Toon posts:

Ernstig opstartprobleem (waarschijnlijk hardware probleem)

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Dag tweakers.
Ik heb een probleem waar ik niet aan uitkomt, maar misschien opvallende kenmerken heeft voor jullie.
Mijn systeem is een AMD1600 athlon. 512 mb geheugen. simpel moederbord. een lite-on cd schrijver en een samsung dvd brander, een 80 GB maxtor schijf, en een 200 GB WD schijf)
En verder is het allemaal heel standaard.

Mijn probleem begint hier: een week of 2 geleden sloeg windows vast, en bij het rebooten gaf hij een schijfconfiguratie fout. (ik draaide winXP pro SP2).
Na verschillende pogingen tot opnieuw opstarten en windows xp opnieuw installeren. (daarbij heb ik verschillende combinaties van jumpers geprobeerd, en schijven aan en afsluiten van het moederbord.)
Ik kwam er niet meer aan uit.

Ik kreeg uiteindelijk wel de windows setup gekopieerd naar de WD schijf, maar als je dan rebootte om verder te gaan met de installatie gaf het systeem weer een schijf configuratie fout.
Na een tijdje lukte dit zelfs niet meer. Als je dan vanaf CD ROM wilde bootten kwamen er in het opstartscherm (waar je ook het bericht: "druk op een toets als ej van de cdrom speler wilt starten" krijgt.) random gekleurde (!) tekens zoals procenten, en een smilie en andere onherkenbare dingen.
Op dit moment heb ik hem naar de reparatuer gebracht.

Vandaag is de pc teruggekomen en bleek dat mijn 80 GB harde schijf kapot was en niet meer te redden. Hij zou hem maken zodat ik windows weer opnieuw kon installeren. (waarscshijnlijk heeft hij dan niet goed gecontroleerd...)
Nu zit alleen die van 200GB erin met juiste jumpersettings en biosinstellingen.
Als ik nu vanaf de cd windows xp wil booten (ik heb intussen al 5 verschillende cd's geprobeerd) krijg ik dus op dat moment weer rare gekleurde tekens in het scherm.
Mijn conclusie is dus dat het een hardware probleem is.
Maar wat? is voor mij een groot raadsel.

Herkent iemand van jullie dit probleem, of iets soortgelijks?
Laat het me graag weten want ik zit nu redelijk met de handen in het haar.
b.v.d.
Jeroen