Toon posts:

Hoe een SATA Raid in te stellen?

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Ben al een paar dagen bezig om een SATA raid in te stellen op mijn computer. Maar het lukt maar niet. Ik heb twee HD's in de pc zitten, waarvan de main HD nu opeens door windows in tweeen is gesplitst. Me tweede HD wordt door windows niet aangegeven.

Ik heb het volgende gedaan: via windows een diskette gemaakt (Silicon SATA/RAID driver disk)met hulp van de cd die bij me moederbord is mee geleverd. Me computer opnieuwg opgestart met de Windows CD erin, F6 gedrukt en aangegeven dat ik zelf de Drivers wil aangeven. Vervolgens Windows opnieuw geinstalleerd (aangezien me hardeschijf met een vorige poging gewist was, wat overigings ook klopt?). Maar toen ik na de installatie in verkenner keek, had me PC opeens twee hardeschijven neergezet van me main hardeschijf. En me second HD gaf verkenner niet meer aan.

Zou iemand me please kunnen helpen om een raid te creeren? En wat voor een raid kan ik het best gebruiken? Zelf denk ik aan Raid 0, omdat het snelste is?

Hieronder mijn specificatie:

Asus A8N-SLI Deluxe
Western Digital Raptor 74GB SATA 8MB 10000RPM
Western Digital Caviar SE16 400GB SATA 16MB 7200RPM

Ps. ik heb gezocht op het web en op dit forum voor help. Aan sommige onderwerpen dacht ik wel iets te hebben. Maar helaas heeft het me alsnog niet geholpen.

  • Shaggy
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 07:41

Shaggy

Misantroop pur sang

Het lijkt me niet echt nodig/slim om die twee schijven in raid te zetten.

Je hebt een zeer snelle schijf voor je OS (Raptor) en een flinke voor data opslag.

Wil je dan toch raid zou ik er 1 van de twee bijhangen. Raid 0 voor snelheid ( nog een raptor bijv. ) Raid 1 voor backup ( 400Gig )

En hier kan je 99% in vinden over het setup van een array: RAID FAQ

Wat wil je ermee gaan doen? Gamen? groote bestanden bewerken? Juist data saven ivm hdd crach bijv?

Raid is leuk, als je weet wat je ermee wilt.

[ Voor 38% gewijzigd door Shaggy op 02-11-2005 18:13 ]

Making an ass of myself since the 70's


  • ID-College
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 02-03 21:58
Het is zoiezo niet verstandig om 2 verschillende schijven te gebruiker bij RAID-0.
Zo wordt de kans op dataverlies alleen maar groter. En ik denk dat je erop achteruit gaat omdat het een 10000 RPM schijf is.
Als je toch RAID-0 wilt draaien voor de snelheid zou ik een 10000 RPM schijf erbij hangen en die als RAID-0 draaien. Dan heb je lekker snel Windows. Die 400 GB zet je dan belangrijke bestandne op :)

  • Guardian Angel
  • Registratie: Juni 2000
  • Niet online

Guardian Angel

Bejaard en langharig tuig

Los van het feit dat een RAID0 niet echt slim is met een 74 en 400 GB HD zou je natuurlijk eerst wel even een RAID-array moeten aanmaken. :) Dat lijkt je nog niet te hebben gedaan.

ARME AOW’er


Verwijderd

Topicstarter
ok, dank jullie wel voor de reacties!! Zo te lezen lijkt het mij verstandig om eerst nog even rond te neuzen of een raid wel iets voor mij is.