Om waterstof te creeeren heb je voldoende aan de zon.
Het kan dan al gesplits worden met een relatief eenvoudige en goedkope techniek die op grote schaal kan worden toegepast. Helaas niet in Nederland, maar in zonnige (woestijnachtige) landen.
http://www.isracast.com/tech_news/090905_tech.htm
Zo zouden landen als Australie, landen in het middenoosten, delen van China, India, US zelf water kunnen splitsen zonder de bouw van grote energieverslindende apparaten. Situatie is ideaal, woestijngrond kost niks, dus je kunt ontiegelijke grote (als in oppervlaktes) installaties bouwen, en het kan snel worden gebouwd aangezien het simpele techniek is.
De techniek met spiegels word al langer gebruikt voor andere doeleindes.
Dat niet heel de wereld binnen enkele jaren kan worden omgetoverd tot een waterstofeconomie is niet erg. Zo is er vb ook verschil in benzineauto's. In brazillie rijden er auto's rond die op alcohol rijden. Erg nee,
maken ze minder gebruik van olie, ja, minder vervuiling, ja.
Verandering zal stapsgewijs gaan, en de techniek zal niet gelijk over de hele wereld beschikbaar zijn, het is een utopie om te gaan denken dat Nederland ergens in de frontlinie zal staan mbt de overstap. Enigste wat Nederland kan doen is, is participeren, en deelnemen aan bepaalde projecten. Zo kan windenergie worden gebruikt om waterstof te gaan splitsen, met bovenstaande techniek heb je veel minder energie nodig,
of ze kan het voortouw gaan nemen in het onderzoek waarbij energie wordt gehaald uit zoet-zoutwater. Hebben we zat in Nederland, en misschien dat er een toekomst inzit.
Wat nodig is, is onderzoek en geld, en daar gaat het voortdurend mis. De overheid hoopt dat de industrie de boel gaat rechtbreien onder het mom van marktwerking, maar ondertussen zijn ze wel bereid om te participeren in eventuele nieuwe kerncentrale, waarvan de bouw minimaal 15 tot 20 zal laten wachten.
Zonde, want de problemen van vandaag zijn eerder besproken ten tijde van de oliecrisis, veel gepraat, weinig gedaan, en vandaag de dag doen we weer precies hetzelfde. Er wordt geprobeerd een eind aan de problemen te praten, maar wat nodig is is een actieve participerende rol van de overheid.