[win98/2000] mounten ms-dos

Pagina: 1
Acties:

  • Gatygun
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 08-07-2025
Net kwam een kennis van mij langs en heeft een laptop waar de cd-rom van defect is geraakt.
Ze willen windows 2000 / 98 opnieuw geinstalleerd hebben 1 van de 2.

Het grote probleem is dat ik nu in ms-dos zit maar geen cd-rom toegang heb wegens een defecte
cd-rom speler.

het is een oudere laptop pentium 3 500 mhz met 128mb geheugen en 10 gb hardeschijf. Het wordt eigenlijk alleen maar voor huiswerk en msn gebruikt.

Mijn oplossing was een cd-rom in mijn hoofcomputer te stoppen die cd-rom te sharen en vervolgens via mijn laptop hierbij te kunnen.

Dan komt mijn gebrek aan kennis hoe kan ik ervoor zorgen dat ik die cd-rom speler benaderen vanaf die laptop via ms-dos.

Ik ben niet zo'n kei in ms-dos vandaar.

Verder heb ik bekeken of ik het misschien via een usb cd-rom speler zou kunnen doen.

Dan heb ik het volgende probleem eerste ik kan er geen usb ondersteuning op vinden in het bios voor booten en tweede ik heb hier een behuizing staan van een usb hardeschijf hier zou ik eventueel een cd-rom speler in kunnen zetten of niet?.
Er zit wel een usb slot achterop.

ik hoop dat iemand mij kan helpen :)

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 19:50

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Gokje: je hebt zelf nog niet gezocht.

Google maar even op DOS network boot disk.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


Verwijderd

Hallo Gatygun,

om te "mounten" kan je het commando 'net use' gebruiken. Je moet dan wel een boot disk hebben met netwerk ondersteuning. Als je dat hebt kan je met bv 'net use e: \\pcnaam\cdrom' conecten met de gesharde cdrom.

Ik hoop dat je hier verder me komt

  • Gatygun
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 08-07-2025
bedankt ga dit proberen

Verwijderd

Gokje: Hij had er niet aan gedacht dat Dos uberhaupt netwerksupport heeft ;) (neem mensen niet kwalijk dat ze omdat ze iets niet weten er om die reden niet naar gezocht hebben)

een aardige site hiervoor is www.bootdisk.com

Voor een handleiding om een netwerk bootflop te maken kan je hier kijken:
http://www.vandekamer.com/bootdisk/bootdisk_netwerk.php

Als je netwerkkaart met bootrom hebt is dit misschien een optie:
booten via LAN

success

  • ChaserBoZ_
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 04-01 10:58
Ik heb het vroeger (lees het pré-thuisnetwerk tijdperk) gedaan met Interlink wat standaard bij MSDOS zit ;)

Het gaat over een seriële kabel (hadden we toen toch nodig om te gamen) dus duurt 'iets' langer dan met een netwerkkabeltje.

Zie bv http://www.pcxt-micro.com/dos-interlink.html

'Maar het heeft altijd zo gewerkt . . . . . . '


  • Fish
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online

Fish

How much is the fish

de makelijkste en snelste is imho de instalatie files even naar de hd van de laptop te zetten

Je moet wel even een 2,5" naar 3,5" adaptor hebben (5 pleutotjes)
ALtijd handig voor een tweaker om thuis te hebben

Iperf


  • Gatygun
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 08-07-2025
wegens tijdgebrek heb ik de laptop vandaag maar is even geopend omdat de bovenstaande oplossing ik gewoon in fastloop en te veel tijdrovend zijn om uit te zoeken.

Ik heb gekozen voor de oplossing 2.5 to 3.5 adaptor. omdat ik gewoon een stuk makkelijker te doen is dan al dat netwerk gebeuren. het product zal ik aankomende maandag ophalen en uitvoeren.

Door de replay van fish kon mijn laatste vraag ook direct beantwoord worden of ik een converter nodig heb voor die laptop hardeschijf. En dat is dus zo.

Erg bedankt voor de reacties.
Pagina: 1