[HPT1520]Broken Array (RAID0)

Pagina: 1
Acties:

  • Tyras
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 05-02 09:19
Hoi!
Ik heb het volgende probleem: bij het opstarten geeft de controller (een Highpoint 1520) aan aan dat de Raid0 gebroken is.
Je kan nu kiezen om 1. de computer uit te schakelen en de kabel te bekijken. 2. de Array te deleten wat er op neerkomt dat al mijn data weg is en met 1 hdd verder moet. 3. De kapote drive te hiden en verder te gaan in de boot procedure. Na diverse maal puntje 1 te hebben gedaan, ben ik overgaan naar puntje 3. Hieruit bleek dat hdd2 (op CH1) kapot was, en hdd1 (op CH2) doorging. (NLTDR weg). Na de kabels te hebben gewisselt, bleek hdd2 (op CH2) door te gaan (met de melding dat er geen bootsector op de hdd was, en een floppy moest gaan gebruiken) en hdd1 dood te zijn. Mijn conclusie, de hdds leven nog maar de raid-kaart is kapot.
OS: Win2003
HDD: 2x Samsung Spinpoint 1614C
1. Is mijn conclusie juist (waar kan het anders aan liggen)?
2. Hoe moet ik nu verder om geen dataverlies te hebben, en geen hoge kosten?
3. Kan ik met een andere goedkope SATA-kaart met RAID0 ondersteuning, mijn array weer gebruiken zonder dataverlies?

Alvast bedankt.

  • Tyras
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 05-02 09:19
Niemand weet een antwoord op mijn vragen?

  • twiekert
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 19-02 13:52
1. zou kunnen, maar om het zeker te weten zou je de disken op een normale SATA controller moeten aansluiten en met een samsung hdd tooltje je disken moeten checken.

2. zorgen dat je helemaal niets schrijft naar de schijven. RAID 0 is zoiezo tricky, nooit waardevolle data hierop zetten. of je data nog te redden is met een EXACT dezelfde raid kaart (die HPT 1520 dus) hang er vanaf of de bios een raid 0 array kan aanmaken zonder de schijven opnieuw te initialiseren.

3. Nee dat kan niet. :)

  • Tyras
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 05-02 09:19
twiekert, bedankt voor je reply. jou puntje 1 kan ik helaas niet doen omdat mijn mobo in de rma zit, volgende weekend pas weer een andere.
Bij 2: er staat op de site van highpoint dat de RAIDs automatisch herkend moeten worden door andere highpoint-controllers. (en nee, er staat geen waardevolle data op, maar verlies is nooit leuk.
Bij 3: Ik dacht dat je met dezelfde blokgroote en dat tooltje dat hier voorbij kwam (testdisk) een aardig eind zou komen, maar waarom zou dit dan niet gaan?

  • twiekert
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 19-02 13:52
Raid controllers gebruiken een bepaald algoritme (wat bepaalt wordt door de raid chip die op de kaart zit en soms ook de firmware) om data weg te schrijven naar de schijven.
Sommige raidkaarten zijn backwards compatible zodat arrays die op oudere controllers aangemaakt zijn ook herkend worden.