Toon posts:

Beginner: Website hosten vragen?

Pagina: 1
Acties:
  • 165 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Als beginner op Internet wil ik nu een hostingpakket kopen. De site is bijna af en moet nu online. Het betreft een site met een login systeem voor leden (php), nieuws berichten en veel zoekopdrachten. Ik vind het alleen moeilijk om een hoster te kiezen. Hij moet niet te duur zijn natuurlik, maar ik moet ook niet opeens komen te zitten met: tja, die optie zit er nou even niet bij, dan had je ergens anders moeten hosten, dus mijn vragen:
1) maakt het uit of je php 4 of 5 hebt? is daar een wezenlijk verschil?
2) kan ik snelheid testen? Ik ben bekend met tracert, maar wat zeggen die getallen? of gaat het om het aantal stappen?
3) Hoe kan het dat de ene hoster 1 mysql database geeft en de ander 100, voor niet al te veel verschil in prijs? (ook niet kwa overig pakket?)
Misschien nog andere tips?

  • IceStorm
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 19:04

IceStorm

This place is GoT-like!!!

Verwijderd schreef op donderdag 23 februari 2006 @ 13:25:
1) maakt het uit of je php 4 of 5 hebt? is daar een wezenlijk verschil?
Das vooral voor je zelf van belang lijkt me. Ik ken geen hosters die alleen PHP 5 draaien dus als je zelf in php 4 hebt lopen klussen kun je niet echt fout gaan.
2) kan ik snelheid testen? Ik ben bekend met tracert, maar wat zeggen die getallen? of gaat het om het aantal stappen?
Bij vrijwel elke hoster staat wel een testbestand online of kun je die op aanvraag downloaden voor een snelheidsindicatie. Let wel snelheid van 1 bestand zegt niet alles natuurlijk.
3) Hoe kan het dat de ene hoster 1 mysql database geeft en de ander 100, voor niet al te veel verschil in prijs? (ook niet kwa overig pakket?)
Omdat het in weze weinig verschil is. Ik vind 100 databases nergens op slaan, je kunt als je wilt toch wel 4 'eilandjes' in 1 echte DB proppen overigens, netjes is anders natuurlijk. Veel meer dan 2 databases zie ik niet veel mensen gebruiken. Oftewel, zolang je bij een hoster niet 100 euro betaalt voor 1 extra DB lijkt het me niet echt een punt dat van belang is.
Misschien nog andere tips?
Ga niet voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten en overweeg wat je belangrijk vind. Stuur een hoster een mail met een vraag en test bijv. snelheid en correctheid van antwoord.
Vraag bijv. hoe makkelijk je kunt uitbreiden.

Verder, ik ga geen concrete namen noemen, lijkt me nergens voor nodig aangezien er genoeg keuze is.

[ Voor 6% gewijzigd door IceStorm op 23-02-2006 13:33 ]


  • ge-flopt
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 13-02 15:40
Inderdaad wat IceStorm zegt, ga niet proberen om voor zo goed als niets ergens een site te hosten en dan er vanuit te gaan dat je 100% uptime en een snelle verbinding hebben. Als je een goede (lees veel bezochte) site wilt draaien dan moet je gewoon geld uit willen geven.

Ik ken mensen die toen ze de kwaliteit en de mogelijkheden van hun site uiteindelijk bekeken toen ze voor een duppie op de eerste rang willen zitten toch heel snel hun geld ergens anders onder brachten en nu toch wel een stuk gelukkiger zijn.

[ Voor 32% gewijzigd door ge-flopt op 23-02-2006 13:35 ]


  • Obliterator
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 23-01 15:00
Gooi je benodigde specificaties anders op www.webhostingtalk.nl
Dan krijg je geheid wat aanbiedingen.

  • Cis
  • Registratie: December 2000
  • Nu online

Cis

ge-flopt schreef op donderdag 23 februari 2006 @ 13:34:
Inderdaad wat IceStorm zegt, ga niet proberen om voor zo goed als niets ergens een site te hosten en dan er vanuit te gaan dat je 100% uptime en een snelle verbinding hebben. Als je een goede (lees veel bezochte) site wilt draaien dan moet je gewoon geld uit willen geven.

Ik ken mensen die toen ze de kwaliteit en de mogelijkheden van hun site uiteindelijk bekeken toen ze voor een duppie op de eerste rang willen zitten toch heel snel hun geld ergens anders onder brachten en nu toch wel een stuk gelukkiger zijn.
Ikzelf ben een tevreden gebruiker van E-dentify. Dit kost me 22 euro per jaar, inclusief 20gb dataverkeer per jaar en 750 mb opslag.
Misschien ben ik een uitzondering, maar ik ben toch zeer tevreden. De uptime is elke week 99,9%. Af en toe 1 of 2 minuutjes downtime per week. Hier kan ik echter mee leven. 8 minuten down per maand is acceptabel in mijn ogen... maar dat zal per user verschillend zijn

Geschiedenis herhaalt zich nooit. Maar rijmt altijd wel een keer.


Verwijderd

Topicstarter
Dank voor de reacties. Ik zal inderdaad niet voor een dubbeltje op de eerste rang gaan zitten, de termen zeggen mij allemaal alleen zo weinig. Ik dacht ook dat 1 a 2 databases genoeg zouden zijn, maar vroeg me dan dus af waarom ze zoveel meer aanboden. Ik ben niet opzoek naar veel opslagruimte, dat is toch niet echt handig. Inmiddels heb ik wel gezien dat er ook verschillen zitten in de ftp accounts, en dat is wel handig denk ik want dan hoef ik mijn eigen ww niet weg te geven voor anderen.
Gelden die ftp accounts ook voor het benaderen van de database, of is kan dat zowiezo maar via 1 wachtwoord en inlognaam?

  • SkyFlyer
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09-02 14:39
Zelf goede ervaringen met uniserver. Goedkope pakketen, servers in Nederland en brede verbindingen.

  • ge-flopt
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 13-02 15:40
ftp accounts kun je wel gebruiken om de database te vullen (database (die je thuis draait)backuppen, dat bestanmd uploaden en dan weer inlezen op de server), maar meestal hebben ze een web interface waar je het database beheer kunt doen.

  • Floor-is
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 13-02 19:50

Floor-is

5.2

Obliterator schreef op donderdag 23 februari 2006 @ 13:34:
Gooi je benodigde specificaties anders op www.webhostingtalk.nl
Dan krijg je geheid wat aanbiedingen.
Let wel: je krijgt aanbiedingen van prijsvechters. Het is op WHT een soot wedstrijdje geworden om zo laag mogelijke prijzen aan te bieden lijkt het. Het jammere is dan dat je misschien wel een pakketje hebt van € 2,50 per maand, maar dat je eerste telefoontje naar de helpdesk gelijk de teller doet lopen: €50 per uur voor technici, startende bij 1 uur ... Dat is gelijk aan 40 maanden hosting :X

Ik werk zelf bij een grote(re) hostingprovider, die gespecialiseerd is in kastruimte, bandbreedte, specialistische platformen en dergelijke, we hebben best wat hostingproviders als klant (niet de goedkope :P)... En je ziet het telkens vaker op bovenstaande manier gebeuren. Als je in de maandelijks wederkerende factuurronde niet genoeg kunt factureren om uit de kosten te komen, dan moet je het immers op een andere manier doen.

Bericht hierboven


Verwijderd

Zelf heb ik goede ervaringen met hosting2go.nl goedkoop en je krijgt er veel :)

  • BHQ
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 18:07

BHQ

En ik heb zeer goede ervaringen met www.my-webhosting.nl. Hebben we nu het spamkwartiertje gehad?

Basicly: Neem een provider die in Nederland zit (Bij meer dan 10 hops op je tracert kan je daar bijna zeker van zijn). Niets vervelender dan machteloos staan omdat het dedicated bakje van je hoster deaud aan het gaan is.

  • SkyFlyer
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 09-02 14:39
Mijn referentie was niet als spam bedoelt, maar als indicatie dat goedkoop niet automatisch slecht hoeft te zijn. Ik had het dus over een goedkope hoster, die goede service bied, veel mogelijkheden en een gratis telefoonnummer (officieel gewoon een lokaal nummer, maar als je het gratis nummer belt, wordt je gewoon doorverbonden)

  • krijgnuwat
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 01-01 19:56
ik heb zelf ook E-Dentify en ben er zeer tevreden over.

  • Peter
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 02-02 15:33
Ik zou www.redunix.nl willen aanraden, zit ik al ruim 2 jaar zonder problemen, lage pings en hele hoge netwerksnelheden :) En goede support!

  • consolefreak
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 14:17
krijgnuwat schreef op donderdag 23 februari 2006 @ 17:42:
ik heb zelf ook E-Dentify en ben er zeer tevreden over.
samen met een paar vrienden hebben wij een site op e-dentify staan.. ik kan het niet aanraden.. hoe vaak onze site wel niet plat is gweest |:( we zijn zelfs alle bestanden/database's kwijt geraakt door een server crash toenertijd 8)7 kbedoel.. backups :X

  • HarmoniousVibe
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 17:24
Ben ook helemaal niet over e-dentify te spreken. Stelletje amateurs.

Er zijn overigens genoeg prijsvechters die het wel goed doen hoor. Neem bijvoorbeeld http://www.pcextreme.nl http://www.antagonist.nl of http://www.bhosted.nl. Ik meen dat de eerste zelf een hostmerk certificering heeft.

Verder zou ik je willen aanraden om eens op http://www.webhosters.nl te kijken, en dan vooral naar de reacties. Geeft vaak een relatief goed beeld van de algemene tevredenheid van de klanten.

12 × LG 330Wp (Enphase) | Daikin FTXM-N 3,5+2,0+2,0kW | Panasonic KIT-WC03J3E5 3kW


  • bjck
  • Registratie: Mei 2000
  • Laatst online: 03-01 20:09
Willen we er allemaal op letten dat we geen tips geven naar bepaalde hosters toe? Het is niet als spam topic bedoelt.

Een onderschrift moet altijd zinvol zijn.


Verwijderd

Topicstarter
Ik ben inmiddels voorzien, heb de sprong maar gewaagd. Zal hier maar niet laten weten wie het is geworden, maar ik kan in ieder geval zeggen dat ik goed geholpen ben met webhosters.nl en webhostingtalk.nl (dit is toch geen spam hoop ik?)
En die tracert moet toch zo min mogelijk stappen zijn? Dus minder dan 10? of zie ik het nu fout? Volgens mijn hoster staat mijn server trouwens in nederland, en ik kom er met 6 stappen ofzo

  • Martijn
  • Registratie: Juli 1999
  • Laatst online: 13-02 21:48
Verwijderd schreef op vrijdag 24 februari 2006 @ 01:15:
Ik ben inmiddels voorzien, heb de sprong maar gewaagd. Zal hier maar niet laten weten wie het is geworden, maar ik kan in ieder geval zeggen dat ik goed geholpen ben met webhosters.nl en webhostingtalk.nl (dit is toch geen spam hoop ik?)
En die tracert moet toch zo min mogelijk stappen zijn? Dus minder dan 10? of zie ik het nu fout? Volgens mijn hoster staat mijn server trouwens in nederland, en ik kom er met 6 stappen ofzo
Mja, dat is prima hoor, hoewel je vaak zelf weinig aan die router hopskan doen, ligt er helemaal aan hoe je provider haar routes heeft liggen. Thuis kom ik in 6 hops op mijn servers op Telecity2. Maar bij vrienden (met in dit geval Compuserve), lag het aantal hops op 13 of 14 ofzo. Compuserve blijkt je namelijk een reisje door Duitsland te gunnen... ;)

  • MuddyMagical
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 13-02 15:51
Nog even terugkomend op je vraag over PHP 4 of 5:

Het kan ook een idicatie zijn in hoeverre een hoster nieuwe technieken omarmt. Denk aan RubyOnRails...
Pagina: 1