Is de redenering inderdaad. Maar is niet zo geregeld.
Je kan namelijk >10.000 verdienen in een jaar en toch ten hoogste 11 maanden studiefinanciering ontvangen. Legaal.
Ik had vanaf vorig jaar augustus een fulltime baan. Toch heb ik tot maart dit jaar ingeschreven gestaan bij de universiteit. En over die eerste drie maanden studiefinanciering ontvangen (lening - omdat m'n studiefinanciering al op was, maar maakt op zich voor het verhaal niet uit). Omdat ik het goed kon gebruiken en omdat het mogelijk was.
Sinds 1 oktober ben ik weer fulltime student, met alleen een bescheiden bijbaantje. Omdat ik dit jaar al meer dan 10.000 heb verdiend, kan ik nu geen studiefinanciering (lening) meer aanvragen en moet dus rondkomen van 500 per maand. Is mijn eigen keuze hoor.
In januari vraag ik gewoon weer de lening aan, ook al ben ik halverwege 2006 afgestudeerd en verdien ik hopelijk over heel 2006 ook meer dan 10.000.
Ik vind dat gewoon optimaal gebruik maken van de mogelijkheden die er zijn. Ik maak mijn keuzes (werken/studeren) op basis daarvan.
Zo heb ik de eerste jaren van mijn studietijd behoorlijk luxe kunnen leven, doordat ik veel werkte en daarnaast een maximale studiefinanciering ontving. Ik had ook niet kunnen gaan werken, dan had ik niet luxe kunnen leven maar toch ook wel de maximale studiefinanciering ontvangen, en dan had niemand over dat laatste moeilijk gedaan.
Beetje krom vind ik dat. Dat niemand je erop aankijkt als je studiefinanciering ontvangt als je niet werkt, terwijl je dat best zou kunnen, maar als je wel werkt en toevallig veel verdient, dan moet je je opeens schuldig voelen als je toch studiefinanciering ontvangt.
Ik vind zelf trouwens dat studiefinanciering geen gift hoeft te zijn of achteraf daarin worden omgezet. Mensen moeten maar werken voor hun studie of later als ze genoeg verdienen de studielening terugbetalen.
Lijkt tegenstrijdig met wat ik allemaal heb geschreven in dit topic, maar zolang de huidige regels gelden maak ik daar gebruik van.
Als mensen willen dat de studiefinanciering echt alleen terecht komt bij mensen die het nodig hebben (zijn maar weinig studenten in dat geval) dan moeten ze zich inzetten voor een wetswijziging. En niet de mensen die er gebruik van maken erop aankijken.
[
Voor 6% gewijzigd door
Canaria op 08-11-2005 16:35
]