Tool om Bewegende objecten verwijderen

Pagina: 1
Acties:
  • 153 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • Weeds
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-01 19:01

Weeds

what is a weed...

Topicstarter
Laatst heb ik van de graftombe van Columbus in Sevilla meerdere foto's gemaakt. Ik had camera op een bankje gezet(weinig licht) en vervolgens heb ik een paar shots gemaakt.
Het was alleen wat druk, dus op geen 1 foto zijn er geen mensen te zien. Nou lijkt het me leuk om die foto's te combineren zodat je alleen datgene overhoudt, wat bij alle shots hetzelfde is.
Dit lijkt me ook leuk om bv in een drukke straat/stad te doen. Ghost-town achtig :D.
Weet iemand een tooltje om dit "automatisch" te doen?

  • Zoefff
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 10:10

Zoefff

❤ 

Automatisch niet, maar volgens mij bedoel je precies hetzelfde als in Foto's over elkaarheen, uiteindelijk naar 1 foto toe, of vergis ik me nu?


FotoblogWerkaandemuur.nlMoestuincursus.nlTwitter


  • Weeds
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-01 19:01

Weeds

what is a weed...

Topicstarter
ik bedoel eigenlijk een tool die de verschillende foto's vergelijkt en alleen de overeenkomsten laat zien.
Hierdoor krijg je bv een lege snelweg, lege drukke winkelstraat, etc

  • Zoefff
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 10:10

Zoefff

❤ 

Nouja, dat doe je op precies dezelfde manier als hierboven, alleen gum je dan geen persoon tevoorschijn, maar je gumt hem juist weg. Of er speciale programma's voor bestaan betwijfel ik ten zeerste.

[ Voor 23% gewijzigd door Zoefff op 06-02-2006 11:48 ]


FotoblogWerkaandemuur.nlMoestuincursus.nlTwitter


  • MartijnGizmo
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 19-01 15:23

MartijnGizmo

Supercalifragilistic

Weeds schreef op maandag 06 februari 2006 @ 10:08:
ik bedoel eigenlijk een tool die de verschillende foto's vergelijkt en alleen de overeenkomsten laat zien.
Hierdoor krijg je bv een lege snelweg, lege drukke winkelstraat, etc
Met bijvoorbeeld een ND8-filter en een dichtgeknepen diafragma haal je ook op klaarlichte dag een sluitertijd van 30 seconde, dan 'verdwijnen' er al een hoop mensen. :)

  • Weeds
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 28-01 19:01

Weeds

what is a weed...

Topicstarter
Ik heb bij DPReview gekeken en dit lijkt op mijn probleem:
http://forums.dpreview.co...rum=1006&message=16895745

Dit komt erg in de buurt! :
Ulead PhotoImpact met SmartRemove optie:
http://www.ulead.com/learning/pi/pi11_03_1.htm

Afbeeldingslocatie: http://www.ulead.com/learning/pi/images/pi11_SmartRemoveDb.jpg

Afbeeldingslocatie: http://www.ulead.com/learning/pi/images/pi11_SmartRemoveResult.jpg

Het lijkt er wel op dat dit editen handmatig moet gebeuren(bij 2foto's)..

[ Voor 63% gewijzigd door Weeds op 07-02-2006 12:58 ]


  • Fire69
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 10:08
Mja, er zijn geen grote screenshots te krijgen maar op die onderste zijn toch redelijk wat fouten te zien vind ik.

  • MBV
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 28-01 15:48

MBV

is er niet zoiets als een 'x-or'-filter?

Even rekenen: Je hebt 3 platen (X, Y en Z), en je wilt alléén die dingen die gelijk zijn. Simplistisch gesteld heb je dan 3 kleuren: 1, 2 en 3. 2 is de juiste, 1 en 3 zijn verstoringen. Als een pixel in 2 van de 3 gelijk is, zal je dus weten dat het die kleur moet zijn. Uiteraard moet je op die manier een filter kunnen maken, dat moet geen probleem zijn. Evt een gevoeligheid instellen, en je bent klaar. Wedden dat daar een duur patent op zit? ;)

Wat je denk ik eenvoudig kan doen, is het volgende:
Gooi X, Y, en Z in aparte layers. Maak alleen X en Y zichtbaar. Zet X onderaan, en Y erboven. apply een difference filter op Y. Je ziet nu alle verschillen. Alles wat eruit ziet als ongewenst haal je weg (magic wand, vergeet het vinkje voor 'sample all layers' niet), de rest laat je staan. Zet Y weer op normal, maak Z zichtbaar en kies de modus difference.

Als het niet al te complex is moet het op de laatste manier lukken. Is het wel complex, dan moet je die plugin die ik beschrijf maken :P

  • Ramon
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 09:02
Sorry, maar wat houdt je tegen om photoshop ff zelf op te starten, alle foto's die je hebt over elkaar te leggen en de storende elementen weg te gummen?

Check mijn V&A ads: https://tweakers.net/aanbod/user/9258/


  • MBV
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 28-01 15:48

MBV

@^^ daar gaf ik dus een tip voor :)

  • Garyu
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 28-01 20:05

Garyu

WW

Slim MBV, slim :p.

It's Difficult to Make Predictions - Especially About the Future

Pagina: 1