Toon posts:

WD schijf reboot op Gigabyte MB bij Windows Logon

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

ik ben nieuw hier. Ik zit met een probleem en ben ten einde raad. Een vriend van mij raadde mij aan om hier eens met mijn probleem op de proppen te komen.

Het zit namelijk zo. Onlangs begon mijn harde schijf te rebooten als ik mijn pc opstartte, net voor ik het Windows aanmeld scherm kreeg, waardoor mijn PC vast loopt. Eigenaardig hieraan was dat dit enkel gebeurd als mijn PC afgekoeld is. Dus steek ik nu een diskette in, zodat ik een fout krijg ("Verkeerde systeemdiskette. Vervang en druk op toets"). Ik laat hem dan een minuutje staan, haal diskette uit, druk op toets en hop... niets aan de hand, hij start gewoon op.

Niet moeilijk dacht ik, mijn schijf is kapot. Ik ga naar de winkel en krijg een nieuwe schijf, stop deze erin, installeer windows en zo... Hop, net hetzelfde probleem. Bel naar de winkel, ze testen mijn oude schijf en daar was helemaal niets aan.

Ik heb al een BIOS update gedaan, ook de andere schijf die aan de ATA kabel hangt heb ik al losgekoppeld, maar tevergeefs.

Zou dit een probleem kunnen zijn van de IDE controller op mijn moederbord? Bestaat er een manier om deze te testen? Of zou het de voeding kunnen zijn die plots even uitvalt, maar dan zou mijn PC waarschijnlijk uitvallen?

Iemand tips? Hartelijk dank. _/-\o_

Specificaties:
AMD Athlon XP 2100+ - 1.74 GHz
512 MB RAM geheugen
Gigabyte GA-7VAX Moederbord
NVIDIA GeForce4 MX 440
2 Western Digital HD van 120 GB
1 DVD R/W Lite-on

Windows XP Pro

Verwijderd

Ik heb al een BIOS update gedaan, ook de andere schijf die aan de ATA kabel hangt heb ik al losgekoppeld, maar tevergeefs.
Heb je die ook van de STROOM losgekoppeld en toen geprobeerd koud te boten ?
Als het een voeding probleem was zou ik verwachten dat de schijf helemaal niet meer aan gaat, dat 'ie het later toch doet is wat maf.

Kan op zich je IDE controller zijn, maar dat zegt zo weinig. Als het nou met 1 disk alleen fout ging kon je jumper settings gaan nakijken, vooral iets met 'delayed spin-up' of zo, dat kunnen mjin SATA WD disken in ieder geval. Dan wachten ze op een spin-up commando. Geen idee of jouw disk dat kan (type?).

Wat voor voeding/watt heb je er in zitten?

Verwijderd

Topicstarter
Heb je die ook van de STROOM losgekoppeld en toen geprobeerd koud te boten ?
Ja, heb ik gedaan. Als PC half uurtje af ligt en ik start opnieuw op, dan gebeurd het opnieuw.

Ik heb een Antec Performance Voeding van 330 Watt, dus dat lijkt me zeker voldoende.

Het zijn geen SATA schijven, gewone ATA's en de jumpers staan zeker juist. Ik werk trouwens al enkele (zeker 5) maanden met deze configuratie en dit zonder problemen.

Verwijderd

Topicstarter
Probleem opgelost. Heb eens andere voeding geprobeerd en nu verloopt alles weer zoals het hoort. :)