Wat losse componenten betreft heb ik net een bestelling geplaatst voor de Denon DVD-1920. Volgens alle reviews (op bv. avsforum.com, en andere sites) geeft deze speler prima beeld, maar vooral prima geluid, opvallend voor zijn prijsklasse).
Daarnaast doet ie ook DivX/XviD, heeft ie faroudja DCDi en heeft ie een directe HDMI-output. En vooral dat laatste vind ik persoonlijk belangrijk. Want ik ga deze output gebruiken voor mijn (in de loop van het jaar aan te schaffen) receiver.
Het idee hierachter is dat ik ook een nieuwe receiver ga kopen, in een behoorlijke klasse (Denon 3806 of 4306), welke ik dan alle video-bewekingen ga laten doen. Wat dat betreft is mijn idee hierachter dus dat ik een goedkopere speler kan aanschaffen, als die maar HDMI heeft, want dan kan ik alle "luxe"-beeld,- en audio-bewerkingen door de receiver laten doen.
Wellicht dat dit illustreert waarom ik HDMI een belangrijk vereiste vind tegenwoordig (het kunnen inzetten van een ander extrn apparaat om bewerkingen te laten doen, omdat je alles via HDMI direct verliesloos digitaal kan doorgeven)
Dat, naast het feit dat alle HighDefinition TV's en apparatuur allemaal op HDMI zullen overschakelen omdat dat min-of-meer is afgedwonden door de muziek,- en filmproducenten.
Maar of deze DVD in jouw budget zou passen weet ik niet, maar de Denon DVD 1920 die ik noemde kost ca. 300, inlusief bezorgen door de leverancier (dus niet via TPG oid). Als ik hem had kunnen ophalen had ik 280 kwijt geweest. Dus duur issie niet imo, zeker gezien wat je ervoor krijgt, en het feit dat je altijd in de toekomst je receiver kunt upgraden om bv. een betere beeld,- en geluidskwaliteit te verkrijgen.
specs DVD 1920
• DVD Video/Audio en Super Audio-CD speler
• Ondersteund: DVD Video, DVD Audio, Super Audio-CD, CD Audio, DivX (5,4 en 3), MP3CD, WMA, DVD+/-R(W), CD-R(W), Kodak Picture CD, Fujicolor cd en JPEG
• 2 Mb geheugen voor een snelle DVD-laag wisseling
• Hoogwaardige Video D/A converter (11 bit/216 MHz)
• Video Scaler op HDMI: 576p / 720p / 1080i (50, 60 Hz)
• Progressive Scan (Pal/NTSC) met Faroudja DCDi engine (Faroudja DCDi FLI-2301)
• Video-Equalizer, 5 Parameters inkl. Gamma-correctie
• Ingebouwde Dolby Digital en DTS decoders
• HDCD audio decoder
• 192 kHz / 24-Bit (Burr-Brown PCM1608) voor alle kanalen
• Bass management en vertragingstijd instelbaar op SA-CD, DVD Audio en Dolby Digital/DTS
• 2- en 6 kanaals audio uitgang over HDMI
[
Voor 9% gewijzigd door
Verwijderd op 20-01-2006 14:03
]