Instabiel NF7-S2 mobo?

Pagina: 1
Acties:

  • Neok_
  • Registratie: Februari 2005
  • Niet online
Ik zal maar vanaf het begin beginnen
Ik heb sinds een jaartje ofzo de volgende pc zelf in elkaar geflanst:

AMD XP2600+ T-bred proc
Abit NF-7S2 mobo
Twinmos 256mb PC3200 ram
Maxtor Diamondmax9 160gb ata133 hd
Sweex kastje met 300watt el-rommel voeding
WindowsXP Prof (telkens met laatste patches)

Dit heeft een jaar lang redelijk lekker gedraait, hoewel ik in het begin erg veel last had van een instabiel systeem: plotseling rebooten, helemaal vastlopen, etc.
Vreemd genoeg had ik er op een gegeven moment gewoon geen last meer van, dus ik blij..

Vervolgens ga ik naar Amerika, en kom terug met wat nieuwe zooi.
Voordat ik die erin pleur heb test ik mn pc ff en merk ik eigenlijk al problemen met de pc:
- Als ik wil opstarten dan weigert de monitor soms aan te springen.
- Instabiel systeem

Vervolgens upgrade ik mn pc waardoor de specs nu zijn:
AMD XP2600+ T-bred proc
Abit NF-7S2 mobo
Corsair Valueram Cl2.5 2x512mb PC3200 ram
Maxtor Diamondmax9 160gb ata133 hd (gaat eruit nadat ik op de andere XP heb geinstalled en bestanden heb gekopieerd)
Maxtor Diamondmax10 250gb s-ata hd
Thermaltake 450watt voeding
WindowsXP Prof SP2 nieuwste patchmeuk erop

De problemen van instabiliteit heb ik nu niet zo, maar dat komt vooral doordat ik de pc amper opgestart krijg..: 8)7
Als ik de pc nu opstart dan knipperen de num- en scroll- knop vrolijk, ik hoor geen gekke piepjes, ik hoor de HD werken, maar de monitor blijft op standby staan.
De enige manier waarop het lijkt te werken om m werkend te krijgen is om PC en monitor uit te doen, stroom eraf, pauze, stroom erop, PC aan, monitor aan.

Vervolgens wil ik dus XP installen (ik boot vanaf de install cd-rom), en elke keer (4x gecheckt) nadat hij zijn drivers heeft geladen en de install kan beginnen (als je moet aangeven wat je wil doen, herstellen/xp op een partitie installeren --o.i.d.--) en ik selecteer een van de opties, dan:
- PC reboot (monitor wil niet aanspringen)
- PC schakelt op zwart scherm met rechtsboven een ' _ ' knipperend (reageert verder niet)
- PC toont blauw scherm ("multiple_irp_complete_requests" of "page_fault_in_nonpaged_area")

Even helder wat ik gecheckt heb:
- Voltages wijken niet teveel af
- Temperaturen zijn onder 50graden stressed
- Laatste bios update
- Het ram is het niet (256Kingston, 512 B-merk, 1gb corsair geeft allemaal zelfde problemen en werken in andere pc's wel goed)
- Alle overbodige shit zoals de drives, geluids-, draadloze netwerk- en firewirekaart heb ik verwijderd gehad zonder positief resultaat


Heb ik nou gewoon een enorm kloto mobo, of is er iets anders aan de hand :S?
Iemand plz tips :'( ?

[ Voor 4% gewijzigd door Neok_ op 06-11-2005 21:58 ]


  • Rey Nemaattori
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 07-04 11:28
Wat is je cpu temp?
Ik zou zeggen je voeding is hardbezig te overlijden..zelfde probleem had ik een tijdje terug..

Algehele systeem malaise: Crashes,BSODs en Beschadigde files

Kun je niet tijdelijk testen op een 'verse' voeding(hoeft niet per sé 400+ watt te zijn, tis maar voor even) en dan zonder overtollige hardware: 1 hdd, 1 [b]CD[/b[-romspeler, 1 beeldkaart... verder geen xtra casefans/geluidskaarten enzo.....

[ Voor 14% gewijzigd door Rey Nemaattori op 07-11-2005 15:36 ]

Speks:The Hexagon Iks Twee Servertje

"When everything is allright,there is nothing left."Rey_Nemaattori


  • The__Virus
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 27-05 11:34
Probeer eens zo kaal mogelijk op te starten (ook zoveel mogelijk onboarddingen uit) en probeer eens een andere graka (liefst PCI, verbruiken erg weinig). Vertel eens of dat helpt.

[ Voor 13% gewijzigd door The__Virus op 07-11-2005 16:17 ]


  • IRCfreAk
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 23-04 17:15
humms ik weet niet of je die voeding in amerika gekocht hebt en daarna de problemen hebt want stroom uit amerika lijkt me niet zo compatible met het nederlandse net:P

  • BalusC
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online

BalusC

Carpe diem

Dat zou hij dan al direct hebben opgemerkt. 230V door een voeding heen jagen die op 110V staat ingesteld merk je zó :+

  • Aapje
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 11:51

Aapje

Opel-beun
BalusC schreef op maandag 07 november 2005 @ 17:25:
Dat zou hij dan al direct hebben opgemerkt. 230V door een voeding heen jagen die op 110V staat ingesteld merk je zó :+
Denk meer dat hij het verschil in Hertz bedoelt, ik geloof te herinneren dat ze daaro 60hz gebruiken :9

  • Sprite_tm
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 21-05 20:12

Sprite_tm

Semi-Chinees

Zoals mijn collega zei: 110V/220V merk je vrij snel, dan komt de magische rook vrij :) 50/60Hz boeit geen tiet, het eerste wat er intern in zo'n (geschakelde) voeding gebeurt is een gelijkrichtslag, waar wisselspanning naar gelijkspanning omgezet word. Het enige wat wel last zou kunnen krijgen van het frequentieverschil is evt. filters die voor de gelijkrichtpruttel zit, maar het moet wel heel raar lopen als
dat problemen met een verschil van 10Hz heeft; voedingen die daar problemen mee hebben worden in z'n algemeen ook niet uitgerust met een 230/110V switch.

[ Voor 11% gewijzigd door Sprite_tm op 07-11-2005 17:48 ]

Relaxen und watchen das blinkenlichten. | Laatste project: Ikea Frekvens oog


  • Aapje
  • Registratie: Maart 2003
  • Laatst online: 11:51

Aapje

Opel-beun
Naja iig om dit effe nog verder te verhelderen dan,
Even helder wat ik gecheckt heb:
- Voltages wijken niet teveel af
TS zelf zegt dat de voltages niet afwijken dus met andere woorden, als 110v erop zou staan, zou de voltage volgens mij niet echt kloppen :P
Pagina: 1