joopv schreef op vrijdag 17 februari 2006 @ 15:51:
[...]
Mishandelde kabeltjes of niet - als er rookontwikkeling is, is dit een reden voor groot alarm en je uitspraak "enkel en alleen maar" is dan ook zonder meer ongepast. Een voeding hoort geen rook te produceren, ook niet met mishandelde kabeltjes.
[...]
Dat lijkt me nogal een logische reactie. Jouw toonzetting doet me afvragen of je wel geschikt bent voor die baan. Wel eens van de term: "Inlevingsvermogen" gehoord?
[...]
Nou, ik zou wel degelijk aarzelen als ik op de nieuwe machine allerlei zaken niet meer zou kunnen doen.
(situatie) Als JIJ met een stoel over de powerkabel van je computer heen rijdt, net zo lang tot hij helemaal plat en aan gort is, na weken van kabel terrorisatie raken de aders elkaar waardoor er kortsluiting ontstaat. Daarop volgend komt er rook uit de voeding van je computer... is dat dan de schuld van de leverancier van de computer, de stoel of gewoon je eigen domme schuld?
Sorry hoor, als je je op iemand af wil zetten moet je dat zeker doen maar je kent mij niet en als uit mijn verhaal blijkt dat ik graag klanten pest heb je het zwaar fout. Ik heb genoeg inlevingsvermogen, je kan er echter helemaal niets mee omdat je als helpdeskmedewerker met handen en voeten gebonden bent aan de regels van Dell.
Ik ben weggegaan bij Dell omdat ik ze niet klantvriendelijk vond. Ik ben inderdaad absoluut niet geschikt voor de baan aangezien ik liever niet via de telefoon mensen afscheep, ik ben iemand van het persoonlijke contact en hulp geven terwijl ik mee kijk op iemands scherm.
Ik vind de Safety Capture ontzettend slecht werken omdat modellen die niet leverbaar meer zijn worden vervangen door de eerste beste laptop in dezelfde prijsklasse. Juist van het probleem met floppy drives, com en printer poorten werd ik helemaal niet goed. De enige oplossing voor de klant was een Port Replicator, een apparaatje dat via usb toch voorziet in seriele en paralelle poorten enzovoorts, daarbij nog een usb floppy drive en de klant is geholpen (en totaal niet meer mobiel).
Tevens heb ik iemand deze tip nog geen maand geleden gegeven in een ander Dell topic waar zo'n zelfde omruiling plaatsvond, ik heb aangegeven wat hij moest doen om toch een port replicator van Dell te kunnen ontvangen, een tip die ik de mensen aan de telefoon uiteraard niet mocht geven.
Ik zou graag een floppy drive en port replicator bij bestellen maar dit is dus NIET toegestaan, de klant moet er over zeuren (meer dan 2 keer telefoneren wordt pas als zeuren gezien). Ik heb heel wat klanten (tegen procedures in) gematst of geholpen, iets wat voor mij nadelig had kunnen zijn omdat gesprekken steekproefsgewijs worden afgeluisterd.
Dat zijn dus de minpunten van Dell, dan heb je ook nog de klant zelf. Zoals ik vertelde was dit een Belg, Belgen zijn hele aardige mensen aan de telefoon. Ze zijn netter dan Nederlanders, dankbaarder en geduldiger. Toch zijn Belgen de grootste zeikerds die er zijn. Ze komen veel sneller voor zichzelf op, geven niet snel op in een discussie en ookal zijn dat goede eigenschappen om te hebben... als ze eenmaal begonnen zijn kom je er _niet_ meer vanaf. Dit is duidelijk merkbaar en ik was niet de enige die dit zo ervaarde.
Ik ben op een aantal punten WEL geschikt voor de baan als helpdesk medewerker. Dit bleek uit enquetes die de klanten ontvangen. Sommige klanten kregen na het telefoontje een lijst gemaild zodat ze het gesprek een cijfer konden geven. Ik heb hoge scores gehaald in 11 maanden tijd, gemiddeld was 90% van de klanten tevreden over het gesprek, houdt er rekening mee dat dit zeer moeilijk is als we praten over reparatie kosten tussen de 200 en de 600 euro. Een nieuw scherm of moederbord in je Dell laptop kost namelijk al tussen 400 en 600 euro. De goede cijfers waren lang niet voor iedereen weggelegd.
Overigens vind ik het niet echt netjes van je dat je iemand afkraakt op zijn vakgebied. Ik weet niet wat jouw baan is, je kan je voorstellen dat het niet leuk is als ik zeg dat je er niet geschikt voor bent gebaseerd op 1 slechte dag met een vervelende klant/client/collega.
Overigens werk ik er niet meer sinds november, de sfeer was er bar slecht en het werk op een helpdesk is gewoon zwaar oninteressant. Ik ben nu assistent systeembeheerder en doe dus weer iets dankbaarder en uitdagender werk.
Willekeurige commentaren van Dell klanten:
(Natuurlijk heb ik er ook slechte commentaren tussen gehad, dit ging meestal over de prijs van een reparatie, de wachttijden enzovoorts, zaken waar ik niets aan kon doen aangezien die vooraf bepaald zijn.)
++++++++ !!!! Communicatie vaardigheden, bereid om te helpen, vriendelijkheid en spontaneïteit zijn OPTIMAAL en heel aangenaam !!! Enige mindere ervaring was dat ik gevraagd heb om mijn laptop naar een ander adres te versturen dan vanwaar het kwam, omdat het probleem echter met zo'n grote snelheid verholpen was !!! (2 dagen in plaats van de verwachte week - 10 dagen !!!) was ik nog op het oude adres, waardoor dit helemaal geen negatieve gevolgen had voor mij... Dit ligt dus volgens mij aan de communicatie tussen dell en de koeriersdienst DHL
Ik moet zeggen dat het soms wel even duurt voordat je iemand aan de lijn krijgt en we super veel hebben moeten bellen voor 1 probleem. misschien handig iets vooruit tekijken wij hadden cd's nodig toen deel 1 binnen was miste we dus een cd weer bellen weer opsturen. allemaal extra veel werk dus! verdermoet ik zeggen dat jullie ons wel netjes hebben terug gebeld nadat wij hier nadrukkelijk om hadden gevraagd en ik een zeer gezellig gesprek heb gehad. werd goed geholpen en vertelt wat ik moest doen en ook tijdens het restarte en zulke 'lege'momenten was het gezellig zeg maar.
Ik kan U alleen maar complimenten geven en hoop, dat u zo door kunt gaan. Mijn cijfers spreken voor zich.
probleem wordt goed aangepakt, deskundig, en zorgvuldig doordat er nog overlegd werd. ik ben erg tevreden over de support.
Kennelijk had ik een ingewikkelde software probleem. Uiteindelijk zelf en in overleg met eigen afd ICT opogelost. Dell zette me wel op het goede spoor. Grootste irritatie lange wachtijd. Hele top-10 muziek passerde de revu. Dat vind ik bijzonder vervelend. De help-desk was uitermate vriendelijk. Alleen jammer dat 17.00 u de zaak dicht gaat. Zal wel met kostenbeheersing te maken hebben. Dus 's avonds aan herstel van pc werken kan niet zo goed.
Ik heb 2 x gebeld en kreeg beide keren een verschillend antwoord op mijn probleem. Beide antwoorden hadden de juiste kunnen zijn. Probleem is inmiddels wel opgelost door een juiste tip van de medewerker die ik de 2e keer aan de telefoon kreeg.
Ze zijn uiterst hulpvaardig een TIEN
Snelle en adequate reactie, effectief!
Tot op heden maar een probleem gehad,dit is naar volle tevredenheid opgelost.
voor mij was de hulp heel erg goed, ik werd adequaat en met precisie geholpen en de service van het ophalen en afleveren van de koerier was perfect. Voor mij is het goed en behoefd geen verbetering. Ga zo door!
[
Voor 13% gewijzigd door
Pixal op 17-02-2006 19:06
]