[BOOT] PATA & SATA: hoe booten vanaf SATA?

Pagina: 1
Acties:

  • Wim Leers
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 22:13
Zoeken gaf geen nuttige resultaten... of enkel ontmoedigende resultaten. Het zit zo: mijn broer zijn Windows wil om de een of andere duistere reden niet meer starten. Dus - dat vind ik de makkelijkste oplossing - ik sluit de harde schijf aan op mijn pc. Het probleem is dat mijn enige HDD (in dit systeem) een SATA HDD is en die van mijn broer een PATA.

Ik heb een ASUS A7N8X-E Deluxe met dus een nForce 2 ATA controller en een Silicon Image SiI3112r SATA controller. In het BIOS heb ik de volgende mogelijke instellingen m.b.t. de boot volgorde van de harde schijven: HDD0-HDD3 (of 4... maakt niet uit). Dus ik stel als 'first boot device' HDD1 in. Logisch toch, want de PATA schijf wordt automatisch als een lagere nummer bekeken. Wel, niet dus! Dan maar HDD1... geen effect... hetzelfde voor HDD2.

Hoe moet ik dit nu instellen opdat ik boot vanaf de SATA schijf?

  • mad-dog
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 23:02
Moet je niet instellen dat je vanaf SCSI/RAID wil opstarten? HD0 HD1 etc.. geldt naar mijn weten alleen maar voor IDE-HD's

  • Exphy
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 20-01 11:51
heb je de nieuwste bios al erin geflasht? Zo niet dan moet je dat als eerste doen. Als het goed is kan je daar kiezen dat hij van sata moet booten

"If I drive fast enough at the red light, it'll appear green."


  • Guardian Angel
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

Guardian Angel

Bejaard en langharig tuig

Lees je handleiding er eens op na, die is er voor namelijk.

Wat wil je eigenlijk bereiken als die schijf erin hangt?

ARME AOW’er


  • Wim Leers
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 22:13
@mad-dog: ik heb toch aangegeven wat mijn keuzemogelijkheden zijn. SCSI/RAID zit er niet tussen.


@Exphy: nee, maar ik weet dat dergelijke veranderingen niet voorkomen in de nieuwere BIOS versies.


@Guardian Angel: in de handleiding vind je niets over dit probleem/deze instelling. Wat ik wil bereiken? Toch duidelijk: de belangrijke data kopiëren naar mijn systeem... Ja ik weet het, hij had back-ups moeten maken, maar dat gaat nu natuurlijk niet meer.