[ wireless ] A + G = 108 mbit?

Pagina: 1
Acties:

  • Farmerwood
  • Registratie: September 2004
  • Niet online
Sinds kort heb ik in mijn Asus M6Va laptop een 2915abg chipset zitten voor draadloos netwerk.
Momenteel heb ik als accesspoint een Draytek 2200WE ( 11 mbit ) staan. Deze wil ik graag vervangen door een snellere.
Mijn kennis:
802.11b 11 mbit 2.4 Ghz
802.11g 54 mbit 2.4 Ghz
802.11a 54 mbit 5.0 Ghz

Nu kom ik op websites routers/APs tegen met support voor zowel A als G.
Nu hoorde ik dat het mogelijk is zowel met A als G tegelijk te communiceren en zo dus een 108 mbit verbinding te maken met het accespoint. Ik kan hiervoor echter nergens een bevestiging vinden.
Was vanmiddag nog in een winkel van een vrij bekende keten ( waar ik de naam maar even niet van zal noemen. :P ) en daar konden ze me er ook niks over vertellen. Degene die ik sprak leek zelfs niet eens te weten dat er een A standaard is.

Kan iemand mij vertellen of met bv de Linksys Dual-Band Wireless A+G Broadband Router een 108 mbit verbinding kan maken? Zo niet dan lijkt een 802.11g me een net zo goede oplossing en is de a eigenlijk een tikje overbodig?

  • McKaamos
  • Registratie: Maart 2002
  • Niet online

McKaamos

Master of the Edit-button

A+G is dat het op beide standaarden kan werken. niet gebundeld.
daarnaast is A 11Mbit, en geen 54.
B voegt daar nog WEP aan toe geloof ik.

N is de nieuwe 108Mbit standaard.
al zijn er wel G spullen die Pre-N zijn, en dus nu al aan de onofficiele standaarden daarvoor voldoen. (die standaard kan nog wijzigen en dan is ie Pre-N routertje dus niet compatible meer)

@hieronder: nee klopt wel...
maar of A amerikaans is weet ik niet zo zeker.
volgens mij is het de onbeveiligde variant van B.
het is wel zo dat er totaal 15 verschillende frequenties zijn, waarvan de eerste 13 legaal zijn in europa, een stuk of 11 er van in amerika en alle 15 in azie.
2 standaarden bundelen om meer throughput te krijgen kan iig niet.
wat gedaan wordt om de snelheid te verdubbelen is meestal heel simpel 2 frequenties gebruiken, ipv 1.

[ Voor 75% gewijzigd door McKaamos op 10-11-2005 23:02 ]

Iemand een Tina2 in de aanbieding?


  • weijl
  • Registratie: Juli 2002
  • Niet online
ik weet niet of de opsomming die je daar maakt correct is, en ik ben te lui om het op te zoeken, dus ervanuit gaande dat het klopt is .11a de standaard in de US.
deze mag hier in nederland niet gebruikt worden aangezien het aantal hertz te hoog is voor onze standaard.

naar mijn weten krijg je ook geen 108Mbit als je a+g koppelt.
er is wel een b+g AP, deze ondersteunt zowel 11 als 54Mbit.

others: correct me if I'm wrong

  • Farmerwood
  • Registratie: September 2004
  • Niet online
A is wel degelijk 54 mbit hoor.
Dat B + G wel kan is omdat G een uitbreiding op B is van 11 naar 54 mbit. En G is backwards compatible met B.

Voor zover ik begreep wordt G in Europa vrij veel gebruikt en is A vooral in de VS standaard.

  • PerfectPC
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 01-02 11:46
jongens jongens....
wat een hoop onzin bij mekaar in een paar posts zeg...

EIA/TIA 802.11a en b waren de eerste wifi specificaties voor het grote publiek.
De a standaard werkt op een draaggolf van 5 GHz en heeft een maximum bandbreedte (per kanaal) van 54 Mbps. De b standaard opereert op 2.4 GHz en heeft een bandbreedte van 11 Mbps (per kanaal). Het aantal kanalen en de frequentieposities hiervan verschillen in Europa en America (en op nog andere plekken ook hoor)
Recent is er de 802.11g standaard gelanceerd. Die werkt net als de b standaard op 2.4 GHz en heeft een maximum bandbreedte van 54 Mbps. Omdat beide standaarden gebruik maken van dezelfde frequentie is het redelijk eenvoudig om een apparaat te maken dat overweg kan met beide specificaties. Een toestel dat zowel de a als de b en/of g standaard ondersteunt kan niet meer of minder dan communiceren met andere toestellen die gebruik maken van deze specificaties. Je kan ook altijd maar opereren op 1 frequentie (dus je MOET kiezen tussen a en b/g) en standaard kan je ook enkel opereren op 1 kanaal.
Hoe komen sommige fabrikanten dan aan 108 Mbps? Dit kan dmv echt vuile truuks, bv kanaalbundeling. Hierbij worden simultaan 2 kanalen gebruikt om met (uiteraard compatibele) andere toestellen te communiceren. Het gelijktijdig gebruiken van de a en de b/g specificatie is enkel weggelegd voor gespecialiseerde apparatuur.
Over de n specificatie spreek ik zeer doelbewust niet. Het is door de IEEE (de organisatie die de standaarden vastlegt) aan de fabrikanten uitdrukkelijk verboden om pre-n apparatuur te ontwikkelen, laat staan verkopen. Fabrikanten die zich hier niet aanhouden lopen het risico om het recht te verliezen om 'wifi certified' producten te mogen verkopen.

voila, ik hoop dat je hiermee een beetje bent geinformeerd ;)

Verwijderd

PerfectPC, ik wou het net zeggen inderdaad :D

a= 5 Ghz en 54 Mbps maximaal
b= 2,4 Ghz en 11 Mbps max
g = 2,4 Ghz en 54 Mbps max

  • Farmerwood
  • Registratie: September 2004
  • Niet online
Verwijderd schreef op vrijdag 11 november 2005 @ 09:12:
PerfectPC, ik wou het net zeggen inderdaad :D

a= 5 Ghz en 54 Mbps maximaal
b= 2,4 Ghz en 11 Mbps max
g = 2,4 Ghz en 54 Mbps max
Check mijn startpost.... Daar staat deze info al in.

//PerfectPC
Tnx voor de verhelderende uitleg. Het is me wel duidelijk nu.
Pagina: 1