[DPC] Notulen Crewmeet 20 november 2005

Pagina: 1
Acties:

  • iisschots
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 07-01 19:46
Crewmeet 20 november 2005.

Aanwezig:
iisschots, Gronik, Pim, SandStar, Quatar, Kuuke, Elteor.

Afgemeld:
DJKlungel (ziek), Nightbird (vakantie) en DSmarty (ziek).

Afwezig:
Rollerjooster

1. Opening.
Nadat iedereen is voorzien van koffie, thee opent iisschots de vergadering. Er worden geen punten aan de agenda toegevoegd.


2. Notulen vorige vergadering.
Geen opmerkingen.


3. DPC-Gear
Geld is overgemaakt. iisschots heeft contact gezocht met Informatique m.b.t. het ophalen van de spullen. Hier is nog geen reactie op gekomen. (iisschots probeert het deze week opnieuw). De spullen kunnen bij Quatar gestald worden, hij gaat straks de uitlevering verzorgen.
Er zal een webshop ingericht worden op de DPC-server. Geen eigen ontwerp maar een shop gemaakt met behulp van OSCommerce. Hiervoor is het noodzakelijk dat er naast PostGreSQL ook MySQL op de server wordt geïnstalleerd. Technisch is dit geen probleem. Streefdatum is dat in week 47 de webshop wordt ingericht (actie NightBird en SandStar).
De verkoopprijzen voor de spullen zullen moeten worden vastgesteld. Prijs bestaat uit kostprijs + percentage+verzendkosten. We gaan uit van nieuw aan te maken T-shirts. Gronik zoekt na wat het zou kosten om nieuwe T-shirts aan te laten maken. Voor de verdere toekomst zou gedacht kunnen worden aan een samenwerkingsverband met shirtshop.nl


4. Het grote verloop binnen de crew
Het verloop binnen de crew is de laatste tijd best groot. Veel oude crewleden zijn gelijkertijd vertrokken. Crewleden moeten tijd vrijmaken en het lijkt erop dat niet iedereen dit voldoende beseft c.q. bereid is dit te doen. Van uit de groep wordt opgemerkt dat de Dutch Power Cows eigenlijk overdemocratisch zijn georganiseerd. Iedere DPC-er doet zijn zegje en dan krijg je al snel dat de crew het toch nooit goed doet. Naar aanleiding van het verloop vindt er enige discussie plaats of de crew in de huidige structuur verder moet gaan of dat er een totaal andere opzet nodig is. (De huidige opzet van de crew is voortgekomen uit de roep om veranderingen en meer dynamiek). Wat te doen met crewleden die maanden niet actief zijn? Moet er niet gewerkt gaan worden met een kerngroep die zaken coördineert m.b.t. de community indien dit wenselijk is? In het kader hiervan wordt opgemerkt dat een crew bestaande uit 7 kernleden aangevuld met actieve leden vanuit de community op momenten dat dat noodakelijk wordt geacht mogelijk slagvaardiger kan optrden dan nu het geval is. Moeten er meer fora op FDO voor iedereen open worden gegooid om zo meer interactiviteit te krijgen? Afgesproken wordt dat we de komende tijd proberen om enkele ideeën uit te werken. Bovendien lanceert Pim een voorstel dat, indien overgenomen door de leden, zal leiden tot een andere crewstructuur.

Voorstel Pim:
Gathering moet meer inhoud krijgen en levendiger worden. Te bereiken door enige “chaos” te veroorzaken: meer interactiviteit door de leden zelf meer te laten doen. Discussie m.b.t. projecten: nuttig? DC? Commercieel? (stap 1 niet, vervolgstappen…..).
- alle DPCH’s in een weekpost: minder draden, dus meer projecten mogelijk. Nadeel: draad wordt mogelijk onoverzichtelijk.
- alle projecten toestaan: kan niet meer in html in verband met rechten maar in ubb/rml. Eisen aan verhaal als iedereen post (subteamreclame etc.) Stats moeten dus allemaal aangepast worden (indien mogelijk). Eis: allemaal dezelfde stats engine gebruiken bij het posten, crew controleert. Geen stats meer achter passwords, statsbouwers moeten akkoord gaan met openstellen stats. FDO en WDO zijn niet op te zetten als centrale groep. Hooguit als archief en om zaken te bespreken die niet in /5 passen dus nieuwsposting s en interviews zouden ook gewoon in /5 gepost kunnen worden.
- community bepaalt wat er gepost gaat worden en van wie. /5 mods zullen het tijdelijk drukker krijgen maar naar verloop van tijd treedt er toch een zelfregulering op.
- non-dc toelaten in een eigen weekdraad (bijvoorbeeld WhatPulse, mousetracker). Wel duidelijk onderscheid tussen onzin en dc.
- meer en andere onderwerpen naar /5 toehalen.
- community krijgt dus de kans om het gezicht van DPC te bepalen.
- Pim verhuist de posting naar crew/content/statsposters/statsbouwers toe, aanvullingen, ideeën zijn welkom.


5. Kiezen vervanger FaD
Rosetta@home wordt als vervanger van FaD aangewezen. Het project voldoet aan de eisen zoals die in het verleden zijn geformuleerd. Andere projecten zijn genoemd maar de Rosetta-community heeft zich het actiefst opgesteld.


6. Wat te doen wanneer iemand langere tijd niks van zich laat horen?
Niks aan doen. In het voorstel van Pim wordt er meer inzet gevraagd van de DPC-ers. Op het moment dat er nieuw actieve mensen opstaan die zaken oppikken die door een PV-er/crewlid etc gedaan hadden moeten worden dan kunnen we de persoon hier mee confronteren.


7. Wat te doen met de positie van hoofd-content
Hoofd-content is belangrijk voor DPC! T.net wil af van de frontpage postings van de Dutch Power Cows. Dat betekent dat we het nieuws naar /5 en WDO moeten halen. Het is geen probleem nieuwspostings te plaatsen tussen de statspostings. Ook interviews zouden bijvoorbeeld op /5 geplaatst kunnen worden. Zorgt voor verlevendiging van /5. De nieuwspostings/interviews horen uiteraard ook thuis op WDO. Door het opengooien van het contentforum op FDO zou het kunnen zijn dat de huidige contentgroep meer feedback krijgt vanuit de community.


8. Status WDO
Er wordt gevraagd naar de status van WDO. WDO wordt steeds verder uitgebreid en zal vanzelf evolueren naar versie 4.0.


9. Profilering pv-er
Als het voorstel van Pim wordt overgenomen zullen we een waslijst van projecten gaan krijgen en zal de community er meer voor moeten zorgen dat deze projecten ook onderhouden worden (FAQ etc.). Alle pv-ers een titel geven op /5 is dan een ondoenlijke zaak. Organisatorisch zullen er dan dus ook aanpassingen moeten komen.


10. “wiki” aanpak op /5 voor project faqs
SandStar lanceert het voorstel om een wiki-achtige aanpak te gebruiken voor het ontwikkelen van de faq’s. Op die manier hoeft de pv-er niet al het werk alleen te doen en kan de community direct inspelen op de faq. Het voorstel wordt overgenomen. Als een nieuwe faq wordt ontwikkeld dan wordt er een topic geopend met de regels waaraan de faq moet voldoen. De PV-er kan de aanvullingen vanuit de community meteen verwerken en zo zal iedereen een faq kunnen zien groeien. SandStar zal de Folding@Home-faq als voorbeeld op /5 posten.


11. Evaluatie algemene crew
De oorspronkelijke opzet van de algemene crew was om meer actieve leden te trekken die zich in zouden zetten voor de Dutch Power Cows. Dit komt niet goed uit de verf. De algemene crew is wél belangrijk. besloten wordt om er voorlopig niks aan te doen. Als het voorstel van Pim door de community wordt overgenomen dan zal er genoeg veranderen.

12. Moet de crew een voorzitter hebben ipv een woordvoerder.
Nee, de crew blijft een woordvoerder houden en geen voorzitter. Als de huidige woordvoerder denkt mensen aan te moeten sturen omdat er zaken geregeld moeten worden en dit gaat goed dan is hij daar vrij in. Dit geldt overigens ook voor de andere crewleden.


13. Punten vanuit de leden.
- Planning maken nieuwe megaflushes en andere evenementen. Crew opent een topic op /5 om de belangstelling van de community te peilen.
- Discussie max. aantal functies. Het blijkt moeilijk te zijn voldoende actieve mensen te vinden. De regel van maximaal 2 crewfuncties wordt afgeschaft. Als er mensen zijn die actief willen ondersteunen dan zijn ze welkom. Zolang ze waarmaken wat ze beloven is er geen probleem om meerdere functies te bekleden.
- Discussie m.b.t. het toelaten van WhatPulse en aanverwante projecten op /5. In het voorstel van Pim worden deze projecten toegelaten. Discussie is dus hier niet aan de orde, we wachten de reacties van de community af.
- beloningen systeem bedenken voor aanleveren content. beloning voor aangeleverd werk ipv gezeik over niet geleverd werk. De frontpage postings op Tweakers.net zijn zo goed als verleden tijd. Het voorstel wordt niet overgenomen hangende de discussie die we hopen te bereiken m.b.t. Pim’s voorstel.
- Planning Merchandising: loopt.
- To Do-lijsten. Gebruik motiveren. To Do-lijst zorgt voor een stuk verantwoording afleggen aan de community. geeft inzicht in wat je doet, wat je niet doet en wat je misschien had moeten doen.
- Crewmember als nieuwsverzamelaar? Ja, belangrijk maar hoeft niet alles zelf te vertalen. Posten in content, kan iedereen die dat wil dat oppikken en vertalen en schrijven. PV-ers kunnen hun project scannen en eventueel een linkje naar nieuws posten in content. er wordt geen crewlid aangewezen als nieuwsverzamelaar. Bovendien willen we eerst de discussie omtrent de voorgestelde veranderingen afwachten.
- Puntenlijst bouwen om te kijken wat DPC allemaal nog mist (promotievormen, goodwill kweken, samenwerking DC-teams (LAN/Paintball, etc), communicatie naar andere DC-teams: uitstellen want er gaat mogelijk al heel veel veranderen.
- Inventarisatie serieuze kandidaat projecten: niet meer van toepassing gezien de voorstellen.
- Coding laten inventariseren of er kleine utils zijn die DC leuker te maken (hidden clients, installer etc.). RSS-feeds bijvoorbeeld opnemen op wdo aan te kleden. Per project kijken of er mogelijkheden zijn (PV-er kunnen inventariseren wat er voor hun project aan utils bestaan). Andere utils om een project op te leuken. Dergelijke zingen kunnen centraal op WDO geplaatst worden zodat iedereen er gemakkelijk bij kan.
- Opzetten mailinglijst? Op zich goed plan maar dan moet je wel content hebben. Bovendien willen we al nieuwsstromen richting /5 en WDO gaan sturen.
- Brochure schrijven met een korte omschrijving waar de Dutch Power Cows voor staan. Flyer kan bijvoorbeeld gebruikt worden op LAN-partys en de HCC-dagen. We hebben een sponsor voor het drukwerk dus dat hoeft het probleem niet te zijn.
- Financieel overzicht: blijft open staan. iisschots heeft nog geen informatie binnen van [ENeRGy]
- Evaluatie functieomschrijvingen: niks aan doen, eerst de veranderingen doorvoeren en dan opnieuw bekijken.


14. Rondvraag
Quatar: totaaloverzicht BOINC-stats om de onderlinge competitie te versterken. Hebben we hier iets aan? Is de puntentelling uniform? Bij BOINC F@H in ieder geval al niet, dit project gaat de puntentelling overnemen van de eerste client.
Elteor: Nope
Gronik: Nope
Pim: Nope
SandStar: Nope
Kuuke: Nope
Iisschots: Energy heeft alle beheersrechten overgedragen aan iisschots. Voorlopig laten we dit zo.


15. Sluiten van de vergadering
Niemand heeft meer wat in te brengen. Charley meldt zich met een volle blaas dus iedereen gaat naar huis.


16. Ergens eten
Juist, ik wist het. We zijn iets vergeten…

Hackerspace in Friesland | www.frack.nl | Bezig met opzetten, help mee!


  • ColdRain
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 05-02 20:55
Strak verslag, duidelijk, helder, to-the-point.
Min: dit had er moeten zijn voor de draad "veranderingen in /5". Soms kan dat niet, om organisatorische redenen misschien, maar dan had die andere draad maar even moeten wachten.

Waarom? Omdat uit het verslag veel duidelijker blijkt dan uit die bewuste draad, dat /5 een prominentere rol krijgt toebedeeld in het DPC landschap "/5 + WDO + FDO". Nogal wat puntjes van de agenda worden opgehangen aan het kapstokje van de op handen zijn de veranderingen op /5 (getriggerd door DSMarty en Pim). Alvast ik blijk hierdoor compleet op het verkeerde been gezet door de "/5 veranderingen" draad. Ik heb /5 altijd gezien als een crew-gestuurd verlengstuk van WDO en FDO, vandaar mijn reacties in die zin oa op FDO, maar nu worden die rollen dus omgedraaid.

Nu, ik heb er hoegenaamd geen probleem mee als die rollen worden omgedraaid :) /5 is nog altijd de plaats waar DPC'ers van gedachten wisselen en waar stats gepost en becommentarieerd worden. Als FDO en WDO eerder een ondersteunende functie krijgen vind ik dat ok. Dit sluit immers naadloos aan bij wat ik eerder schreef "go with the flow"; die flow zit hier, op /5, niet op FDO. Uiteraard moet WDO het publieke uithangbord blijven, of beter gezegd worden, want dat is het nu nog onvoldoende.

Al bij al is mijn indruk dat er een aantal verstandige beslissingen zijn genomen, zelfs al betekent dit dat men nogal dikwijls beslist heeft voorlopig niks te doen en af te wachten :) Zoiets vergt inzicht en betrokkenheid: Je offert niet zomaar je zondag op om op een crew meet uiteindelijk te beslissen dat "iets" nog niet voldoende rijp is en een beslissing nog niet aan de orde is. Vind ik alvast knap en allesbehalve evident! Waarvoor hoedje af :)

  • Vold
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 22-01 07:51
Ik zou willen beginnen met het feit dat ik het echt top vindt dat er nu wat (goede) veranderingen op komst zijn! Ik zou nog willen inspringen op wat coldrain net zei:
ColdRain schreef op zondag 27 november 2005 @ 22:01:
Uiteraard moet WDO het publieke uithangbord blijven, of beter gezegd worden, want dat is het nu nog onvoldoende.
Hier ben ik het mee eens, ik zou graag ook wat verandering zien op WDO, het surfen op die site is ronduit verouderd. Het is moeilijk te vinden wat je zocht, het is onoverzichtelijk en de layout is ook aan vernieuwing toe. Er zijn ook urls die niet meer werken (naar b.v. de Faq's van sommige projecten, werkt nou niet echt bemoedigend voor nieuwe leden :? !)

Verder had ik zelf nog wat leuke idee, onder meer om DPC veel meer te gaan promoten en wat media aandacht te krijgen, maar dat wil ik eerst nog wat verder uitwerken. Als ik hier achteraf toch geen tijd voor blijk te hebben zal ik het doorsturen naar de crew.

Verder nogmaals, goed dat er ruimte is voor verandering, en dat er goed geluisterd wordt naar de community!

[ Voor 6% gewijzigd door Vold op 27-11-2005 23:18 ]


  • Mobster
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07-06-2016

Mobster

Los Alcoholicos

Maanden/jarenlang wordt er geprobeerd (met wisselend succes) om WDO een meer prominente rol te geven binnen DPC. Alle dingen die ik nu in de notulen lees wijzen op precies de omgekeerde richting. En gezien de houding van tnet t.o.v. DPC vind ik dat een gevaarlijke ontwikkeling.

Verder zeer nette notulen van een hopelijk gezellige en vruchtbare crew-meeting. En een pak slaag met de roe voor Rollerjooster :P

Toch maar eens een andere sig bedenken :P


  • Blue_man
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 21-05-2024
iisschots schreef op zondag 27 november 2005 @ 19:52:
3. DPC-Gear
De verkoopprijzen voor de spullen zullen moeten worden vastgesteld. Prijs bestaat uit kostprijs + percentage+verzendkosten. We gaan uit van nieuw aan te maken T-shirts. Gronik zoekt na wat het zou kosten om nieuwe T-shirts aan te laten maken. Voor de verdere toekomst zou gedacht kunnen worden aan een samenwerkingsverband met shirtshop.nl
Percentage? Kan dit iets gespecifieerd worden? Tevens zijn er genoeg alternatieven om ons/jullie zomaar vast te pinnen op één T-shirt-fabrikant.
7. Wat te doen met de positie van hoofd-content
Hoofd-content is belangrijk voor DPC! T.net wil af van de frontpage postings van de Dutch Power Cows. Dat betekent dat we het nieuws naar /5 en WDO moeten halen. Het is geen probleem nieuwspostings te plaatsen tussen de statspostings. Ook interviews zouden bijvoorbeeld op /5 geplaatst kunnen worden. Zorgt voor verlevendiging van /5. De nieuwspostings/interviews horen uiteraard ook thuis op WDO. Door het opengooien van het contentforum op FDO zou het kunnen zijn dat de huidige contentgroep meer feedback krijgt vanuit de community.
/5 wordt er levendiger door, maar dan wel ten kost van WDO. Zeker nu t.net genoeg heeft van ons op de fp; moeten we WDO profileren als de thuisbasis.
Akkoord dat we /5 gebruiken om enkele lokkertjes naar WDO te plaatsen, maar imo kan/mag je op /5 geen hele content stukken gaan plakken (wie houd er mij of andere actieve leden tegen om elk artikel dat op WDO verschijnt ook hier te posten?). De huiskamer is ergens anders ...
8. Status WDO
Er wordt gevraagd naar de status van WDO. WDO wordt steeds verder uitgebreid en zal vanzelf evolueren naar versie 4.0.
Kwestie van FDO na te lezen ...
9. Profilering pv-er
Als het voorstel van Pim wordt overgenomen zullen we een waslijst van projecten gaan krijgen en zal de community er meer voor moeten zorgen dat deze projecten ook onderhouden worden (FAQ etc.). Alle pv-ers een titel geven op /5 is dan een ondoenlijke zaak. Organisatorisch zullen er dan dus ook aanpassingen moeten komen.
Als ik die geile titel van PV-er niet mag houden :'( . Een PV-er heeft nog steeds een coördinerende rol en zal ongeacht welke wijziging steeds het eerste aanspreekpunten moeten zijn.
13. Punten vanuit de leden.
- Discussie max. aantal functies. Het blijkt moeilijk te zijn voldoende actieve mensen te vinden. De regel van maximaal 2 crewfuncties wordt afgeschaft. Als er mensen zijn die actief willen ondersteunen dan zijn ze welkom. Zolang ze waarmaken wat ze beloven is er geen probleem om meerdere functies te bekleden.
Mag ik enig bezwaar maken?
Stel dat ik veel zin heb om DPC te helpen en ik heb daar de tijd voor. Leuk, dan wordt je statsposter, crewlid en projectverantwoordelijke. Maar in hoeverre kan je deze posten op lange termijn handhaven? Leuk dat je nu tijd spendeert aan DPC, maar blijft die interesse even groot gedurende één jaar?
Beter één activiteit gedurende je hele internetcarrière dan een blitzcarrière van 6 maand.
Genoeg redenen om deze regel te blijven handhaven.
- beloningen systeem bedenken voor aanleveren content. beloning voor aangeleverd werk ipv gezeik over niet geleverd werk. De frontpage postings op Tweakers.net zijn zo goed als verleden tijd. Het voorstel wordt niet overgenomen hangende de discussie die we hopen te bereiken m.b.t. Pim’s voorstel.
Beloningsysteem? Ahu? Jij krijgt een snoepje want je bent braaf geweest? Tof dat positief werk in de schijnwerper komt, maar hoe ga je in hemelsnaam belonen?
Het lijkt me tevens niet de bedoeling om 50+ submits per dag te hebben van op-een-beloning-uitzijnde-nerd, maar eerder kwaliteitsvol nieuws dat ook daadwerkelijk kans maakt op WDO (en niet /5, zie hierboven).
16. Ergens eten
Juist, ik wist het. We zijn iets vergeten…
Wat jullie Nederlanders eten noemen ...

Tevens wordt er (zoals hierboven opgemerkt) nogal veel verwacht van de voorstellen van Pim. en DSmarty, uiteraard kan verandering ons alleen vooruithelpen, maar dat betekent niet dat de crew op z'n lauweren kan rusten. Er zijn altijd alternatieven.

le·vens·moe (bn.)
1.genoeg van het leven hebbend, het leven als een last beschouwend.