Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Big 'interactive' remote met scherm

Pagina: 1
Acties:

  • Clock
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 06:31
Hey,

Ik heb hier thuis een fileserver annex mediacenter staan, en staat mooi aangesloten op de tv. Bediening geschiedt via een afstandsbediening en IR-ontvangertje. Dit werkt allemaal prima, maar ik wil de boel toch wat mobieler maken. Er zit nu namelijk voor ongeveer 20 Gb aan muziek op, en die wil je niet alleen in de huiskamer kunnen afspelen, maar ook in de rest van het huis. Daarvoor ben ik even aan het brainstormen geslagen, met onderstaande schets als result:
Afbeeldingslocatie: http://img34.imageshack.us/img34/8075/remote21sm.jpg

Ik wil een houten/plastic kastje maken, van ongeveer 20 bij 20, en rond de 6 cm dik. Daarin bouw ik een PS One schermpje (5"), en een aantal knoppen voor de bediening. Voor de stroomvoorziening wil/moet ik een accu gebruiken, die ik met een adapertje zo weer moet kunnen opladen. Verder is natuurlijk de communicatie met het mediacenter. Ik heb er aan gedacht om een mobo + nic (en de noodzakelijke zooi) te gebruiken, en dan met remote pc software de boel te besturen, maar ik denk dat dit te omslachtig is, en teveel stroom vreet. Later kwam ik op het idee om die draadloze video/audio zenders te gebruiken (dit soort spul).
Je gooit de TV-out van het mediacenter op de zender van zo'n setje, en je bouwt de ontvanger in de remote, en je kan het schermpje direct aansluiten. En je hebt beeld en geluid.

Het volgende lastige punt zijn de knopjes: hoe krijg je dat signaal naar het mediacenter? Er zijn van die video/audio zenders die ook infrarood meesturen. Dus als je met wat elektronica bij een druk op een knopje een ir-ledje een signaal kan laten afgeven, en die bij het mediacenter weer opvangt en naar de pc schopt zou je zo in principe kunnen communiceren met het mediacenter. Misschien zijn er makkelijkere manieren, als iemand iets weet: graag.

Als laatste hou je dan de accu over. Het schermpje trekt 7.5 volt( 910 mA), en de video ontvanger 9 volt. Wat voor accu + lader kan ik het beste gebruiken? Het gewicht is niet zo'n probleem, afmetingen wel. Liefst zo klein mogelijk.

Maargoed, een heel verhaal. Even de vragen op een rijtje:
- Heeft iemand andere ideeen/makkelijke methode of de video en audio naar de remote te krijgen?
- Wat is de makkelijkste manier om met de druk van een knop een IR ledje een code te laten 'zenden'? (ik ben niet zo'n elektronica-held)
- Wat is de beste accu om te gebruiken volgens jullie?
- Andere opmerkingen/suggesties zijn welkom :)

Ps, Het leek mij dat het topic hierin hoorde, zo niet: kick it en excuses :)

[ Voor 6% gewijzigd door Clock op 21-01-2006 18:10 . Reden: Tikvautjes ]


  • Skaah
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 21-11 16:32
Is het niet handiger om een PDA hiervoor om te bouwen? Die hebben al een schermpje, accu, knopjes, bluetooth en de rest. Ze zijn ook wat kleiner en handzamer.

  • mistercash
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 19-11 02:13
ja lijkt mij ook het beste.
Als je pda met wifi is uitgerust
anders een sd-card met wifi in kopen en je kunt aan de gang ermee.

  • Mad_Cow
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 09-10 07:58
of ga ander all-out en koop een tablet pc, die kun je waarschijnlijk met de juiste software en instelling ook mooi ombouwen. heb je meteen een lekker groot scherm

  • AcouSE
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 19-11 15:54

AcouSE

Swedish Chef

[TCA]->[EL]

  • Clock
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 06:31
*kijkt naar sitenaam....kijkt naar subforum...tweakers?* :P

Een PDA zal ook nog knap lastig worden denk ik. Hoe willen jullie het signaal van het mediacenter op het PDA geprint krijgen? Ik gebruik voor het beheer van dat ding wat remote pc software, maar dat trekt zoveel CPU van het mediacenter dat je amper vloeiend TV kan kijken, laat staan opnemen (op het mediacenter dus). Verder lijkt me het ook wel wat gekloot om met de standaard knopjes over het netwerk iets te triggeren op een andere pc. En ik hou niet van PDA's :P

Dus ik wou eigenlijk wel zelf iets maken, en zo groot hoeft het ook helemaal niet te worden. Het scherm geeft de grote aan, en een groot scherm is altijd wel lekker.

  • Clock
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 06:31
Toch wel? Excuses dus :)

  • Cassettebandje
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 21-11 20:56

Cassettebandje

SA-C90 TDK

Een pda om video te kijken op afstand? Zou ik niet doen. Het idee van de TS vind ik veel beter: video-ontvanger met ir ondersteuning en een psone schermpje. Een universele afstandsbediening in je behuizing modden en je bent klaar.
Als accu zou je bijvoorbeeld zes oplaadbare dikke staaf batterijen kunnen gebruiken. (let wel op de spanning, dat de spanning van je videoontvanger niet te laag wordt, oplaadbare batterijen hebben een iets lagere spanning dan gewone).

offtopic:
Waar heb jij je psone schermpje vandaan, ik zoek er eigenlijk nog een maar ik heb het idee dat ze nergens meer te vinden zijn

  • Clock
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 06:31
Cassettebandje schreef op zaterdag 21 januari 2006 @ 20:08:
Een pda om video te kijken op afstand? Zou ik niet doen. Het idee van de TS vind ik veel beter: video-ontvanger met ir ondersteuning en een psone schermpje. Een universele afstandsbediening in je behuizing modden en je bent klaar.
Als accu zou je bijvoorbeeld zes oplaadbare dikke staaf batterijen kunnen gebruiken. (let wel op de spanning, dat de spanning van je videoontvanger niet te laag wordt, oplaadbare batterijen hebben een iets lagere spanning dan gewone).
offtopic:
Waar heb jij je psone schermpje vandaan, ik zoek er eigenlijk nog een maar ik heb het idee dat ze nergens meer te vinden zijn
Aan die afstandsbediening dacht ik dus ook net toevallig :*)
Je sloopt gewoon een bestaande, en verbind de knopjes door met het printje van de afstandsbediening. Die gooit dan zelf een signaal naar buiten, die je weer opvangt met de video-ontvanger.
1 probleem minder nu! :)

Schermpje heb ik nog niet binnen, maar die komt zeker. Bij inkoopactie.net is ie nu 50, maar ik loop een beetje te zoeken op marktplaats/ebay/etc, en daar krijg je soms een complete Ps One (!= Ps 1) voor 20 euro.

[ Voor 11% gewijzigd door Clock op 21-01-2006 20:25 ]


  • Clock
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 06:31
Ik zie net dat het schermpje 10.5 bij 8 cm is :7
Dus dan kan het geheel nog weer een stuk kleiner worden :)
Pagina: 1