[XP Home] Herinstallatie van XP loopt vast

Pagina: 1
Acties:

  • Sefrijn
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 08-03 21:55
Ik heb een probleem met het herinstalleren van windows XP Home op mijn pc. Ik heb een p4, 3.4 ghz, 1024 ram (ter info, de aldi MD8386 XL pc).

Ik gekozen voor een reparatie van XP, omdat deze niet goed meer werkte. Ik heb al een keer eerder een herinstallatie op de deze pc gedaan, en die ging vlekkeloos. Na de eerste keer rebooten tijdens de installate, wat dus automatisch gaat, gaat windows verder met de installatie. Hij begint dan met het punt "Windows installeren". Dit gaat goed totdat hij komt bij "Apparaten installeren". Dit gaat goed totdat het voortgangsbalkje ca. 50% vol is. Dan loopt de installatie vast, en de groene blokjes rechtsonderin lopen ook niet meer. Ik kan niks meer doen behalve rebooten.

Als ik reboot, start de installatie weer opnieuw op, en die begint weer aan het begin van het punt "Windows installeren". Ik heb geprobeerd XP eerst op een andere schijf (D:\) te installeren, en dit ging half goed, dwz, lang niet al mijn hardware is gedetecteerd (en ik dacht: voordat ik hiermee ga knoeien, kan ik beter eerst de eerste installatie afronden).

Is het misschien handig als ik mijn C:\ schijf, degene met de foute XP, formatteer, of de bestanden van XP daar weghaal, zodat hij er geen XP op die schijf staat? Wie kan hij mij helpen want ik heb echt geen idee meer wat ik moet doen |:( .

  • MadEiHCS
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22-06-2022

MadEiHCS

[DPC]

Mijn tip zou zijn om even te kijken hoe ver je komt met minimale hardware in je kast.
Losse insteek kaarten er uit (behalve de videokaart uiteraard).
En in de bios zoveel mogelijk onboard dingen uitschakelen.

En dan weer proberen te installeren, en hopen dat het niet in je videokaart zit.

En even je hardeschijf schoonmaken met Hiren's Boot CD

  • Sefrijn
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 08-03 21:55
Ik heb nu de tweede installatie van XP op mijn D schijf goed gekregen. Het lag eraan dat hij de drivers niet goed vond, en ik moest een aantal dingen zelf nog installeren om alles te laten werken, maar nu werkt het opzich goed. Alleen nu zit ik dus nog met een bevuilde C schijf, met een "corrupte" windows xp installatie erop.

Ik heb net, nu windows op de D schijf het weer doet, nogmaals de installatie van XP gestart, maar hij blijft steeds vastlopen op hetzelfde punt. Kan ik deze Windows installatie gewoon deleten?

En is er een mogelijkheid om gegevens over software e.d. uit die installatie te importeren, zodat ik niet mijn vroegere software allemaal opnieuw moet installeren?