Aenarion schreef op zondag 12 maart 2006 @ 16:45:
Ik heb mijn horloge uit Hong Kong laten komen. En deze man was zeer gewiekst, omdat hij het pakje verpakt had in cadeaupapier en erop stond dat het een GIFT was. Hierdoor hoefde ik geen invoer, en geen BTW te betalen. Hierdoor was ik echt veel goedkoper uit.
Dit zou ik bij dure aankopen niet aanraden. Als je bijvoorbeeld eens op het forum van dpreview zoekt, dan zie je vrij vaak berichten dat mensen opgelicht zijn via ebay. Ebay heeft dan nog wel 'kopersbescherming', zodat je tot 500 euro kan terugclaimen als je met paypal hebt betaald.
Die kopersbescherming geldt niet voor een pakketje dat als gift/cadeau verstuurd is, omdat het pakket op die manier ook niet verzekerd verstuurd is. Voor een oplichter is dat de gemakkelijkste manier om iemand op te lichten, omdat hij de schuld bij een vermist pakket totaal kan verleggen naar onzorgvuldigheid bij het postbedrijf. En het postbedrijf zegt dan dat het een gift was, dus een onverzekerd pakketje, en dus weg=weg.
Voor een duur artikel zou ik dus nooit gebruik maken van de optie om het pakket als 'gift' te versturen.
[
Voor 5% gewijzigd door
guillaumemay op 12-03-2006 17:06
]