Toon posts:

Ping timeouts irc

Pagina: 1
Acties:
  • 123 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Het probleem: ik kan chatten op elke willekeurige irc server in elk kanaal etc. maar ik krijg soms gewoon random ping timeouts: dus een d/c. Soms als ik connect naar een server, en ik zeg (of typ in dit geval) helemaal niks, dan pingite me er gelijk uit. (e.g. ik connecte op pc2 naar de server/channel, iemand zei: welcome, ik liep naar mijn eigen pc, pc1, en het gesprek ging verder, en na een minuut of 10 zag ik de melding dat pc2 er dus uit lag (blabla has left, ping timeout. Toen ik op die pc, pc2, keek, waren de laatste woorden: welcome. er was dus niks meer doorgekomen van de rest van het gesprek.)

Al mijn andere internet/netwerk verkeer gaat zonder enige hapering door (bijv grabit > usenet). Dit speelt sinds zaterdag j.l. rond een uur of 18:00.

Ik heb dit probleem in mIRC, Opera en gaim. Op 2 pc's.

Ik heb me te pleuris gezocht op internet (ben al heel de dag hiermee bezig), maar er is echt niets relevants te vinden (meeste m.b.t. xp sp2), want, dit probleem komt ineens, zonder enige hardware/sofwarematige verandering, uit de lucht vallen. Ik draai al xp sp2 sinds het moment van uitkomen, en heb nog nooit ping timeouts gehad, en mijn irc verbindingen bleven gewoon altijd behouden.

Ik kwam dus uiteindelijk, na veel getest, tot de conclusie dat het wel aan mijn router moest liggen. (dingetje, e-tech nogwat, draait ook alweer 2> jaar stabiel). Heb hem uiteindelijk gereset naar de fabrieksinstellingen, poorten ge-opend, gesloten, firewall disabled - enabled, poorten in mirc veranderd maar wat ik ook doe, hij blijft d/c'en.

Op beide pc's draait geen firewall, ook niet die van windows, en op de virusscanner (nod32, 1 EN en 1 NL versie) en xp sp2 (zonder updates) na geen enkele identiek stukje software (nu dan wel mirc, opera en gaim). (Ik heb nou eenmaal iets andere eisen dan mijn moeder :))

Verbinding: Planet Adsl Standard. Netwerk zelf hier in huis heeft geen enkel probleem ,alles loopt naar wens. Ook internetten/downloaden etc. loopt goed. Met google talk geen d/c's (of hij laat iig niets zien). Msn gebruik ik niet. Het is echt alleen puur irc dat problemen heeft. :'( In de event viewer is niks te vinden m.b.t. dit probleem.

Note: in de logs van mIRC zag ik dat hij vanacht om de ongeveer 2 uur d/c'de: om 02:17:ss, 04:16:ss 06:17:ss. Overdag is het niet bij te houden, soms pas na 1,5 -2 uur, soms al na een minuut. Soms tijdens een gesprek, soms tijdens het niets zeggen.

Beide pc's zijn virus en spy/malware vrij.

Ik weet niet meer waar ik dit moet zoeken, dus doe maar weer eens beroep op de tweakers.

Alvast bedankt voor de moeite...

Verwijderd

Topicstarter
Sinds eergister is irc al up, hij ping-pong weer netjes om de anderhalve minuut, en heeft er nog niet uit gelegen. Wat het was :? Maar het lijkt min of meer uit zchzelf opgelost te zijn...

  • mind_
  • Registratie: November 2003
  • Niet online

mind_

evil smile

mischien niet probleem aan jouw kant maar irc-server('s) zelf?

com·pu·ter (de ~ (m.), ~s) 1 elektronische informatieverwerkende machine die door een reeks gecodeerde instructies wordt bestuurd


Verwijderd

Topicstarter
Het probleem doet zich voor op alle irc servers, ook op die van tweakers bijv. terwijl anderen nergens last van hebben.

Het probleem is er nog steeds. Heel vreemd, want soms kan ik gewoon 2 - 3 dagen geconnect zijn zonder enig probleem (hij ping-pongt dan ook netjes met de server om de 1,5 - 2 minuten), maar na een reboot, nieuwe connectie met een andere server of het joinen van een andere channel stopt het ping pongen en volgen de d/c's elkaar weer op :'(

[ Voor 3% gewijzigd door Verwijderd op 25-03-2006 13:36 ]


Verwijderd

Topicstarter
Een flinke schop :/

Bijna een half jaar verder en het probleem is opgelost nadat ik van Windows naar Linux ben geswitcht op beide pc's (zie sig). :P Irc werkt zonder problemen (x-chat, irssi en gaim) en ik heb niets meer te klagen. Ik d/c niet meer totdat ik dat zelf wil.

Het grappige is, ik heb XP in vmware geinstalleerd staan, en net als destijds krijg ik nog steeds d/c's met mirc, opera en gaim - terwijl ik op datzelfde moment onder Linux zelf nergens last van heb. 8)7