Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

[WLAN AP] Firmware herflashen via header op print

Pagina: 1
Acties:
  • 246 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
Gegroet mede GoT-ters :)

Ik heb van mijn buurman een AP gekregen, de CC&C WL-1302E. Deze start echter niet meer op. Het Power LEDje gaat wel branden maar er is zowel wired als Wireless geen activiteit te bekennen, wat mij doet denken dat de firmware niet meer op wil starten.

Nu heb ik het AP eens open gemaakt en toen zat ik een header zitten van 2 rijen met 10 pinnen per rij. Nu heb ik in E-Tech router reflashen gelezen dat het mogelijk is om de firmware via HyperTerminal te herflashen. De vraag is echter, hoe te handelen bij dit apparaat?

De volgende IC's zitten op de print:

IC1:
Merk: Marvell (Thanks MewBie :) )
Type: 88W8515-BAN
GB12411A.2
0425 A7P
Functie: Processor?

IC2:
Merk: AMD
Type: AM29LV800BB-90EC
0337MVM Q
Functie: Geheugen

IC3:
Merk: EtronTech
Type: EM638325TS-6
I400803RJF923.1

IC4:
Merk: Bothhand (Thanks FatalError)
Type: TS6121C 0234
Functie: 10/100 t-base pulse generator

IC5:
Merk: Marvell
Type: 88W8000-NNC
Functie: Wireless Chipset?

Vermoedelijk zijn er maar 7 of 8 pinnen van de 20 in gebruik.

Typenummer op het AP zelf:

FCC ID PANWL1302E
S/N: 22405127277 -02E

Het gaat dus om de WL1302E van CC&C. Product pagina

Het circuitboard zie je hier:
Afbeeldingslocatie: http://home.versatel.nl/stuurenhout/wl1302e.JPG

[ Voor 34% gewijzigd door RadioAir op 19-04-2006 10:31 ]


  • MewBie
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 20:26
IC1:
Merk: Vermoedelijk iets van AA
Type: 88W8515-BAN
GB12411A.2
0425 A7P
Is volgens google een marvell ;)
Afbeeldingslocatie: http://faq.tweakers.net/cme/iclogos/iclogos/marvell.gif

en die ander kan je het best even hier opzoeken :)

Edit: voor die 2de lijkt dit het meest op wat je omschijft:
Afbeeldingslocatie: http://faq.tweakers.net/cme/iclogos/iclogos/glink.gif

Edit2: De site van FCC weet mij ook te vertellen dat het merk idd CC&C is :)
En hun site is zo brak als maar kan :P

[ Voor 119% gewijzigd door MewBie op 05-03-2006 17:10 ]

Please leave a message after the beep.
*beeeeep*


  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
De link die je gaf laat inderdaad de WL1302 zien. Dit is echter een 802.11b model gebaseerd op de Realtek RTL8181 chip. Het model dat ik hier heb liggen is de WL1302E, een 802.11g versie. Ik heb inmiddels mijn startpost met de gegevens die je mij gegeven hebt bijgewerkt en een foto van de print bijgevoegd :)

  • Ierlandfan
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-11 11:45
FCC ID leverde op dat het IDD om CC&C als vendor ging. Ontworpen of op de markt gebracht in 2003.
Op de website van CC&C staat hij echter niet meer. http://www.ccandc.com.tw/
FCC had leuke foto's van het binnenwerk zelfs!
HIER
Maar niet al jouw IC's kwamen daar in terug... bijvoorbeeld in link van FCC bijvoorbeeld zit een realtek 8181 en een ISSI IC. De Etrontech zat er wel in.
Hier is een deel uit de handleiding: handleiding_wl1302

Notice: It will take about 25 seconds to complete the boot up sequence after powered on
the WLAN Access Point; all LEDs are blank while booting except the Power
LED, and after that the WLAN Activity LED will be flashing to show the WLAN
interface is enabled and working now.

  • Ierlandfan
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-11 11:45
Edit knopje verdwenen, auto-inloggen stond uit, vandaar.

Push continually the reset button 5 seconds to reset the configuration
parameters to factory defaults.

Daarna zou je hem zo moeten bereiken:

Default IP Address: 192.168.1.254
Default IP subnet mask: 255.255.255.0
WEB login User Name: <admin>
WEB login Password: <1234>

Nou ja, als je zover komt ben al een heel eind en kun je zelf de handleiding erbij pakken.
http://www.ccandc.com.tw/Manual/WL-1302E_manual.pdf

[ Voor 64% gewijzigd door Ierlandfan op 05-03-2006 17:38 ]


  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
Dank voor je reactie, maar het gaat in jouw geval om de WL1302 (wat dus een 802.11b AP is) en in mijn geval om de WL1302E (802.11g) :) Reset to default al geprobeerd, hij geeft geen kik en imo blijft hij in de boot hangen, vandaar dat ik hem via HyperTerminal wil benaderen. De WLAN en LAN interface worden ook niet geïnitialiseerd, vandaar

  • Ierlandfan
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-11 11:45
De AMD is denk ik degene die verantwoordelijk is voor het flashen en ik zal even kijken of die middels hyperterminal (en een of andere tijdelijke pinverbinding) te flashen is.
Bij de wrt heb je een ingebouwd programma wat er dan voor zorgt dat je kan flashen. Het is even zoeken of deze zoiets ook heeft. Wellicht de pinnen volgen van de header. Maar dan moet je even een foto maken van de onderkant. (van de header+ verbindingen)

[ Voor 43% gewijzigd door Ierlandfan op 05-03-2006 17:46 ]


  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
Ierlandfan schreef op zondag 05 maart 2006 @ 17:41:
De AMD is denk ik degene die verantwoordelijk is voor het flashen en ik zal even kijken of die middels hyperterminal (en een of andere tijdelijke pinverbinding) te flashen is.
Bij de wrt heb je een ingebouwd programma wat er dan voor zorgt dat je kan flashen. Het is even zoeken of deze zoiets ook heeft. Wellicht de pinnen volgen van de header. Maar dan moet je even een foto maken van de onderkant. (van de header+ verbindingen)
Zie foto in de TS, de header zit aan de linkerkant. Aan de bovenzijde lopen er 6 of 7 printbanen naar de contacten. Aan de achterzijde van de print loopt nog 1 printbaan naar een contact toe. De rest van de contacten zijn volgens mij N/C.

[ Voor 8% gewijzigd door RadioAir op 05-03-2006 17:56 ]


  • Ierlandfan
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-11 11:45
Wil je even hier een kijkje nemen?
http://voidmain.is-a-geek...0marks%20every%205%20pins

Let vooral even op de 20 pins connector bovenin en vertel even of het bij jou hetzelfde loopt.
(waarschijnlijk niet aangezien je een AMD flash hebt) Ik kan het bij jou niet zien op de foto
Dit is overigens het binnenwerk van een linksys wrt54G

Probeer dit eens:

If you're looking at the board, there's a little triangle to one corner of the AMD flash - that's pin 1. The pin you want to short to ground is pin 16, I believe. (It might be easier to count from the end away from pin 1 - count about 9 back.)

Instead of shorting pins together, short pin 16 to ground. On the 1.0, the most convenient ground is at a position labeled XTAL1. It's a big silver pad where it looks like a component belongs, but isn't one there. There's 3 holes there - use the center one in the middle of the silver pad.

Short those while plugging it in. The LED lights should come on... flash the firmware at that point (Remember to put your PC into a static IP in the 192.168.1.0/24 network.)[I]

Dit geldt dus voor een Linksys met AMD chip, dit voor de volledigheid.
Het is het proberen waard.

Hierna kan je met TFTP een nieuw firmware erin zetten. Als je een vriendelijke buurman hebt kun je via zijn webinterface een kopie maken van zijn firmware :-)


____________

[ Voor 57% gewijzigd door Ierlandfan op 05-03-2006 19:27 ]


  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
Mijn buurman is heel vriendelijk dus dat zal geen probleem zijn. Ik heb je raad opgevolgd, helaas werd de ethernet verbinding niet geïnitialiseerd. Ik had dus nog steeds dat er geen netwerkkabel aangesloten zou zijn. Ik heb zowel een straight kabel als een crossed kabel gebruikt en ook nog met een hub ertussen geprobeerd. Pin 16 was snel gevonden, er zat nog een resistor voor. Helaas mocht dit niet baten. De 20 pin header is qua uiterlijk precies hetzelfde als die van mijn AP. Hopelijk kunnen we via de HyperTerminal weg dit AP nog een nieuw leven in blazen :) Dit gebeurt heb ik begrepen met een MAX232. Ik zal deze ergens deze week even in leiden gaan kopen, wellicht kunnen we dan verder zoeken :)

Verwijderd

Even over de ccandc website, bekijk hem eens met het internetarchief, daar staat misschien nog iets zinnigs tussen (op het moment laad de site niet goed, onderhoud op de archive servers denk ik).

http://web.archive.org/web/*/http://www.ccandc.com.tw/

  • Ierlandfan
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 22-11 11:45
even een kleine update, pin 16 doet niets. Het is in dit geval pin 12. Ik zag het net in de datasheet.
Het is een C versie, dat houdt in dat het een standaard TSOP package is en in dat geval is pin 12 de reset pin. Je kan ook een continuous ping uitvoeren op 192.168.1.254. Dan even pin 12 kortsluiten met ground terwijl je het apparaat aanzet. Dan een statisch IP in je lan settings kloppen (192.168.1.253) en dan zou je verbinding moeten krijgen met 192.168.1.254. Als het goed is zou je dan op magische wijze een ping moeten zien. Overigens de 20 pins connector is een JTAG connector. Dat is een standaard die vrij algemeen gebruikt word dus er is een grote kans dat je ideetje gaat werken.

  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
Op Pin 12 volgens mij ook geen reactie (dwz ik blijf het Geen netwerkkabel aangesloten bericht houden). Ook hier met crossed/straight/hub geprobeerd, ook de hub vindt geen connectie met het AP). We houden volgens mij alleen nog de JTAG mogelijkheid over, tenzij ik iets goed fout doe ;)

  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
Megakick :)

Ik heb inmiddels alle pinnen van de header aangesloten op de RxD van een MAX232 volgens dit schema:

Afbeeldingslocatie: http://english.cxem.net/mobile/mobile202-2.gif

De Ground is in dit geval de casing van de UTP connector

Ik krijg met HyperTerminal op geen enkele pin iets te zien (115200, 8, 1)

Voor de zekerheid ook nog even de Tx draad gepakt, je weet maar nooit of je iets omwisselt.

Zodra ik de Tx en de Rx bij elkaar bind en de Ground met de RS232 connector verbind zie ik wel netjes wat ik intyp in HyperTerminal.

Volgens mij is het AP definitief dood, of iemand moet nog een idee hebben...

  • TommyboyNL
  • Registratie: Januari 2006
  • Niet online
Dat schema is geen schema voor een JTAG interface, maar voor een seriele interface. In het topic is gezegd dat je een JTAG interface nodig hebt. Weer ff knutselen dus :P
Veel succes.

  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
TommyboyNL schreef op dinsdag 18 april 2006 @ 17:05:
Dat schema is geen schema voor een JTAG interface, maar voor een seriele interface. In het topic is gezegd dat je een JTAG interface nodig hebt. Weer ff knutselen dus :P
Veel succes.
OK, dan moet er een nieuwe schakeling gebouwd worden. Echter, het enige wat er enigzins op leek was dit:

Afbeeldingslocatie: http://wiki.openwrt.org/JTAG_Cables?action=AttachFile&do=get&target=JTAGunbuffered.png

Echter deze kabel heeft 12 pinnen, ik heb er 20...

  • FatalError
  • Registratie: Juni 1999
  • Laatst online: 21:40
niet wat je zoekt, maar...

IC4:
Merk: Onbekend, het logo lijkt op een L met een B er in geïntegreerd
=
Merk: Bothhand
:D

Er zijn veel verschillende JTAG pinouts.. en meestal heb je er n speciale JTAG programmer en software bij nodig. Ik denk dat het programmeren van deze AP via JTAG ERG lastig gaat worden zonder meer informatie en gereedschap/software.

[ Voor 49% gewijzigd door FatalError op 18-04-2006 23:03 ]

If it ain't broken, tweak it!


  • RadioAir
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-11 20:29
Hmm, gaat lastig worden dan...

Inmiddels ben ik er ook achter dat dit AP:

EDIMAX WIRELESS AP EW-7203APG

op dezelfde chip werkt (Marvell 88W1515), misschien dat ik iets met de firmware daarvan kan, ik ga weer op onderzoek uit :)

EDIT: De Edimax EW-7203APG ziet er qua webconfiguratie (op de Edimax afbeelding na) nagenoeg identiek uit. Het enige verschil dat ik kan ontdekken is dat mijn bord 5V nodig heeft, het bord van Edimax 12V. Zou het mogelijk zijn om de firmware van de Edimax in de WL-1302e te flashen?

Product pagina EW-7203APG: http://www.edimax.nl/html/english/products/EW-7203APg.htm
Product pagina WL-1302E: http://www.ccandc.com.tw/product/11g-wl-1302e.htm

EDIT2: Hier alle apparaten gebaseerd op Marvell Chipsets: http://marvell.rapla.net/

[ Voor 77% gewijzigd door RadioAir op 19-04-2006 11:47 ]

Pagina: 1