[Debian] RAID1 van scratch

Pagina: 1
Acties:

  • UltraSub
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 06:56
Ik zit nu al enkele dagen te stoeien met het systeem van een maat van me.
Het is een oude PII 333, met 256MB ram, en 2x Maxtor 40GB. Die 40GB'ers heb ik uiteindelijk maar gecapped op 32GB, zodat ik door de post heen kon komen. Maar is ook verder geen probleem.

Wat is dan wel het probleem? Nou, ik wil dus raid 1 gaan draaien, met /boot en / ook op raid. Dit wil ik vanuit de netinstall al regelen, en dat lijkt ook te moeten kunnen. Eerst liep ik echter tegen grub problemen aan, maar das op te lossen met de expert install zag ik net. Nu heb ik echter het volgende probleem en daar kom ik maar niet uit, partitioneren.
Heb de boel als volgt proberen te setuppen:

Beide maxtors bevatten één partitie met de totale grootte van de schijf. Tegen Debian verteld dattie het moet gebruiken als een physical volum for raid. Bootable flag staat voor beide schijven aan.
Daarna raid configgen. Ik maak hier /dev/md0 aan.
Als ik hier daarna partities op wil gaan maken, meldt partman me dat de kernel geen reread van de partitions op /dev/md0 kan doen, en dat ik moet rebooten. Doe ik dat, dan ben ik weer terug bij af, Debian ziet alleen beide physical volumes defined as raid, maar een md0 moet ik zelf weer creeëren, en dan heb ik weer het zelfde probleem.
Probeer ik gewoon partities te maken (en die melding dus te negeren), dan gaat dat wel, maar zodra die partities als ext3 worden geformatteerd, gaat het bij de eerste partitie al fout. Komt terug met de melding "ext3 file system creation for partition 1 failed on raid device #1".
Einde oefening...

Wat ik wel aan de gang kan krijgen is het volgende:
Ik creëer het md0 device, debian zet daar een of ander formaat partitie layout op.
Als ik daar een partitie op define van 150M voor /boot, dan is daarna de rest allemaal unusable.
Definieer ik een maximale grootte partitie, dan lukt dat wel.
Als ik zelf een nieuwe part layout definieer (msdos) dan kan ik dus wel meerdere partities aanmaken, maar dan krijg ik het eerste probleem (hierboven) dus weer.

Als ik google voor het eerste probleem zie ik dit:
http://groups.google.nl/g...c520f976/5255ef21879d6e7d
Vind dat wel verdacht veel lijken op mijn probleem. Geen idee of het al gefixed is.

Installeren op één schijf en daarna de truc uithalen om te migreren naar raid-1 met de missing volume techniek, vind ik niet echt geweldig, heb ik nu twee keer gedaan, maar hou uiteindelijk altijd weer gedonder over met grub, waarna ik een onbootable systeem heb :)

Kan iemand me vertellen hoe ik in godsnaam een enkel raid volume over twee schijven leg, met daarop verschillende ext3 partities en een swap partitie, meteen bij een netinstall?

  • _JGC_
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 07:47
Het makkelijkste is gewoon voor elke partitie een RAID volume te maken. Partities binnen een RAID volume maken gaat vaker niet goed dan wel goed. Het is wel mogelijk, maar een heleboel distro's kunnen er niet goed mee omgaan, omdat ervan uitgegaan wordt dat een linux RAID partitie geen andere partities bevat.

  • UltraSub
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 06:56
Maar vanaf kernel 2.6 zijn er routines in de kernel opgenomen die proberen head seek acties te optimaliseren voor een raid volume. Die optimalisatie wordt op slag nutteloos bij meerdere raid vols op een diskset.

/edit
Ok, het kan dan wel het makkelijkste zijn (het werkt, net getest), maar:
1. Netjes is het niet, al die md devices
2. Het is een enorme performance dip volgens mij, zoveel md devices op 2 disks en een langzame cpu.

[ Voor 35% gewijzigd door UltraSub op 22-12-2005 18:48 ]


  • Joghert
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 05-02 18:30
Ok volgende mogelijkheid, voor het geval het nog niet helemaal gefixxed is.

Opstarten met live-cd 1 grote array maken met mdadm en de man page van mdadm lezen over de -a/--auto optie:

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
       -a, --auto{=no,yes,md,mdp,part,p}{NN}
              Instruct mdadm to create the device  file  if  needed,  possibly
              allocating an unused minor number.  "md" causes a non-partition-
              able array to be used.  "mdp", "part" or "p" causes a partition-
              able array (2.6 and later) to be used.  "yes" requires the named
              md device to have a from this.  See DEVICE NAMES below.

              The argumentment can also come  immediately  after  "-a".   e.g.
              "-ap".

              For  partitionable arrays, mdadm will create the device file for
              the whole array and for the first  4  partitions.   A  different
              number  of partitions can be specified at the end of this option
              (e.g.  --auto=p7).  If the device name ends with  a  digit,  the
              partition names add a'p', and a number, e.g. "/dev/home1p3".  If
              there is no trailing digit, then the partition names just have a
              number added, e.g. "/dev/scratch3".

              If  the md device name is in a 'standard' format as described in
              DEVICE NAMES, then it will be created, if  necessary,  with  the
              appropriate  number  based  on that name.  If the device name is
              not in one of these formats, then a unused minor number will  be
              allocted.   The  minor number will be considered unused if there
              is no active array for that number, and there  is  no  entry  in
              /dev for that number and with a non-standard name.


Hoop dat het hier beter mee gaat. Succes

  • UltraSub
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 06:56
Heb de doos al draaien nu, en compleet ingericht. Vind het wel goed zo ;)
Maar bedankt voor je input! Dit verduidelijkt een hoop. Ik dacht dat het een bug was, dat er niet gepartitioneerd kon worden, maar als ik bovenstaand stuk lees, wordt me een hoop duidelijk!
Bedankt! :)