MSI KT6 Delta met 2x DDR400

Pagina: 1
Acties:

  • DP Kunst
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 27-05 21:06
Ik heb nu inmiddels al 2 jaar een MSI KT6 Delta LSR moederbord. In het begin had ik daar 256 MB DDR266 van Transcend opzitten. Na een tijdje werd dit natuurlijk te weinig en heb ik er 512 MB DDR400 van Kingston bijgezet. Dit werkte toen allemaal perfect. Nou had ik er laatst nog een keer 2 reepjes 512MB DDR van Kingston bijgekocht.

Ik eerst proberen met die 3x 512 erin, maar toen zag ie maar 1024. In het boekje staat er niets overin, maar op de site staat dat je maximaal 4 banks op DDR400 kan gebruiken. Ik denk ok, dan zet ik hem op 266 aangezien mijn CPU (athlon XP 2200+) ook een FSB heeft van 266. Mooi dat dat dus ook niet werkt :( .

Toen geprobeerd met verschillende combo's van 2x 512 en 1x 256. Dat zag ie alleen volledig als de 256 in het eerste slot zat en de 2x 512 in de andere 2. Maar toen kreeg ik regelmatig dat ie vast liep :/ .

Nu heb ik dus de 256 eruit gehaald, en 2x 512 in de eerste 2 sloten gezet. Die lopen nu op DDR400. Maar nu ziet hij maar 512 MB !!. Als ik met Everest kijk zie ik wel beide geheugenmodules, maar als ik verder kijk, zie ik dat 1 module 4 banks gebruikt :? Ik dacht toch echt altijd dat 1 Module 2 banks gebruikte, voor elke kant 1...

Ik heb hier dus een MSI KT6 Delta LSR moederbord, 3x 512MB DDR400 en 1x 256MB DDR256. Heeft iemand enig idee welke 3 reepjes ik in weke slots moet doen om een maximaal geheugen te krijgen ? Of heeft iemand al eens met ditzelfde probleem geworsteld ?

Overige Hardware:
XFX FX5700Ultra
2x Maxtor 200GB sata
1x Maxtor 80GB pata
1x NEC ND3540A
en nog wat kleine dingetjes

Linkje naar online usermanual => klik

edit:
Hier nog 2 screenies. Systeemeigenschappen geeft 512 MB geheugen aan:

Afbeeldingslocatie: http://freepgs.com/daniel_kunst/got/systeem.png

En cpu-z geeft 1024 MB aan (wat ik er nu ook in heb zitten):

Afbeeldingslocatie: http://freepgs.com/daniel_kunst/got/cpuz.png

[ Voor 13% gewijzigd door DP Kunst op 21-12-2005 11:00 ]

Mijn nieuwe portfolio (Under Construction) | Benieuwd wat Solar Team Twente gaat doen?


Verwijderd

In principe zou hij dual channel moeten uitschakelen als je er een 3de en 4de bij zou moeten zetten , probeer eens in slot 1 en 3 en anders alleen 3 , alleen 1. dus alleen met de 2 van 512.

Probeer anders de modules allemaal 1 voor 1 en kijk of ze allemaal goed werken. draai desnoods memtest.

Is die 256mb die je gebruikt hebt een ddr400 module of die ddr266

Misschien moet je eens een bios update proberen aangezien dit moederbord al tijdje oud is. En destijds het misschien niet ondersteunde.

  • DP Kunst
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 27-05 21:06
k heb de nieuwste bios versie al...
verder ondersteund dit bord geen dual channel, dus dat is al geen probleem.
die 256MB module is DDR266, net als de FSB van mn CPU, dus als de rest daar ook op gaat lopen is het niet erg..

Mijn nieuwe portfolio (Under Construction) | Benieuwd wat Solar Team Twente gaat doen?


Verwijderd

nee maar dat zou wel problemen kunnen geven, bijvoorbeeld dat de meoderbord dit niet wilt onthouden/ondersteunen.

  • DP Kunst
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 27-05 21:06
ok, het werkte (totdat ik er net achter kwam dat t niet meer werkte :( )
ik had de geheugen bankjes in slot 1 en 3 gedaan. toen ik daarna mijn pc opstarte zag die perfect 1 GB geheugen.
maar nu zag ik ergens in een log ineens staan 527000KB virtual memory. ik kijken en jah hoor, weer terug op 512 :|
ik snap het echt niet meer, de pc is nogal willekeurig met wanneer die wel of niet 1024 MB wil zien :?
iemand nog een idee ? of moet ik toch opzoke naar een nieuw socket A moederbord ?

dat geheugen is niet het enige probleem. soms hapert de pc ook wel (kan ook door te weinig geheugen komen dan) of hij valt wel eens uit als de lampen knipperen (denk voeding probleem)

[ Voor 17% gewijzigd door DP Kunst op 06-01-2006 00:40 ]

Mijn nieuwe portfolio (Under Construction) | Benieuwd wat Solar Team Twente gaat doen?


  • DP Kunst
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 27-05 21:06
nou, nog een keer alles geprobeerd:

1,2 & 3 => 512MB
1 & 2 => 512MB
1 & 3 => 512MB
2 & 3 => 1x keer niets, 2e keer 512MB

k denk toch dat er iets niet lekker zit in mn moederbord. aangezien het geluid daarvan ook al kapot is...
k ga denk k maar een nieuw mobo bestelle => Asus A7V880, vrij moeilijk te krijgen alleen, maar 1 van de weinige met 4 DDR sloten

Mijn nieuwe portfolio (Under Construction) | Benieuwd wat Solar Team Twente gaat doen?


  • DP Kunst
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 27-05 21:06
geen idee hoe het nu kan, maar nu ziet mn mobo ineens alles, dus de volledige 1,5 GB geheugen.

k heb eerst alle reepjes 1 voor een, in elk slot getest, of ze het nog deden
ging op een paar keer na perfect, dus ze zijn niet kapot.
daarna een 2e erbij, ging ook goed
toen dacht k ach, k doe eens gek, die derde kan er ook wel bij, en ja hoor, dat ging ook nog

eerste keer daarna windows opstarten liep uit in een "out of range" op mn beeldscherm en een reboot.
tweede keer kreeg k de melding c:\windows\system32\config\system ontbreekt...
die weer ff terug gezet en alles weer geinstalleerd en nu werkt het weer.

k ben alleen benieuwd voor hoelang...

Mijn nieuwe portfolio (Under Construction) | Benieuwd wat Solar Team Twente gaat doen?

Pagina: 1