Toon posts:

Printen via TS naar Lade 2

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hoop dat het waardevol genoeg is om in dit onderdeel van het forum te plaatsen ...
Zit namelijk al meerdere weken met het probleem, maar kom er echt niet uit ...

Ik heb 2 netwerken onder mijn hoede.
Lokatie 1, 1 domain controller + 10 client pc's. (ip-reeks 192.168.10.x)
Lokatie 2, 1 domain controller + 10 client pc's + terminal server. (ip-reeks 192.168.8.x)
Vanaf lokatie 1 loggen ze dus in op lokatie 2 (ivm boekhoud pakket).

Nu stuurt dat boekhoudpakket printopdrachten direct naar de standaardprinter (zonder dat er een lade gekozen kan worden).
Dus heb ik op lokatie 1 voor alle lades een 'losse' printer aangemaakt.

Dus:
HP Laserjet 4100 Blanco (Lade 3)
HP Laserjet 4100 Briefpapier (Lade 2)
HP Laserjet 4100 Handinvoer (Lade 1)

Lokaal werkt dit perfect, maar als ik inlog op de terminal server dan worden wel netjes de printers aangemaakt; maar als ik naar de eigenschappen van de printer(s) ga zie ik dat ze allemaal op 'automatische lade keuze' staan. En dus word alles naar de 4100 lade 3 gestuurd.

Ik kan in de terminal sessie wel de lade aanpassen het werkt dan maar als ik uit en in log dan staat de lade weer op automatisch.

Printerlade is op 2 plaatsen aangegeven lokaal, via terminal kan ik het maar op 1 plek aangeven.

- Meerdere printer drivers zijn geprobeerd.

- Eventlog (TS) geeft geen errors of warnings bij het inloggen van de clients dus volgens mij worden de printers perfect aangemaakt.

Wie o wie weet er een oplossing voor dit probleem?

Alvast bedankt.

[ Voor 10% gewijzigd door Verwijderd op 24-01-2006 17:19 ]


Verwijderd

Volgens mij moet dit op te lossen zijn met een GPO.

Verwijderd

Verwijderd schreef op dinsdag 24 januari 2006 @ 17:12:
Lokaal werkt dit perfect, maar als ik inlog op de terminal server dan worden wel netjes de printers aangemaakt; maar als ik naar de eigenschappen van de printer(s) ga zie ik dat ze allemaal op 'automatische lade keuze' staan. En dus word alles naar de 4100 lade 3 gestuurd.
Is exact dezelfde driver op de server als de client geinstalleerd?

  • Glamdring
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 16:58
Misschien begrijp ik het verkeerd, maar waarom maak je die printers niet aan op je Terminal Server op lokatie 2, waarbij de IP poort verwijst naar de printer op lokatie 1 in de reeks 192.168.10.x.

De printers moeten dan wel een IP hebben natuurlijk en niet lokaal zijn aangesloten.

Voordeel is dan dat je de lades in kan stellen en deze instellingen door de Terminal Server onthouden worden.

Je moet dan wel van lokatie 1 naar lokatie 2 gaan via een router, VPN of IPSec. Rechtsreeks connecten vanaf lokatie 1 op de RDP poort van de Terminal Server op lokatie 2 dan kan het niet zoals ik het voorstel.

Als je zoals jij de printers lokaal aanmaakt op lokatie 1 worden de printers dynamisch aangemaakt op de Terminal Server op lokatie 2 en zal het niet gaan werken zoals jij wilt.

[ Voor 7% gewijzigd door Glamdring op 24-01-2006 22:44 ]


  • jwpmzijl
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 19-02 22:04
Geef eens wat meer info over gebruikte servers. De mogelijkheden van Win2000/2003/2003SP1 wijken nogal van elkaar af.

Hans van Zijl


Verwijderd

Topicstarter
smiley)
Ja exact dezelfde driver is geïnstalleerd / word automatisch geinstalleerd bij inloggen.

glamdring)
Er is geen constante vpn tussen de 2 vestigingen (duurt nog 2 maanden), gebruikers maken dus zelf eerst een vpn verbinding daarna een remote desktop verbinding. Constante vpn aanmaken met huidige configuratie word een lastig verhaal. Jouw idee zal wel een uitkomst zijn maar wacht dus nog op de door provider gemaakte vpn tunnel.

jwpmzijl)
Lokatie 1 is een 2003 sbs server client pc's zijn windows xp.
Lokatie 2 is een 2000 server met 2003 terminal server.


Ik heb nu een nieuwe (halve) oplossing gevonden;
als ik inlog op de terminal server dan word er de printer aangemaakt.
(vb:) printer1 in sessie1.
als gebruiker heb ik op deze printer niet alle configuratieopties.
als ik dan als administrator op de terminal server inlog en naar de opties van printer1 in sessie1 ga en daar de lade instel dan werkt het wel.

Ik heb dit getest en dit lijkt goed te werken, maar mijn gevoelens zeggen dat het nooit lang kan duren voordat hierbij weer problemen optreden.
Iemand hier ervaring mee ? Ideeën ?
Alvast bedankt.

  • Glamdring
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 16:58
Als je via VPN gaat dan is het in mijn voorstel helemaal niet nodig dat die verbinding continue open is.

Succes.
Pagina: 1