[php] php4 en 5 tegelijk draaien -> eigen engine parsen

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheRebell
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 19-09 12:09
hallo,

lastig om hier een pakkende titel voor te verzinnen. Ik zal het heeeel kort zeggen wat ik dus precies bedoel :Y)
Ik draai php4 _en_ 5, nu moet een pagina met de extensie .php door de 4-engine heen en een pagina met extensie php5 door de 5-engine.

Hier kan ik er niet zoveel op vinden en in de manual reppen ze er ook niet over (en anders mag het wel iets duidelijker ;)

Weet iemand of dit kan of niet? Wat ik zelf geprobeerd heb is de volgende regels in mijn httpd.conf:
code:
1
2
LoadModule php4_module "c:/php/php4apache2.dll"
LoadModule php5_module "c:/php5/php5apache2.dll"

wat standaard is.

Verder nog:
code:
1
2
AddType application/x-httpd-php .php
AddType application/x-httpd-php .php5


Als ik nu een pagina heb met alleen 'phpinfo' erin en extensie .php, dan krijg ik mooi php-version 4.4.0 (bij mij dan). Als ik deze rename naar .php5 dan zie ik alleen nog precies hetzelfde :(

Ik heb er geen zin in om voor een php5 projectje mijn config te veranderen en weer hetzelfde als ik weer in php4 bezig ben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheDane
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 16:30

TheDane

1.618

Je kunt toch voor beide php versies verschillende document roots instellen?

Dan heb je een branch /php4/www/project1 en een /php5/www/project2 etc etc

Volgens mij is dat trouwens niet helemaal wat je bedoelt, maartoch :)

Staat hier trouwens niks? http://www.google.com/sea...gether&btnG=Google+Search :)

[ Voor 42% gewijzigd door TheDane op 05-01-2006 23:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Martijn02
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 19-09 14:55

Martijn02

/* No Comment */

4 en 5 in een apache gaat je niet lukken. De enige remedie is een 2e apache op een andere poort (of ander IP) draaien met php5 er in. De document_root mag dan wel hetzelfde zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RAJH
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online
Bij PCExtreme draaien ze ook php5 naast php4. Ik moet het volgende in mijn .htaccess toevoegen om alles door php5 te laten parsen:

AddType application/x-httpd-php-5 .php

Wat ik hier zo kan zien via phpinfo:
Server API - Apache (bij php4)
Server API - CGI (bij php5)

[ Voor 24% gewijzigd door RAJH op 05-01-2006 23:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Andre-85
  • Registratie: April 2003
  • Niet online

Andre-85

Sid

PHP4 en PHP5 beide draaien als module van apache is niet mogelijk, zoals je zelf ook had kunnen vinden: [search=php4 php5]

[rml][ Debian] PHP4 en PHP5 naast elkaar draaien[/rml]
[rml][ PHP4/5] PHP4 en PHP5 draaien op Apache/Windows[/rml]
[rml][ debian] Meer dan 1 versie van PHP draaien[/rml]
PHP5 naast PHP4 (FBSD5)

Een oplossing is een versie als module en de ander als cgi te installeren dan kan je zelf in htaccess/vhost aangeven welke versie waar gebruikt moet worden.

Lorem
Whenever we feel the need to comment something, we write a method instead. - Martin Fowler
People who think they know everything really annoy those of us who know we don't - Bjarne Stroustrup


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • TheRebell
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 19-09 12:09
ik had al zon vermoedde dat ik ze niet allebei als module kon draaien. Tijdje geleden eens met module + cgi bezig geweest maar dat was een beetje in de vergetenlijkheid verdwenen :$

Ik ga eens proberen de ene als module en de andere als cgi aan de praat te krijgen. Mijn werkende settings zal ik hier dan ook wel even bijplanten voor het geheel.

[update]
Oke het zaakje draait nu :)
Php4 en 5 draaien gewoon naast elkaar en delen dezelfde documentroot. Het onderscheid wordt gemaakt obv de extensie, .php voor 4 en .php5 voor (tadaa) 5 :+

het volgende heb ik aan mijn httpd.cong verbouwd:
Php4 als module
code:
1
LoadModule php4_module "c:/php/php4apache2.dll"


Voor php5 als cgi
code:
1
2
3
AddType application/x-httpd-php-5 .php5
Action application/x-httpd-php-5 "/php5/php-cgi.exe"
AddType application/x-httpd-php .php

ik heb expres het AddType voor php4 als laatste gezet. Ik weet niet of het echt veel uitmaakt maar toen werkte het bij mij. Misschien dat je nu eerst kijkt of het 5 is en zo niet, dan pas naar 4 doorgaat.

Er staat trouwens nog een ScriptAlias in:
code:
1
2
ScriptAlias /php/ "c:/php/"
ScriptAlias /php5/ "c:/php5/"


Als je nu een pagina maakt met bv phpinfo erin, dan krijg je voor het bestandje info.php netjes de info van php 4 te zien. Doe je hetzelfde voor info.php5, dan krijg je alle info voor 5 te zien.

[ Voor 60% gewijzigd door TheRebell op 06-01-2006 12:21 ]

Pagina: 1