Toon posts:

fotobeheer onder osx & linux & windows

Pagina: 1
Acties:
  • 106 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb op mijn server een lading met digitale fotos die zo langzamerhand ondoorzoekbaar beginnen te worden. Graag wil ik dus een progje als Picasa gebruiken om de handel wat te ordenen.

Het probleem is alleen dat dit dan alleen onder Windows werkt.
Nu heb ik wel een Windows XP machine, maar ook een iBook en een Linux en geen zin om de drie keer te moeten ordenen op verschillende platvormen.

Mijn vraag is dus of er een foto beheer programma is dat zowel onder Windows als OS X en Linux werkt en waarvan de database uitwisselbaar is. Liefst een centrale database, zodat ik een aangepaste database niet hoef over te zetten naar de andere computers.

En natuurlijk het liefst een gratis programma!

  • degroot
  • Registratie: December 2003
  • Niet online
Onder linux is denk ik Wine een goede oplossing voor picassa.
Google maar eens ff op Wine en met je linux bakkie ben je dan waarschijnlijk al klaar

www.degroot-it.nl


  • brehloi
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 12-04 14:07
Wellicht is een webbased een oplossing het gemakkelijkst?
Je zegt dat de foto's al op een server staan.

Er zijn genoeg fotoalbum-php-scripts beschikbaar volgens mij.

  • Johnny
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 21-08 11:56

Johnny

ondergewaardeerde internetguru

Ik zou een web-based programma gebruiken dat je dan op je Linux server draait, dan kan je vanaf je andere computers er makkelijk bij. Je hebt dan natuurlijk wel wat beperktere mogelijkheden om je foto's bij te werken, maar het beheren ervan zou geen problemen moeten opleveren.

Aan de inhoud van de bovenstaande tekst kunnen geen rechten worden ontleend, tenzij dit expliciet in dit bericht is verwoord.


Verwijderd

Ik heb geen idee wat een fotobeer is, ik ken alleen grizzlyberen :) Ik gok dat je beheer bedoelt.