Groot probleem met Partition Magic!

Pagina: 1
Acties:

  • Acradavos
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 01-03 01:03

Acradavos

Poetsfanaat

Topicstarter
Hallo allemaal,

Ik werk al jaren met 3 partities van 1 Harde Schijf van 60 Gb. Elke partitie had een grootte van 20 Gb. Nu had ik C, D en een E partitie. Kort na een format werd het C, E en F. Dat maakte me niet zoveel uit, dat kwam door m'n externe HDD van school.
Nu wilde ik E en F samenvoegen. Met Partition Magic wilde ik F naar E verplaatsen. Tijdens de wizzard werd gevraagd wat de naam van het mapje op E moest worden waar alle data van F heen verplaatst werd. Toen kreeg ik een melding dat er te weinig ruimte was op de E partitie. Ik verplaatse dus 900 MB naar de F partitie, omdat er 650 MB tekort was.
Ter informatie; m'n E partitie was 20 GB (18 Gb gebruikt) en m'n F partitie was ook 2o Gb (9 GB gebruikt). Ndat het systeem gereboot was ging ik naar "Deze Computer" om te kijken of het gelukt was.

Wat blijkt. M'n F partitie is verdwenen en mijn E partitie bevat naast andere data ook het "Partitie" mapje zonder inhoud. Ik starte daarna Partition Magic, toen zag ik dat er 18 Gb unallocated was. Die data mag ik niet kwijt zijn anders stort m'n wereld in. het bevat o.a. foto's van crematies/huwelijken en verjaardagen. Hoe krijg ik dit hersteld? Systeemherstel werkt iig niet.

Afbeeldingslocatie: http://img46.imageshack.us/img46/5572/partitionmagic1ho.jpg

Afbeeldingslocatie: http://img322.imageshack.us/img322/9660/probleempartities0ed.jpg

Afbeeldingslocatie: http://img322.imageshack.us/img322/2392/overzicht9lb.jpg

Alvast bedankt.

  • Fauna
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 22:15
Bovenstaande klinkt allemaal redelijk logisch. Wat partitionmagic doet is inderdaad een nieuwe directory aanmaken op je E schijf, en dan de data uit de F daarheen kopiëren. Daarna wordt pas de grootte aangepast, wat klaarblijkelijk nog niet is gebeurd. Hiermee heb je dus erg veel geluk.

Wat je kunt proberen is om de 'verloren' partitie weer terug te halen. Ik raad je hiervoor ten zeerste aan om een extra (externe) harde schijf te gebruiken. Met een programma als R-studio zou dit te doen moeten zijn. Goede freeware utilities heb ik helaas nog nooit onder ogen gehad. HEEL ERG BELANGRIJK is dat de unallocated space niet beschreven wordt.

Veel succes :)

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 02-03 09:53
Met Ptedit van PM weer een NTFS partitie maken, dit kan ook met Testdisk, lukt dit niet, een toolje gebruiken om bestanden terug te halen.

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


  • Acradavos
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 01-03 01:03

Acradavos

Poetsfanaat

Topicstarter
Zou ik de Partitie ruimte van E:/ groter kunnen maken zodat die unallocated ruimte kleiner wordt en dat het zich verplaatst naar E:/Partitie? :)

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 02-03 09:53
Acradavos schreef op woensdag 16 november 2005 @ 19:59:
Zou ik de Partitie ruimte van E:/ groter kunnen maken zodat die unallocated ruimte kleiner wordt en dat het zich verplaatst naar E:/Partitie? :)
Dacht er er belangrijke bestanden op stonden :? , die kunnen dan wel eens verdwijnen.

Al geprobeerd met Ptedit32 om er eerst een NTFS weer van te maken?

Als je goedbedoelde adviezen niet gebruikt, hoef je ook geen topic te starten. ;)

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


  • __fred__
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 02-03 18:10
Acradavos schreef op woensdag 16 november 2005 @ 19:59:
Zou ik de Partitie ruimte van E:/ groter kunnen maken zodat die unallocated ruimte kleiner wordt en dat het zich verplaatst naar E:/Partitie? :)
Om nog maar eens duidelijk te maken dat dat ECHT je data sloopt. Het is dus ZEER belangrijk dat je de unallocated space NIET meer beschrijft, behalve als je weet wat je doet. met ptedit32 kun je de partitie opnieuw instellen op NTFS maar dan moet je wel weten WAT je doet. gebruik anders een harddisk recovery programma om het naar een andere harddisk te kopieren. Maar goed, dit was allemaal al gezegd, alleen nogmaals om ff duidelijk te maken dat je niks echt sloopt.

OW ja, een FAQ hierover:
OM FAQ / Beleid
Pagina: 1