks en heb alles nog met prima cijfers op tijd af... (nu 3e jaars netwerk beheer) en ben vanplan om hiernaast wat vakken van Fotografie te doen.. de school heeft me zelfs al ingezet als fotograaf voor Dove begin April, dus die weten ook wel dat ik makkelijk twee dingen tegelijk kan doen en dat ik er goed genoeg voor ben :P
Maar daarnaast zou ik ook heelgraag GameDesign willen Doen, terwijl ik 3D modeling (3D studio Max en Maya) ook geweldig vind.. :/
Ik heb gewoon teveel interesses...

En hoewel ik m'n huidige opleinding met de dag saaier vind worden ga ik deze toch af maken... anders heb ik drie jaar weg gegooid.. en als ik toch zo door ga heb ik een prima diploma waarmee ik aardig wat zou kunnen...

Maar hiernaast probeer ik via school dus fotografie te doen (tijdens mijn stage op Aruba voor mijn huidige opleiding, ben ik daar regelmatig ingehuurd als pers fotograaf en party fotograaf en dergelijke). Terwijl ik bij mijn bijbaantje in een dierentuin opgeleid word tot dierenverzorger en trainer...

Op het moment ben ik ook helemaal de weg kwijt.. geen idee meer wat ik wil/moet/kan gaan doen...

Wat ik mezelf wel voor ogen houd is mijn huidige opleiding afmaken... als die zijn einde naderd ga ik nog rustig uitzoeken wat ik wil.
Maar ik ben niet van plan om de afgelopen 2,5 jaar weg te gooien en nu gelijk wat anders te gaan doen....

Vond ik zelf wel een oged idee :)

(ben 19 trouwens)

Wat doet Ctrl+W ook alweer?
Humankind… be both.
Star Wars Awakens | Instagram


Verwijderd

.oisyn schreef op vrijdag 17 maart 2006 @ 11:19:
b: natuurlijk kan dat, maar wat heb je dan aan de opleiding gehad?
dan heb jer er vrij weinig aan inderdaad. Maar de games industrie in nederland is echt ontzettend klein. De kans dat je bij een game ontwikkelaar kan beginnen is behoorlijk klein. Om jezelf te kunnen onderhouden kan je natuurlijk even gaan werken en in die tussen tijd door zoeken. Of juist sparen om voor jezelf te beginnen. Wat ook een mogelijkheid is om in het buitenland te werken.

  • .oisyn
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 00:33

.oisyn

Moderator Devschuur®

Demotivational Speaker

Maar de games industrie in nederland is echt ontzettend klein
Valt mee, als je echt goed bent is de kans zelfs vrij groot. Zie mijn eerdere post in deze draad.
Wat ook een mogelijkheid is om in het buitenland te werken
In het buitenland maak je niet zoveel meer kansen, daarnaast zitten de gamesbedrijven in nederland niet echt te wachten op iemand die een gamedevelopment-opleiding heeft afgerond. De overige bedrijven (reclame-wereld e.d.) zitten over het algemeen echter wél te wachten op iemand die een aansluitende opleiding heeft gevolgd. Als je het allemaal tegen elkaar afweegt is de keuze dus imho niet zo moeilijk: doe gewoon geen gamedevelopmentopleiding.

[ Voor 4% gewijzigd door .oisyn op 17-03-2006 11:38 ]

Give a man a game and he'll have fun for a day. Teach a man to make games and he'll never have fun again.


  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Geld verdienen doe je pas als je iets kan dat gevraagd is.

De realiteit is daarbij vaak dat beroepen die een lage drempel hebben niet goed verdienen.

Hetzelfde geldt voor een fotograaf. Deze moet zich eerst op de 1 of andere wijze bewijzen (de drempel) door bijzondere foto's te maken.

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • Heaget
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 20-11 10:51
Oke ik lees alles aandachtig en kom tot de volgende conclusie. GameDesign word het niet, waarom? Omdat als je daarin een baan wil krijgen je echt bij de top moet zitten, en dat zit ik nog niet. Daarnaast wil ik niet 4 jaar ploeteren om er daarna achter te komen dat werk vinden heel erg moeilijk is. Dan als tweede, fotograaf. Jullie zeggen dat het lastig is om daar wat in te vinden wat je voor lange tijd kunt doen.

Ik heb het er gister nog eens met m'n ouders over gehad. En ik denk dat Freelance allrounder het beste voor mij zou zijn. Dus ik maak m'n opleiding hier af, met of zonder zin, en probeer gewoon heel erg goede cijfers te halen. Daarna dus als freelance allrounder gaan werken, dus vraagd iemand "goh zou jij op mijn feestje foto's willen maken" zeg ik "jah best" maar als iemand anders vraagt, "zou jij een website voor mij willen maken" dan zeg ik daar ook geen nee tegen. Freelance lijkt mij het best omdat ik niet echt mezelf kan binden aan 1 vak of 1 baas, zit van nature niet in me ( ADHD 8)7 ). Het enigste wat me dan nog tegenhoud is dit, als freelancer kun je het tegen hebben, maar door het spreiden van m'n kwaliteiten ( websites maar ook fotografie dus ) denk ik dat ik wel aardig goed zit.

  • MBV
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 21-11 19:43

MBV

Als je gamedevelopment in wilt, de grafische kant, kan je het beste doorgaan met het grafisch lyceum. Daar krijg je wat bagage om goede ontwerpen te maken, wat je zelf in je vrije tijd kan uitbouwen richting games ontwerpen. Wil je de programmeerkant op gaan, zou ik een technische informatica-studie doen.
Ook voor fotografie lijkt het Grafisch Lyceum wel de goede richting. Je zou kunnen overwegen om een cursus erbij te doen, of gewoon jezelf leren foto's maken.

Ik zou me nu niet blindstaren op je opleiding. Als je tijd over hebt, kan je dat mooi gebruiken voor dat freelance-werk. Zie het gewoon als je bijbaan, en probeer er dus ook geld uit te slepen :). Enneh, spreiden van kwaliteiten gaat niet altijd goed, kijk maar eens bij deze jongens :P. Je moet het dus wel allebei goed kunnen, als je het allebei wilt doen.

  • Heaget
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 20-11 10:51
Hmm dat klinkt nog niet eens zo verkeerd nee, gewoon uit boeken etc fotografie leren en op he GLU blijven voor de algemene kennis over eigenlijk het meeste. Game-Progamming vind ik nogal saai, het zou dus duidelijk wel Designing worden. Anyway ik denk wel dat ik m'n keuze kan maken. Bedankt voor jullie hulp.

  • OzBoz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 16-06 17:07

OzBoz

.:.H.:.I.:.P.:.

Heaget schreef op vrijdag 17 maart 2006 @ 17:09:
Hmm dat klinkt nog niet eens zo verkeerd nee, gewoon uit boeken etc fotografie leren en op he GLU blijven voor de algemene kennis over eigenlijk het meeste. Game-Progamming vind ik nogal saai, het zou dus duidelijk wel Designing worden. Anyway ik denk wel dat ik m'n keuze kan maken. Bedankt voor jullie hulp.
Is het niet wat voor je om uiteindelijk als art director oid op een reclamebureau te gaan werken? Moet je wel goed zijn in je werk en je begint in de regel lager. Ook handig om hierna dan nog wel een volgopleiding te doen op bv Willem de Koningh in Rdam.

Maar dan ben je creatief bezig met plaatjes, concepten. Ben je ook veel op pad om bijvoorbeeld fotoshoots of film shoots te begeleiden. Afwisselend werk en leuk salaris als je goed bent.

In fotografie is trouwens ook wel een goede boterham te verdienen.Zeker wanneer je bijvoorbeeld erg uitblinkt in bepaald soort fotografie. Of dat nu auto's zijn of bijvoorbeeld food. Wanneer (reclame) bureau's je weten te vinden omdat je gewoon erg goed bent in je tak van sport dan kun je leuk cashen.

My Fizion | My 3D prints | LinkedIn


Verwijderd

Heaget schreef op vrijdag 17 maart 2006 @ 17:09:
Hmm dat klinkt nog niet eens zo verkeerd nee, gewoon uit boeken etc fotografie leren en op he GLU blijven voor de algemene kennis over eigenlijk het meeste. Game-Progamming vind ik nogal saai, het zou dus duidelijk wel Designing worden. Anyway ik denk wel dat ik m'n keuze kan maken. Bedankt voor jullie hulp.
Poeh, ik zou er niet al te licht over denken. Een opleiding bepaald voor een groot deel het verdere verloop van je leven. De centen moeten ergens vandaan komen, toch? Heeft je ma helemaal gelijk in. Het lijkt allemaal wel leuk om dan gewoon free-lance aan de gang te gaan, maar probeer op die manier maar eens werk te vinden.... Probeer eens een hypotheek te krijgen als je sporadisch inkomsten uit free-lance werk hebt. Ik zou niet graag in jouw schoenen willen staan. (ik ben dan ook chemisch technoloog en zojuist een huis gekocht). Een topicje op GoT is voor jou al genoeg om een doorslag gevende beslissing te maken voor de rest van je leven... Het lijkt me voor jou wijsheid om er nog eens heel hard over te denken. Je kan ook een opleiding doen waar je "gegarandeerd" werk in vindt en free-lance erbij. Of als je eenmaal werk (en huis) hebt een dergelijke design opleiding erbij doen.

[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 17-03-2006 19:54 ]


  • Haas
  • Registratie: November 2003
  • Nu online
Ik zit nu 3 jaar op het Grafisch Lyceum in Utrecht en baal vreselijk van die school. Beetje waardeloos allemaal daar. Ik zal switchen als ik jouw was. Mits je al een paar jaar met opleiding bezig bent.

Apple MacBook Pro 14 (2021), Mac mini M4 (2024), iPhone 16 Pro Max (2024) & AirPods Pro 2 (2022) | Cambridge Audio CXA80 | Project-Audio X2 | BlueSound NODE ICON | Q Acoustics 5050 | LG C3 65” OLED


  • MBV
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 21-11 19:43

MBV

Verwijderd schreef op vrijdag 17 maart 2006 @ 19:53:
[...]


Poeh, ik zou er niet al te licht over denken. Een opleiding bepaald voor een groot deel het verdere verloop van je leven. De centen moeten ergens vandaan komen, toch? [knip]
Ik ben het met je eens dat deze reactie erg lichtzinnig is. Eigenlijk heeft hij besloten op dezelfde manier verder te gaan: eerst opleiding afronden, daarna verder kijken. Ondertussen gaat hij nu free-lance werk doen ipv bijbaantje. Denk dat er veel GLU-mensen zijn die zo werken, ik ken er iig 1.
Daarnaast is het lang niet altijd zo dat je opleiding je carriëre bepaalt. Na 3 jaar kan je al heel ergens anders terecht zijn gekomen. Hoeveel HIO/TI mensen denk je dat er bij LogicaCMG rondlopen? Daar zitten veel natuurkundigen, bouwkundigen etc die hebben leren programmeren en applicaties schrijven voor de sector waar ze uit komen. Oom van me was medeeigenaar en directeur van een mercedesdealer in Oss en Veghel (ASO/ASV), en is nu eigenaar/directeur van een IT-bedrijf in die sector. Hij is begonnen in de IT, en kwam in de autohandel via een klant.

Je kan daarnaast tot je 25e erachter komen dat je een foute keuze hebt gemaakt, en een andere studie gaan doen. Dus zo zwart-wit als jij het stelt is het echt niet. In jouw vakgebied heb je misschien die specialistische kennis nodig, maar in de creatievere beroepen gaat het meer om je portfolio dan je kennis... * MBV studeert Informatica :)

  • Nietzman
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 19-11 16:50

Nietzman

Woei!

Als je door wilt in de Grafische richting zou ik jou was gewoon eens rondkijken op een open dag van een van de vele kunstacademies die ons land rijk is.

Zo'n Grafisch Lyceum stoomt je mijn inziens alleen maar klaar om DTPertje te worden, en op zo'n academie vraag men wat meer van je creatieve talent.

  • OzBoz
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 16-06 17:07

OzBoz

.:.H.:.I.:.P.:.

Nietzman schreef op vrijdag 17 maart 2006 @ 21:59:
Zo'n Grafisch Lyceum stoomt je mijn inziens alleen maar klaar om DTPertje te worden, en op zo'n academie vraag men wat meer van je creatieve talent.
Valt wel mee imo, dat ligt meer aan het al dan niet hebben van talent/gevoel voor vormgeving of niet. Als ik tenminste kijk naar de stagiair(e)s die wij hebben van het Grafisch Lyceum. Hoewel ze aardig aan het bijdraaien zijn heb je geen reet aan mensen van kunstacademies die leuk vaag vrij werk kunnen maken maar komen van een school waar het woord commercieel vies is. Uiteindelijk moet er geld verdient worden.

My Fizion | My 3D prints | LinkedIn


  • Nietzman
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 19-11 16:50

Nietzman

Woei!

OzBoz schreef op vrijdag 17 maart 2006 @ 22:33:Valt wel mee imo, dat ligt meer aan het al dan niet hebben van talent/gevoel voor vormgeving of niet. Als ik tenminste kijk naar de stagiair(e)s die wij hebben van het Grafisch Lyceum.
Sure, maar gevoel voor vormgeving is ook niet alles. Wat ik op Grafische Lycea mis in vergelijking met een kunstacademie is het conceptuele denken wat zeker wel een extra is. :).

Ik zou het in ieder geval niet zomaar aan de kant schuiven, en al helemaal niet met het "Daar zitten de zweverige schildertjes." argument, ook al was dat het vooroordeel wat ik vroeger ook wel had.
Hoewel ze aardig aan het bijdraaien zijn heb je geen reet aan mensen van kunstacademies die leuk vaag vrij werk kunnen maken maar komen van een school waar het woord commercieel vies is. Uiteindelijk moet er geld verdient worden.
Tja, autonoom =! vormgeving.

Er zit op een academie natuurlijk een wereld van verschil tussen de autonome kleiknuffers & vingerververs en de vormgevingskant die zeker wel op de commerciële kant gericht is. Het is in feite gewoon 'de' klassieke, grafische opleiding op HBO niveau.

Autonoom is overigens ook wel commercieel heur, maar op een compleet ander vlak.

[ Voor 16% gewijzigd door Nietzman op 17-03-2006 22:51 ]


  • Heaget
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 20-11 10:51
OzBoz schreef op vrijdag 17 maart 2006 @ 19:17:
[...]

Is het niet wat voor je om uiteindelijk als art director oid op een reclamebureau te gaan werken? Moet je wel goed zijn in je werk en je begint in de regel lager. Ook handig om hierna dan nog wel een volgopleiding te doen op bv Willem de Koningh in Rdam.

Maar dan ben je creatief bezig met plaatjes, concepten. Ben je ook veel op pad om bijvoorbeeld fotoshoots of film shoots te begeleiden. Afwisselend werk en leuk salaris als je goed bent.

In fotografie is trouwens ook wel een goede boterham te verdienen.Zeker wanneer je bijvoorbeeld erg uitblinkt in bepaald soort fotografie. Of dat nu auto's zijn of bijvoorbeeld food. Wanneer (reclame) bureau's je weten te vinden omdat je gewoon erg goed bent in je tak van sport dan kun je leuk cashen.
Dat klinkt ook erg goed, maar ik zit eigenlijk met 1 vervelend ding. Na deze opleiding ( MBO-Grafisch Lycem ) betaald mijn vader de kosten niet meer. Oftwel dan moet ik zelf gaan betalen/lenen enzo. Anyway Art Director klinkt als een redelijk vaste baan, want zoals gezegd Free-lance is natuurlijk gokken. But then again, is die markt niet verzadigd? En wat zou ik zoal van dat beroep kunnen verwachten?

Ik heb hier in mijn woonplaats ook een reclame buro zitten, zou het een goed idee zijn om gewoon eens een afspraak te maken met iemand die daar werkt en gewoon wat vragen stellen?

Verwijderd

Ik doe IT Media Productie Lvl4 op het glr.

1 keer blijven zitten door -213 motivatie.

Nu wil ik deze opleiding gewoon afronden en hierna ben ik van plan om naar
het WDKA te gaan en daar Communicatie & 3d multimedia design te gaan studeren.
Pagina: 1