Toon posts:

Voedingskabel ombouwen

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb tijdens een verbouwing een aantal kabels alvast in de muur laten leggen om later een plat beeldscherm te kunnen aansluiten. De voedingskabel zit gezien de dikte niet in een buis, maar is in een sleuf in de muur weggewerkt.
Het betreft een 3-polige kabel met een eurostekker. De keuze hiervoor was gebaseerd op de TV die ik toendertijd in gedachte had, de Philips 37PF9986.
Nu wil ik echter graag de 37PF9830 aanschaffen. De voedingsaansluiting van deze TV is echter niet meer mogelijk met de eurostekker, aangezien deze TV een 2-pins aansluiting heeft.

Ik ben geen techneut, maar ik ga ervanuit dat de 37PF9830 al geaard is, gezien de voedingsaansluiting.
Is het mogelijk de eurostekker af te knippen, en de twee buitenste kabels te verbinden met de twee kabels van de 2-pins voedingskabel. De middelste kabel van de eurostekker (aarde) wil ik isoleren en verder niet gebruiken.

Wie weet of dit mogelijk is, of is er mischien een andere oplossing?

  • Triggy
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 19-02 16:28
Gaat prima, gewoon eraf knippen, en geel/groene draadje (*aarde) los laten hangen. Andere twee aan elkaar maken, natuurlijk de fasen goed geisoleerd. Kroonsteentje doet wonderen waarschijnlijk.

  • Winnetou
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Het lijkt me dat dit gewoon gaat werken.

Je kunt ook gewoon een verloopstukje maken, neem zo'n kabeltje met 2 pinnen en maak aan de andere kant zo'n eurostekker. Alleen de aarde dan gewoon niet aansluiten en het zou moeten werken.

Die folgende Sendung ist für Zuschauer unter sechzehn Jahre nicht geeignet