Trage verbinding, achter 2 routers

Pagina: 1
Acties:

  • Baserunner
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 27-06-2025
Ik heb op de hcc een extra router gekocht ivm wireless mogelijkheden. Het is niet mogelijk de oude router (een Sitecom DC202) eruit te halen en de nieuwe in de meterkast te doen omdat dan de wireless verbinding erg slecht is in het huis.
De nieuwe router die ik heb is een Linksys WRT54g v5.
Nu heb ik de Linksys achter de Sitecom gedaan en mijn pc staat dan aan de linksys gekoppeld.
Het vervelende is dat mijn internet verbinding hier nu heel langzaam is.
Naar de chello test server heb ik gewoon full speed (480kbyte/sec) maar bijvoorbeeld naar fileplanet (die bij mij altijd snel is geweest) heb ik nu een verbinding van 2kbyte-5kbyte per seconde.
Mijn verstand van routers is niet erg veel, heb wel naar de instellingen gekeken maar het meeste is een beetje chinees voor mij.
De verbinding naar de sitecom was overigens altijd goed, en toen ik tijdelijk de linksys als enige router had was de verbinding ook top.
Weet iemand hoe ik de 2 routers met elkaar kan laten werken?

Even ter verduidelijking een diagram:

Internet ----- Sitecom DC202 ----- Linksys WRT54g ---- Mijn computer
Overigens zit er nog een computer aan de Sitecom direct gekoppeld.

EDIT:
Naar de FTP van mijn broer (universiteits verbinding) heb ik ook full speed en Steam download ook gewoon lekker zoals het hoort.
Van de microsoft server ga ik met 150kbyte, en als insider van ign/fileplanet download ik uit europa met 80kbyte/sec. Dit is altijd ook full speed geweest. Het lijkt er op dat binnenlandse verbindingen wel snel gaan maar dan zit ik nog met steam natuurlijk...
Firefox download nu met 2kbyte/sec :/

[ Voor 27% gewijzigd door Baserunner op 29-11-2005 19:47 ]


  • SyphOn
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 26-04 09:16

  • Baserunner
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 27-06-2025
goede link, ga ik vanavond meteen proberen, tnx!

  • Baserunner
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 27-06-2025
Hmm negative, mijn router is versie 5 van de wrt54g serie en die kan geen 3rd party firmware aan omdat ie andere software draait (vxware ipv linux).
De howto werkt dus niet :(

  • lier
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 21:35

lier

MikroTik nerd

Kan je nog een opstelling maken waarbij je een vergelijking kan maken (met dezelfde pc !!!) tussen een connectie via de LinkSys en een verbinding zonder de LinkSys ? Op zich zou jouw opstelling geen problemen mogen geven. Wat je nog wel kan testen is om de WAN poort van de LinkSys hard op op 10Mb te zetten.

Eerst het probleem, dan de oplossing


  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 21:57
En als je nu eens die linksys als access-point aansluit, dus met een gewone switch-poort op je andere router ?

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk. Doet tegenwoordig iets in de metaal.

Pagina: 1