Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Toon posts:

Wat voor studie later als computerhobbyist?

Pagina: 1
Acties:
  • 157 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Beste Tweakers,
ik zit nu in 4 havo (overgestapt van 4 gymnasium :/) en begin me af te vragen wat ik later wil doen. Zoals jullie waarschijnlijk al geraden hebben wil ik dus iets met computers doen. Na mijn havo wil ik eerst HBO doen en dan overstappen naar de Universiteit, dus zijn er genoeg mogelijkheden voor mij om een studie in de ICT te doen. Ik zal natuurlijk wat vertellen over mij en pc's: ik kan html, php, mysql, ik ben handig met photoshop en de basics (en sommige wat meer geadvanceerde dingen) van computers beheer ik heel goed: ik kan een computer bouwen, BIOS flashen, met drivers omgaan, computers opschonen (verwijderen van virussen etc.) en nog veel meer. Van nature ben ik niet zo grafisch aangelegd dus een studie zoals grafisch webdesign past niet zo goed bij mij. Wel heb ik een rijke fantasie en ben ik goed in het oplossen van problemen of het bedenken van innovatieve dingen. Wat ik aan jullie Tweakers wil vragen is of jullie iets weten wat ik later zou kunnen gaan doen of studeren.
Tot slot wil ik jullie alvast bedanken voor jullie hulp.
Joost.

  • André
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 19-11 11:08

André

Analytics dude

Mjah, wat je nu kunt kan bijna elke geinteresseerde computer gebruiker dus aan de hand daarvan kan ik je niets adviseren. Ik denk dat je eerst eens moet kijken waar je interesses echt liggen zodat je een opleiding kunt kiezen die daar goed bij aansluit.

  • Basszje
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 13:17

Basszje

Reisvaap!]

Eventueel kan je nog erover nadenken om eerst je P te halen ergens. Na dat jaar kan je vrij makkelijk overstappen nog op andere studies. Alhoewel ik wel eerst even goed informatie zou opzoeken. Verder tja? Ga kijken bij studies oid via inloopdagen en bedenk zelf wat je leuk vind. Bedenk ook of je je hobby fulltime wil uitvoeren, want welllicht heb je dan in je vrije tijd behoefte aan totaal iets anders ;)

Beware of listening to the imposter; you are undone if you once forget that the fruits of the earth belong to us all, and the earth itself to nobody.


  • Canaria
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Canaria

4313-3581-4704

Als je gymnasium doet, en inventief bent lijkt me een theoretische opleiding beter geschikt dan een beroepsgeoriënteerde opleiding.
Universiteit ipv HBO dus.
Leuk in dat geval dat je computers kunt bouwen en wat programmeerkennis hebt. Dat is een leuke vaardigheid, maar op de universiteit heb je er compleet niets aan.

Ik heb zelf universiteit gedaan, doe dat nu weer, na een jaartje er tussen uit te zijn geweest, maar heb daar eigenlijk veel spijt van. Ik had HBO moeten kiezen.
Tijdens mijn opleiding heb ik bijvoorbeeld leren programmeren, en beeldbewerking was ook een vak. Programmeertalen en Photoshop waren daarbij slechts een voorbeeld, illustratie van een toepassing en niet meer dan dat.
Na veel jaren onderwijs weet ik nu de paradigma's van programmeertalen, waaraan een goede programmeertaal moet voldoen en hoe een computer met opdrachten omgaat. Qua beeldbewerking weet ik hoe filters op bitniveau werken...

Alleen als je dan buiten de wetenschappelijke wereld wilt gaan werken, dan wordt er van je verwacht dat je met die programma's kunt werken, dat je kunt programmeren etc. en niet dat je de achterliggende theorieën begrijpt, dat is wel mooi meegenomen, maar je hebt er zo weinig aan.

Vaardigheden als kunnen bedenken van innovatieve dingen sluiten imo prima aan op een universitaire opleiding. Als je dat later ook wilt doen.

Als je liever uitvoerend of als manager bezig wilt zijn, dan kan je imo beter HBO kiezen.

Apparticle SharePoint | Apps | Articles


Verwijderd

Topicstarter
Dank jullie wel voor jullie reacties. Ik zal is wat open-dagen van Universiteiten en HBO's bezoeken en daar informatie aanvragen over een studie in de ICT.

  • drooger
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 09:28

drooger

Falen is ook een kunst.

Richt je niet alleen op het ICT gebied, heb ik ook gedaan, en in't eind van de 4e HAVO wou ik het al niet meer doen...

Wat voor profiel heb je? Welke vakken vind je leuk? Waar liggen je interesses, behalve computers...

“A single person acting without integrity could stain the whole cause and damage everything we hope to achieve.” ― The Precipice


  • Il Ljama
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 11-02-2023

Il Ljama

Spits ya in the face!

drooger schreef op dinsdag 25 oktober 2005 @ 08:47:
Richt je niet alleen op het ICT gebied, heb ik ook gedaan, en in't eind van de 4e HAVO wou ik het al niet meer doen...

Wat voor profiel heb je? Welke vakken vind je leuk? Waar liggen je interesses, behalve computers...
goed punt. Feit dat computers je hobby zijn op jouw leeftijd, wil niet zeggen dat je er ook je werk van moet maken. Ik pruts ook heel wat af met PC's, maar wel na mijn werk of in het weekend. Orienteer je breed, je kan altijd nog van je huidige hobby je werk maken ;) .

It's better to remain silent and be thought a fool, than to speak out and remove all doubt!


  • SysRq
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 13:27
Na de HAVO kun je overigens niet direct naar de uni, je zult eerst je P moeten halen op de HBO. Dat is gelijk ook een mooie orientatie voor je. Bevalt dat niet, dan kun je zonder veel pijn en moeite overstappen op een andere studie.

Doe ook eens wat beroepkeuze-testen, misschien kun je die ook neemenen in je overweging. :)

-


Verwijderd

Topicstarter
Ik heb al een beroepskeuze test gedaan. En daaruit bleek dat ICT zeker geschikt voor me is. Inderdaad ga ik waarschijnlijk eerst mijn P halen en dan overstappen naar de universiteit. Andere vakken heb ik zeker ook op het oog. Alleen orienteer ik me hier op het ICT gebied. Mijn vraag aan jullie is wat zijn leuke beroepen die bij mijn mogelijkheden passen (HBO/Uni).

  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 10:30
Zowel als ICT-er als als voormalig ICT werkgever als als tweedekansstudent zeg ik: overweeg ook om zodra je je havo/vwo af hebt te gaan werken.

Zodra je al goed uit de voeten kunt met genoeg techieken voegt een opleiding op dat gebied heel weinig toe en is de kans groot dat je na 5 jaar (HBO-P + WO) het gevoel hebt dat je inhoudelijk meer op GoT hebt geleerd dan in je studie.

Hou er wel rekening mee dat je nooit zo goedkoop kunt studeren als met studiefinanciering; ook tijd is later een behoorlijk issue. Ik heb de mazzel dat ik maar een dag of vier in de week werk en daardoor nog redelijk wat tijd over heb voor m'n studie en juist mede dankzij het feit dat ik op m'n achttiende ben gaan werken, kan ik dat nu allemaal betalen.

Grote voordeel is dat ik 15 jaar geleden weliswaar niet te jong was om een eigen bedrijf te beginnen, maar dat ik echt te jong was om te studeren. Ik kon het allemaal wel, maar het deed me helemaal niks.

Nu ben ik met veel enthousiasme en passie met een studie bezig, dan toen. En daarnaast heb ik al een heel mooi CV. Niet dat iemand daar ooit naar vraagt

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


Verwijderd

sorry hoor, maar als je bij een test invult dat je pc's en internet leuk vind, word je gekoppeld aan ict opleidingen. Pas bij langere (en vaak duurdere) tests komt wat meer naar boven. Er is nogal een verschil in leuk omgaan met pc zoals jij doet en er een studie/beroep van doen.

  • sig69
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 13:20
Bedenk ook dat als je van je hobby je werk maakt, je dus ook geen hobby meer hebt ;)

Als ik tegenwoordig thuis kom heb ik dus echt geen zin om nog eens achter een pc te kruipen...

Roomba E5 te koop


Verwijderd

sig69 schreef op dinsdag 25 oktober 2005 @ 17:27:
Bedenk ook dat als je van je hobby je werk maakt, je dus ook geen hobby meer hebt ;)

Als ik tegenwoordig thuis kom heb ik dus echt geen zin om nog eens achter een pc te kruipen...
ja idd, heb ik nu ook last van! Normaal hele dag gamen en websites bouwen en tweakers volspammen en nu ik hele dag werk achter een pc, gaat hij veel minder vaak aan!

  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 10:30
sig69 schreef op dinsdag 25 oktober 2005 @ 17:27:
Bedenk ook dat als je van je hobby je werk maakt, je dus ook geen hobby meer hebt ;)

Als ik tegenwoordig thuis kom heb ik dus echt geen zin om nog eens achter een pc te kruipen...
Hm... Daar heb ik nu helemaal geen last van. Misschien ben jij wel niet echt een geek..

En voor mij is het al 15 jaar geleden dat ik van mijn computerhobby m'n werk heb gemaakt.

[ Voor 11% gewijzigd door StevenK op 25-10-2005 17:32 ]

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


  • Kawaii
  • Registratie: Oktober 2002
  • Niet online
Ik raad je aan een echte interesse test te doen. Niet zo een die je van je rector/mentor krijgt maar een via een gespecialiseerd bureau.
Dat heb ik ook gedaan, en zo ben ik op een studie uit gekomen waar ik zelf nooit aan gedacht zou hebben. En tot nu toe bevalt die studie erg goed :)
Je bent bijna een halve dag bezig met allerlei tests/vragen etc, maar het is het echt waard

Ik heb de test gedaan bij een "bedrijf" wat Octant heette, maar volgens mij zijn ze inmiddels van naam veranderd. Het zit/zat in Alkmaar (aan de noorderkade.) Ik zal vanavond eens kijken of ik ze nog kan vinden.

EDIT:
Overigens gaat het systeem van eerst je P halen op het HBO en dan gelijk door naar de Uni op de schop. Dus staar je hier ook niet op blind.

EDIT:
Octant is overgegaan in Geldergroep, ook wel bekend onder "Geldergroep Octant"

[ Voor 20% gewijzigd door Kawaii op 25-10-2005 17:56 ]


Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een test gedaan bij een bedrijf dat zich in beroepskeuzetesten interesseert in Amersfoort, daar heb ik inderdaad meerdere keren gezeten. Stevenk wat voor werk doe je precies? En is de ICT nog wel een sector die mogelijkheden heeft qua nieuwe bedrijven?

  • sdomburg
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 03-09-2024
Wat raar dat je nog geen idee hebt van welke studie je wilt doen, maar wel weet dat je het op universitair niveau wilt doen? Zeker een studie informatica is compleet anders op het HBO als op de uni. Het verschil tussen HBO en uni is niet vergelijkbaar met het verschil tussen HAVO en VWO. VWO is zeg maar HAVO alleen dan uitgebreider en er wordt sneller door de stof gelopen en meer inzicht verwacht, terwijl sommige HBO studies compleet anders zijn dan universitaire tegenhangers.

Verwijderd

Topicstarter
Nee ik weet niet of ik het wel op universitair niveau wil doen, dat is juist wat ik aan jullie vraag. Wat is het verstandigst voor mij om te doen.

  • drooger
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 09:28

drooger

Falen is ook een kunst.

Liever een leuke baan met een redelijk salaris, dan een redelijke baan met een goed salaris.

Volg je hart ;)

“A single person acting without integrity could stain the whole cause and damage everything we hope to achieve.” ― The Precipice


  • Flapp
  • Registratie: December 2004
  • Laatst online: 20-05-2024
Zelf zit ik echt in precies de zelfde situatie als de TS echt helemaal identiek , ik ben van plan dit topic op de voet te gaan volgen.

@TS. Misschien heb je hier zelf al aan gedacht , maar als je een rijke fantasie hebt is misschien gamedesign iets voor je ;) ik heb gehoord dat daar onlangs een speciale opleiding voor is gestart bij inholland

"Stilte, een gat in het geluid...."


Verwijderd

Topicstarter
Flapietoetoe schreef op vrijdag 28 oktober 2005 @ 16:56:
Misschien heb je hier zelf al aan gedacht , maar als je een rijke fantasie hebt is misschien gamedesign iets voor je ;) ik heb gehoord dat daar onlangs een speciale opleiding voor is gestart bij inholland
Ja, daar zat ik ook al aan te denken. Ik ben inderdaad iemand met een rijke fantasie, maar als het gaat om beelden (zoals photoshop, of 3dmax) beheers ik de techniek wel goed maar heb ik gewoon geen feeling om iets mooi er uit te laten zien. En programmeren weet ik eigenlijk niet zoveel van af. Ik ken html nu goed en php en mysql beheers ik ook al redelijk goed, maar als het gaat om c++ of visual basic (welke ik na php en mysql wil leren), weet ik daar niks van af. En die opleiding is toch in de Universiteit van Utrecht? Heeft iemand daar informatie over?

  • KappuhH
  • Registratie: Augustus 2004
  • Niet online
Ik zit misschien wel een beetje met hetzelfde 'probleem' als jou. Vanaf jonge leeftijd was ik altijd al wat aan het rondneusen op de computer, in tegenstelling tot leeftijdgenoten die destijds alleen maar games speelden. Mn interresse in computers is groot, maar weet nog niet echt zeker of ik van computers mijn beroep wil maken. Ik zit inmiddels in 6VWO dus ben me nog druk aan het orrienteren. Ik denk dat ik toch een informatica studie gaan doen op de uni. Volgens mij wordt je op de uni meer een manier van denken aangeleerd en op het hbo is het meer 'domweg' doen. Zodat je met een uni-diploma op zak ook op een heel ander gebied wel inzetbaar bent (veel breder dus).

  • MSalters
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13-09 00:05
Laten we hopen dat je op een universitaire informatica opleiding nooit iets met VB te maken krijgt. The horror. Sowieso is C# de echte opvolger, maar zelfs dat is niet de hoofdmoot. Je moet met een universitaire opleiding toch wel zo'n 15-20 jaar mee kunnen komen. Dan komen er hele andere dingen aan bod. Een HBO'er heeft dat wat minder. Daar wordt meer van verwacht dat hij direct aan de slag kan, maar na elke zoveel jaar moet je'm bijscholen in de dan nieuwe technologie.

Man hopes. Genius creates. Ralph Waldo Emerson
Never worry about theory as long as the machinery does what it's supposed to do. R. A. Heinlein


Verwijderd

Topicstarter
MSalters schreef op vrijdag 28 oktober 2005 @ 21:48:
Laten we hopen dat je op een universitaire informatica opleiding nooit iets met VB te maken krijgt. The horror. Sowieso is C# de echte opvolger, maar zelfs dat is niet de hoofdmoot. Je moet met een universitaire opleiding toch wel zo'n 15-20 jaar mee kunnen komen. Dan komen er hele andere dingen aan bod. Een HBO'er heeft dat wat minder. Daar wordt meer van verwacht dat hij direct aan de slag kan, maar na elke zoveel jaar moet je'm bijscholen in de dan nieuwe technologie.
Wat is dan de hoofdmoot, als ik het vragen mag? :P

  • Sammy
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18-10 19:44
Verwijderd schreef op zaterdag 29 oktober 2005 @ 01:22:
[...]

Wat is dan de hoofdmoot, als ik het vragen mag? :P
Java.... :P

Nee, zonder gekheid:

- goede wiskundige basis (lineaire algebra, beschrijven en bewijzen, logica en verzamelingenleer)
- behandeling van verschillende programmeer paradigma's (imperatief, logisch, functioneel)
- algoritmiek
- software engineering principles en geavanceerdere programmeertopics (gedistribueerd programmeren, grammatica's/parsing)
- keuzevakken naar eigen inzicht

Dat is ongeveer hoe ik mijn eigen opleiding (Informatica @ UU) zou typeren. Uiteraard is dit lijstje wel te fine-tunen naar eigen smaak, maar m.i. kun je niet om de genoemde onderwerpen heen.

Verwijderd

Topicstarter
Ik zit nu te denken aan een Master "Games & Multimedia" op de Universiteit van Utrecht. Bij de site daarvan staat dat je een Hogere Informatica Opleiding nodig hebt. Weten jullie welke HBO-vestigingen deze opleiding hebben? En weten jullie wat deze precies inhoud?

  • Sammy
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18-10 19:44
Verwijderd schreef op zaterdag 29 oktober 2005 @ 12:38:
Ik zit nu te denken aan een Master "Games & Multimedia" op de Universiteit van Utrecht. Bij de site daarvan staat dat je een Hogere Informatica Opleiding nodig hebt. Weten jullie welke HBO-vestigingen deze opleiding hebben?
Ik zou je serieus aan raden om niet HBO af te ronden en dan in een master in te stromen, maar om met een propedeuse gewoon in het eerste jaar van een WO Informatica in te stromen. Het is geen kleine opgave om een master te halen met alleen HBO achtergrond. Er zullen vast mensen zijn die het wel succesvol doen, maar als je de keuze hebt dan lijkt het me verstandiger om het op deze manier te doen.

  • Peedy
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 06-11-2024
Verwijderd schreef op maandag 24 oktober 2005 @ 23:09:
Beste Tweakers,
ik zit nu in 4 havo (overgestapt van 4 gymnasium :/) en begin me af te vragen wat ik later wil doen. Zoals jullie waarschijnlijk al geraden hebben wil ik dus iets met computers doen. Na mijn havo wil ik eerst HBO doen en dan overstappen naar de Universiteit, dus zijn er genoeg mogelijkheden voor mij om een studie in de ICT te doen. Ik zal natuurlijk wat vertellen over mij en pc's: ik kan html, php, mysql, ik ben handig met photoshop en de basics (en sommige wat meer geadvanceerde dingen) van computers beheer ik heel goed: ik kan een computer bouwen, BIOS flashen, met drivers omgaan, computers opschonen (verwijderen van virussen etc.) en nog veel meer. Van nature ben ik niet zo grafisch aangelegd dus een studie zoals grafisch webdesign past niet zo goed bij mij. Wel heb ik een rijke fantasie en ben ik goed in het oplossen van problemen of het bedenken van innovatieve dingen. Wat ik aan jullie Tweakers wil vragen is of jullie iets weten wat ik later zou kunnen gaan doen of studeren.
Tot slot wil ik jullie alvast bedanken voor jullie hulp.
Joost.
Wat jij nu beschrijft qua wat je kan enzo sluit heel erg goed bij me aan. Ook het grafische ben ik niet zo goed in, maar de rest ligt me wel. Ik heb lang rondgekeken naar een studie die goed bij mij aansloot qua wat ik al kan maar ik heb de zoektocht opgegeven. Er is geen studie die je dergelijke dingen leert en nu ik terugkijk, denk ik dat het ook niet zoveel nut had gehad, het meeste pik je toch wel via internet op. Ik heb mijn VWO afgemaakt en studeer nu Economie & Management aan de Rijksuni in Groningen, en dit bevalt me prima :) Mijn tip is dus; kijk verder dan je neus lang is en sta open voor nieuwe dingen!

  • Canaria
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Canaria

4313-3581-4704

Sammy schreef op zondag 30 oktober 2005 @ 16:27:
[...]


Ik zou je serieus aan raden om niet HBO af te ronden en dan in een master in te stromen, maar om met een propedeuse gewoon in het eerste jaar van een WO Informatica in te stromen. Het is geen kleine opgave om een master te halen met alleen HBO achtergrond. Er zullen vast mensen zijn die het wel succesvol doen, maar als je de keuze hebt dan lijkt het me verstandiger om het op deze manier te doen.
Overstap van HBO propedeuse naar WO is ook niet makkelijk hoor. Je mist een heel stuk analytische wiskunde (VWO-6 stof). Dat programmeren leer je wel, als je er enigszins aanleg voor hebt, maar het grootste struikelblok is toch de wiskunde. Bij mijn opleiding werd in een paar weken de hele VWO wiskunde B stof (oude structuur) met als extra differentiaalvergelijkingen en integralen aangeboden buiten collegetijd, voor mensen met een Havo/HBO vooropleiding, en dat náást de nieuwe lineaire algebra.

Ik zou je eerder aanraden om na Havo nog VWO te halen. Het voordeel daarvan is ook nog dat het je geen jaar studiefinanciering kost.

Apparticle SharePoint | Apps | Articles


  • Sammy
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18-10 19:44
Canaria schreef op zondag 30 oktober 2005 @ 19:07:
eerder aanraden om na Havo nog VWO te halen. Het voordeel daarvan is ook nog dat het je geen jaar studiefinanciering kost.
Dat is inderdaad nog een beter advies. Mijn strekking was dan ook: stap zo vroeg mogelijk over, had deze optie even over het hoofd gezien 8)7 Het lijkt misschien een inkopper, maar hoe eerder je op WO-niveau instroomt, hoe beter je het gaat redden.

  • Exirion
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 11:57

Exirion

Gadgetfetisjist

Canaria schreef op zondag 30 oktober 2005 @ 19:07:
Bij mijn opleiding werd in een paar weken de hele VWO wiskunde B stof (oude structuur) met als extra differentiaalvergelijkingen en integralen aangeboden buiten collegetijd, voor mensen met een Havo/HBO vooropleiding, en dat náást de nieuwe lineaire algebra.
Dat werd bij ons inderdaad ook gedaan. Met als extra nog een module met complexe getallen en aanverwante materie om de toepassing ervan te leren. Ik was vrij sterk in wiskunde A en B op het VWO en toch vond ik Calculus een erg pittig vak :{

"Logica brengt je van A naar B, verbeelding brengt je overal." - Albert Einstein


  • Canaria
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Canaria

4313-3581-4704

Exirion schreef op maandag 31 oktober 2005 @ 10:17:
[...]

Dat werd bij ons inderdaad ook gedaan. Met als extra nog een module met complexe getallen en aanverwante materie om de toepassing ervan te leren. Ik was vrij sterk in wiskunde A en B op het VWO en toch vond ik Calculus een erg pittig vak :{
Ik was ook altijd wel redelijk goed in wiskunde op het VWO, maar op de universiteit was het tempo veel hoger.
Terwijl we bij het vak 'programmeren' in het eerste practicum leerden te klikken, slepen en dubbelklikken met een muis 8)7 en pas na een week het eerste programmaatje schreven:
code:
1
2
3
4
Program Hello (Input, Output);
Begin
Writeln ('Hello World!');
End.

In de tussenliggende periode leerden we e-mailen, Netscape Navigator gebruiken, een Word document opslaan en printen. Dit was in '97 maar dan nog...

Apparticle SharePoint | Apps | Articles


  • Hillie
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 10:55

Hillie

Poepen = ultieme ontspanning

Canaria: INF of BIT aan de UT? Het mooie lulkoekvak "inleiding computergebruik", harstikke onzinnig, maar goed. ;)

Liefhebber van schieten en schijten. Ouwehoer en niet-evangelisch atheist.

Daniel36: Dat zeg ik(?) Nee, dat zeg ik niet, je hebt gelijk.


  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 14:11

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Even van tevoren een klein beetje CV van mijn kant: eerst HAVO, toen VWO, beide exact + Economie 1, vervolgens HBO IVIT@HHS

De makkelijkste keuze die ik ooit mocht maken was idd die voor Informatica aan Uni of HBO. HBO it was ;)
Waarom? Simpel: Ik was op havo wel ok in wiskunde (B), en op het VWO heb ik het met de hakken over de sloot gehaald. Vervolgens hoor je dus dat het 1e jaar Informatica op de Uni op een paar vakken na gelijk staat aan het 1e jaar wiskunde (het is niet voor niks de faculteit Wiskunde & Informatica) - en dat was een goede motivatie om lekker HBO te gaan doen. Bovendien ben ik iemand die veel liever zijn handen gebruikt, en al doende leert, dan gewoon kopknallen :P

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Verwijderd

Topicstarter
Iedereen zegt iets anders, zo moeilijk kiezen. Moet je voor de studie Games & Multimedia ook zoveel wiskunde doen? Ik was nooit zo sterk in wiskunde op gymnasium.

  • Sammy
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18-10 19:44
Verwijderd schreef op maandag 31 oktober 2005 @ 16:33:
Iedereen zegt iets anders, zo moeilijk kiezen. Moet je voor de studie Games & Multimedia ook zoveel wiskunde doen? Ik was nooit zo sterk in wiskunde op gymnasium.
Game & Media Technology (de officiele naam) is een master die zeer zwaar leunt op wiskunde, vooral lineaire algebra. Maak je borst maar nat zou ik zeggen.

  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Verwijderd schreef op maandag 31 oktober 2005 @ 16:33:
Ik was nooit zo sterk in wiskunde op gymnasium.
In welke onderdelen van Wiskunde was je niet zo sterk?

Iemand die goed in Wiskunde op de middelbare school is, hoeft daar nog niet goed in te zijn op de uni, en vice versa.

Daarnaast leunen de HBO opleidingen veel minder op Wiskunde dan de universitaire opleidingen, vooral als je wat meer de bedrijfskundige kant op gaat. Want zelfs op het HBO krijg je bij hogere informatica nog wiskunde (predikatenlogica, kwantoren, implicaties, verzamelingenleer, etc).

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 10:30
Lethalis schreef op dinsdag 01 november 2005 @ 09:17:
[...]

In welke onderdelen van Wiskunde was je niet zo sterk?

Iemand die goed in Wiskunde op de middelbare school is, hoeft daar nog niet goed in te zijn op de uni, en vice versa.

Daarnaast leunen de HBO opleidingen veel minder op Wiskunde dan de universitaire opleidingen, vooral als je wat meer de bedrijfskundige kant op gaat. Want zelfs op het HBO krijg je bij hogere informatica nog wiskunde (predikatenlogica, kwantoren, implicaties, verzamelingenleer, etc).
Iemand die gymnasium heeft gedaan met Latijn, kan ook wiskunde. Misschien weet 'ie het niet, maar hij (of zij) kan het wel.

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
StevenK schreef op dinsdag 01 november 2005 @ 09:23:
[...]

Iemand die gymnasium heeft gedaan met Latijn, kan ook wiskunde. Misschien weet 'ie het niet, maar hij (of zij) kan het wel.
Sorry hoor, maar dit slaat echt helemaal nergens op :)

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 10:30
Lethalis schreef op dinsdag 01 november 2005 @ 09:52:
[...]

Sorry hoor, maar dit slaat echt helemaal nergens op :)
Zeker wel. Voor het kunnen lezen van Latijnse teksten heb je een analytisch inzicht nodig dat (bijna) garandeert dat wiskundige vakken geen enkel probleem (zouden) moeten vormen.

En dit is niet alleen theorie, maar ik spreek daarbij ook uit ervaring. De enige reden waarom ik ook ooit naar het gym ben gegaan is dat dat geadviseerd werd, juist vanwege mijn exacte aanleg.

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


  • Sebje
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 18-11 13:24

Sebje

Makelaartje

1 advies, doe een studie waarin je relatief gemakkelijk werk zult vinden! Bedenk maar zo: 4 jaar een studie die je alleen maar leuk vind steekt schril af tegen de 40 jaar die je daarna nog moet werken. Dus wees vooral een realist . Ik spreek trouwens wel uit ervaring, want ik heb onder andere de opleiding small business gedaan in Enschede de meest kansloze opleiding van Nederland... :r

  • StevenK
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 10:30
Sebje schreef op dinsdag 01 november 2005 @ 10:51:
1 advies, doe een studie waarin je relatief gemakkelijk werk zult vinden! Bedenk maar zo: 4 jaar een studie die je alleen maar leuk vind steekt schril af tegen de 40 jaar die je daarna nog moet werken. Dus wees vooral een realist . Ik spreek trouwens wel uit ervaring, want ik heb onder andere de opleiding small business gedaan in Enschede de meest kansloze opleiding van Nederland... :r
Nu las ik net gisteren een artikel waarin mijn mening eindelijk eens onderbouwd werd: maar 15% van de ondervraagden was van mening dat passende vooropleiding belangrijk was voor het vinden van de baan de ze nu hadden :)

Was advocaat maar vindt het juridische nog steeds leuk


  • Drake
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 20-11 22:42
Mijn advies is als je twijfelt aan het einde van je vwo .... kies een opleiding op HBO ... als je tijdens je studie erachter komt dat het toch niets voor je was, wordt je iig doorgetrokken tot de eindstreek. Wat niet op een uni of tu gebeurd!

Dan heb je iig wel een diploma.....hoeveel mensen ik zonder diploma heb zien sneuvelen tijdens mijn tu-opleiding is werkelijk waar treurig. En allemaal zijn ze zeer capabel en intelligent, maar zonder diploma kom je niet makkelijk aan een baan.

Na je hbo, kan je altijd nog een masterspecifieke richting volgen, waar jij dan wel 100% achterstaat!

[ Voor 19% gewijzigd door Drake op 07-11-2005 03:47 ]

Systeem Specificaties Workstation Systeem Specificatie Toshiba Portege M200


  • straat
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 15-11 21:57
Lethalis schreef op dinsdag 01 november 2005 @ 09:52:
[...]

Sorry hoor, maar dit slaat echt helemaal nergens op :)
Tekst vertalen is in principe gewoon een puzzeltje oplossen. Een correcte vertaling van literair niveau 0 is nog steeds een correcte vertaling. Mijn hoogste cijfers op mijn eindlijst zijn Frans(1) en Duits(1): tekstjes vertalen/begrijpen. En ik ben toch echt een beta mannetje.

  • kunnen
  • Registratie: Februari 2004
  • Niet online
Straat schreef op dinsdag 08 november 2005 @ 08:34:
[...]

Tekst vertalen is in principe gewoon een puzzeltje oplossen. Een correcte vertaling van literair niveau 0 is nog steeds een correcte vertaling. Mijn hoogste cijfers op mijn eindlijst zijn Frans(1) en Duits(1): tekstjes vertalen/begrijpen. En ik ben toch echt een beta mannetje.
Volgens mij heb jij nooit Latijn gehad. Latijn vertalen is héél anders dan Frans & Duits. Héél anders.

  • 0rbit
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 18-03-2021
StevenK schreef op dinsdag 01 november 2005 @ 10:23:
[...]

Zeker wel. Voor het kunnen lezen van Latijnse teksten heb je een analytisch inzicht nodig dat (bijna) garandeert dat wiskundige vakken geen enkel probleem (zouden) moeten vormen.

En dit is niet alleen theorie, maar ik spreek daarbij ook uit ervaring. De enige reden waarom ik ook ooit naar het gym ben gegaan is dat dat geadviseerd werd, juist vanwege mijn exacte aanleg.
Nou, de wiskunde van de statistiek begrijp je in ieder geval al niet...

Latijn heeft als enig en groot verschil dat de woordvolgorde niet boeit en dat je dus gewoon je rijtjes naamvallen moet kennen. Als je dat al analytisch inzicht noemt...

Ik ben geheel voldaan, dank u wel!


  • Canaria
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Canaria

4313-3581-4704

StevenK schreef op dinsdag 01 november 2005 @ 14:07:
[...]

Nu las ik net gisteren een artikel waarin mijn mening eindelijk eens onderbouwd werd: maar 15% van de ondervraagden was van mening dat passende vooropleiding belangrijk was voor het vinden van de baan de ze nu hadden :)
Voor veel werkgevers is het diploma belangrijker dan de studierichting. Een bewijs dat je een bepaald niveau hebt verkregen geeft aan dat je het vermogen hebt om de specifieke dingen die voor de baan belangrijk zijn te leren. Zonder diploma kun je dat ook wel aantonen, maar het is een stuk lastiger. Als starter is het zelfs vrijwel onmogelijk.

Apparticle SharePoint | Apps | Articles


  • Palomar
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Ik heb na mn havo (waarvan eerste 2 jaar vwo) eerst Hogere Informatica gedaan. Hiermee ben ik na een jaar gestopt omdat het te wiskundig was (ook programmeren is veel wiskunde). Daarna heb ik Informatiedienstverlening en Management (IDM) gedaan en afgerond. Deze opleiding heeft allerlei ICT-aspecten, maar programmeren enzo leer je er niet. Je wordt meer opgeleid als schakel tussen de ICT-er en de non-ICT-er (je begrijpt dus wel waar het over gaat). Maar veel mensen die deze opleiding hebben gedaan werken wel als software-ontwikkelaar of webdesigner. Het is maar net waarin je zelf verder wil. Het HBO-papiertje heb je iig. Van IDM zijn ook nog een paar varianten zoals Communicatiesystemen en Communicatie, Multimedia en Vormgeving (althans, dat is het aanbod van de Hanzehogeschool Groningen, misschien dat andere scholen andere namen gebruiken).
Na afronden van mn HBO doe ik nu de studie Informatiekunde aan de universiteit (verkort). Hierbij ben je vrij veel met ICT bezig (programmeren, databases, SQL), maar het is geen technische studie, dus je hoeft niet goed te zijn in wiskunde. Ik begrijp programmeren (java) nu ook veel beter dan toen ik dat volgde op de HIO.

Zo, nu heb je iig weer wat studies waar je je op kan orienteren ;)

  • straat
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 15-11 21:57
Pulsher schreef op woensdag 09 november 2005 @ 17:37:
[...]

Volgens mij heb jij nooit Latijn gehad. Latijn vertalen is héél anders dan Frans & Duits. Héél anders.
Slechts 7 jaren... Wat me daarin opviel was dat veel mensen met cultuurprofielen vertalen lastig vonden. Terwijl ik met NT-profiel toch altijd op de vertalingen de punten moest pakken om te compenseren voor het gebrek aan domme feitenkennis en literaire analyses. En natuurlijk vertaalt elke taal anders en is ook het niveau vaak niet gelijk, maar 't is meer vergelijkbaar dan geschiedenisfeitjes uit je hoofd leren of andere vakken die je ook op je examenlijst tegen komt.

Overigens vind ik het zelf een wat vreemde stelling, maar ik heb de kennis niet om te bepalen waar analytisch inzicht precies van pas komt. Ik kan slechts uit ervaring spreken. Die ervaring is dat oefening en kennis niet essentieel zijn om een vertaalexamen latijn op VWO niveu voldoende af te ronden.

[ Voor 8% gewijzigd door straat op 10-11-2005 10:26 ]


  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
Sebje schreef op dinsdag 01 november 2005 @ 10:51:
1 advies, doe een studie waarin je relatief gemakkelijk werk zult vinden! Bedenk maar zo: 4 jaar een studie die je alleen maar leuk vind steekt schril af tegen de 40 jaar die je daarna nog moet werken.
...
Van mij krijg je vanwege die 40 jaar in ieder geval het advies iets te kiezen waarbij jij in ieder geval je ei kwijt kunt en gelukkig en tevreden de eventueel 40 jaar uit kunt zitten.

  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
begintmeta schreef op maandag 14 november 2005 @ 21:02:
[...]


Van mij krijg je vanwege die 40 jaar in ieder geval het advies iets te kiezen waarbij jij in ieder geval je ei kwijt kunt en gelukkig en tevreden de eventueel 40 jaar uit kunt zitten.
Inderdaad.

Makkelijk werk vinden is 1 ding, het ook echt leuk vinden is heel andere koek.

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • Benotti
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 13-11 20:36
Ik ben 18 (januari jarig) en heb afgelopen juni mijn gymnasiumdiploma gehaald (natuur & gezondheid profiel) en dit jaar neem ik ff vakantie :+
Volgend jaar echter wil ik gaan studeren (lijkt me) alleen weet ik nog altijd niet zo goed wat ik wil doen. *Uiteraard* vind ik computers erg leuk en iets in die richting spreekt mij dan ook wel aan. Creatief en fantasierijk zijn 2 begrippen die wat mij betreft niet bij mij passen. Programmeren echter lijkt me wél leuk, maar hier heb ik dus zip,0 ervaring mee.

Eerder vandaag kwam ik op deze site terecht: http://www.qantm.nl/

Ze hebben hier twee richtingen: game animation en game programming. Dat animation klinkt opzich wel leuk en aardig enzo, maar zoals ik net zei, is creatief en fantasierijk zijn niet mijn sterkste punt. Game programming daarentegen spreekt mij wél erg aan. Heeft iemand echter ervaring met deze studie en kan mij zodoende vertellen wat het precies inhoudt en wat voor voorkennis er nodig is?

Game programming is dus iets dat mij wel aanspreekt en daarover vond ik ook nog deze site: http://fac-kmt.hku.nl/hku/show/id=50676

Deze opleiding is volgens mij iets bekender dan eerste genoemde, dus hopelijk kan iemand mij hier iets meer over vertellen. Wat ik wel graag zou willen doen (iig proberen) is het leren van programmeren en dan later ooit eens in een ontwikkelteam voor games te komen waarbij ik me dus niet zozeer bezig houdt met de creatieve dingen zoals animaties, geluid etc, maar de code zelf. Ik heb echter niet echt het gevoel dat de hku dan de juiste keuze is, omdat deze de studie toch zo breed mogelijk probeert te houden, maar misschien heb ik het verkeerd gelezen :)

Daarnaast vraag ik natuurlijk om jullie advies en tips. Is er een markt voor gamedevelopers, leer je het programmeren vanaf stap 1 in zo'n studie, welke studies ken je en in welke stad zijn ze etc.

Overigens is mijn belangrijkste criterium dat ik iets doe wat ik leuk vind en 100% achtersta. Liever dat en minder verdienen, dan zakken vullen met dodelijk saai werk.

Owja, andere vraag: hoe moet ik me een toekomst voorstellen wanneer ik een gameopleiding heb gevolgd :? Hoe kom je dan aan de bak enzo :P Wil wel geld verdienen natuurlijk :+

[ Voor 11% gewijzigd door Benotti op 17-11-2005 00:13 ]


Verwijderd

beetje vroeg om als je nu op de HAVO zit te veronderstellen dat je de universiteit wel zult halen.

Toen ik op het gymasium zat was ik ook veel met computers bezig (destijds nog met Turbo pascal programmeren e.d.), maar toen ik naar de universiteit ging viel de open dag Informatica me zo tegen en ben uiteindelijk Werktuigbouwkunde gaan studeren op de TU en daar heb ik geen spijt van. Ik zou er dus niet blind van uitgaan dat als je op je 15,16,17e een beetje klooien met computers leuk vindt dat ICT de enige studierichting is.
Benotti schreef op donderdag 17 november 2005 @ 00:07:
Owja, andere vraag: hoe moet ik me een toekomst voorstellen wanneer ik een gameopleiding heb gevolgd :? Hoe kom je dan aan de bak enzo :P Wil wel geld verdienen natuurlijk :+
Daar zou ik idd. eens goed over nadenken. De PC/console industrie bevindt zich voornamelijk in de VS en aangezien daar nogal veel mensen in willen werken zal het niet eenvoudig zijn je daarin te wurmen (keihard werken en onderaan beginnen). In NL zijn de mogelijkheden denk ik beperkt tot enkele MKB'ers.

[ Voor 37% gewijzigd door Verwijderd op 17-11-2005 10:40 ]


  • PhilipsFan
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-11 16:44
Bijna elke universitaire studie op exact, economisch of ICT-gebied vereist veel wiskunde. Wiskunde is de basis voor logisch denken. Ikzelf heb scheikunde gedaan, maar het eerste jaar daarvan bestond voornamelijk uit wiskunde en natuurkunde. Know your basics!

Een programmeertaal zou je volgens mij niet op een opleiding moeten leren. Wel de principes om logisch te denken en een computerprogramma op te zetten, maar het programmeren in een bepaalde taal is vrij triviaal. Bovendien gaat een programmeertaal grofweg maar 5 jaar mee. Het zou ook niet best zijn als je na je rijexamen alleen maar in een bepaald merk en type auto kunt rijden.

Even voor TS: De computer is ook mijn hobby en werk, maar ik ben gelukkig geen programmeur. Programmeren is veel te leuk om professioneel te doen, dan moet je het precies volgens het ontwerp doen en in een door het bedrijf gekozen programmeertaal, elke eigen inbreng is futiel. Daar hebben ze ontwerpers voor. Bedenk je dus 2x of je met de kennis die je nu hebt en de dingen die je nu leuk vindt wel je geld wilt en kunt verdienen. Laat je hobby liever je hobby!

  • begintmeta
  • Registratie: November 2001
  • Niet online

begintmeta

Moderator General Chat
PhilipsFan schreef op donderdag 17 november 2005 @ 11:12:
... Wiskunde is de basis voor logisch denken...
Grappig, ik zie het eerder andersom, logisch kunnen denken(+nogwat) is de basis voor wiskunde.
...Bovendien gaat een programmeertaal grofweg maar 5 jaar mee. ...
Dat geldt voor alle talen, of alleen voor de minder gebruikte?

  • PhilipsFan
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-11 16:44
begintmeta schreef op donderdag 17 november 2005 @ 11:26:
[...]
Grappig, ik zie het eerder andersom, logisch kunnen denken(+nogwat) is de basis voor wiskunde.
Ja, het een versterkt het ander. Maar met alleen logisch denken kun je nog geen differentiaalvergelijkingen oplossen, ik noem maar wat. Als je uberhaupt niet logisch kunt nadenken dan kun je beter niet aan wiskunde of een andere exacte studie beginnen...
[...]
Dat geldt voor alle talen, of alleen voor de minder gebruikte?
Mja, dat is maar hoe je het bekijkt. Ik heb op de Universiteit geprogrammeerd in Pascal. Daar hoor je nu bijna niks meer over. Maar GW-basic uit mijn lagere schooltijd is eigenlijk nog steeds de basis voor Visual Basic.

Wat ik meer bedoelde, een specifieke taal leren is volgens mij niet relevant tijdens een HBO of WO-studie. Het gaat erom dat je begrijpt hoe computerprogramma's opgebouwd moeten worden. Dat je het een vorm geeft in een bepaalde taal is onvermijdelijk, maar niet het belangrijkste. Je weet immers maar nooit welke taal gebruikt wordt in het bedrijf waar je eventueel komt te werken.

  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 13:46

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

Ach talen. Iedereen die (nog) geen opleiding gevolgd heeft begint daarmee te schermen. Een taal bij een IT studie is net zo relevant als een taal bij een schrijver. Voor een schrijver is het van belang dat hij de taal kent zodat hij zijn ideeen er in kwijt kan en eventueel wat woordgrappen kan maken. Een schrijver zou met een beetje studie van een andere taal ook daarin zijn verhalen kwijt kunnen.

Gooi je je als niet schrijver echter op een uitgebreide NL studie, dan ken je misschien alle ins en outs van de taal, maar betekend dit nog niet dat je ook daadwerkelijk mooie en goede verhalen kunt schrijven.

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Janoz schreef op donderdag 17 november 2005 @ 14:32:
Een taal bij een IT studie is net zo relevant als een taal bij een schrijver.
Dat ben ik niet helemaal met je eens.

De taal voor een schrijver gaat veel langer mee dan de taal voor programmeur. Hij heeft de kans zich te verdiepen in de taal, en alle ins en outs van de taal in zijn voordeel te gebruiken. Een IT'er zit een continu veranderende omgeving en heeft daarom veel minder aan zijn taalkennis dan de schrijver.

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 13:46

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

Dan heb je het punt gemist. Het gaat erom dat de echte kennis niet in de talenkennis ligt. Het verzinnen van een meeslepend verhaal met een interresant plot is niet taal gebonden. En dat is wat je een schrijver maakt.

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Janoz schreef op donderdag 17 november 2005 @ 15:22:
Dan heb je het punt gemist. Het gaat erom dat de echte kennis niet in de talenkennis ligt. Het verzinnen van een meeslepend verhaal met een interresant plot is niet taal gebonden. En dat is wat je een schrijver maakt.
Vind je een schrijver ook goed als hij de geschreven taal slecht beheerst?

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 13:46

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

Als hij zich uit kan drukken in die taal vast wel. Echter, iemand die de taal tot in zijn nopjes kent zal daardoor niet automatisch ook een interresant boek kunnen schrijven.

Daarnaast is een programmeertaal een stuk makkelijker te leren dan een gewone taal. De gramatica bij veel talen is zo goed als hetzelfde

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Janoz schreef op donderdag 17 november 2005 @ 15:51:
1) Als hij zich uit kan drukken in die taal vast wel.
2) Echter, iemand die de taal tot in zijn nopjes kent zal daardoor niet automatisch ook een interresant boek kunnen schrijven.
1) Ook al maakt hij veel taalfouten en is hij heel vaag in zijn woordkeuzes?
2) Daar ben ik het wel mee eens.

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • Janoz
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 13:46

Janoz

Moderator Devschuur®

!litemod

Bedenk daarbij dat veel taal en gramatica fouten bij een programmeertaal er heel simpel door de compiler uitgehaald kunnen worden. Woordkeuzes zijn een minder groot probleem aangezien programmeer talen niet ambigu zijn itt menselijke talen.

Maar ik neem aan dat zo langzamerhand het punt dat ik duidelijk wilde maken wel over gekomen is ;)

Edit: idd Tweakerbee

[ Voor 5% gewijzigd door Janoz op 18-11-2005 09:03 ]

Ken Thompson's famous line from V6 UNIX is equaly applicable to this post:
'You are not expected to understand this'


  • Lethalis
  • Registratie: April 2002
  • Niet online
Janoz schreef op donderdag 17 november 2005 @ 16:10:
Maar ik neem aan dat zo langzamerhand het punt dat ik duidelijk wilde maken wel over gekomen is ;)
Ik ben gewoon een mierenneuker ;)

Ask yourself if you are happy and then you cease to be.


  • tweakerbee
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 13:15

tweakerbee

dus..?

Janoz schreef op donderdag 17 november 2005 @ 16:10:
aangezien programmeer talen ambigu zijn itt menselijke talen
Niet ambigu dacht ik. :)

You can't have everything. Where would you put it?


  • merauder
  • Registratie: November 2005
  • Laatst online: 21-11 20:07
Ik heb 2 jaar van mijn leven als computerhobbyist besteed aan een ICT-Studie, en het was bij nader inzien echt niet mijn ding.

Nu heb ik 3 jaar in een fabriek gewerkt, en moet zeggen, dat ik meer dan ooit gemotiveerd ben om weer een studie te gaan doen, maar dit keer zeker niet binnen de ICT.
Punt met een ICT studie, is dat je ineens met een computer MOET werken, en dat veranderd de situatie radicaal!

[ Voor 16% gewijzigd door merauder op 18-11-2005 17:48 ]


  • Teun_2
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-11 15:42
Ik zit nu in mijn laatste jaar wetenschappen-wiskunde (8uur wiskunde) en ben nu ook op zoek naar een verdere studie (in België). Ik twijfel tussen een aantal dingen. Fysica, chemie, bio-chemie en informatica.
Mijn voorlopig keus is om eerst een academische bachelor informatica(Antwerpen of Gent) te halen, en daarna een master in de ingenieurswetenschappen: computerwetenschappen. (wat kan ik dan nog kiezen, mogelijkheden zijn: software engineering, ingebedde systemen of informatie- en communicatietechnologie)(Gent)

Of 2jarige een master of science in de informatica behoort dan ook nog tot de mogelijkheden.(Antwerpen)

De studierichtingen in de wetenschappen lijken me ook wel interessant, maar ik weet niet of ik heel mijn leven les wil geven of in een labo wil werken.

In principe is het nu mogelijk om een academische bachelor op de Universiteit Antwerpen te halen en dan een opleiding burgerlijk ingenieur te volgen op de Universiteit Gent, maar is dit in de praktijk ook doenbaar? Verschillen de lessen onderling niet hard?

Iemand die me nog nuttige info kan geven?

[ Voor 17% gewijzigd door Teun_2 op 19-11-2005 15:50 ]


  • Teun_2
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 21-11 15:42
schopje
Pagina: 1