Toon posts:

[XP] Beschadigd register - hoe in recoveryconsole komen?*

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Wie heeft een idee?

Ik kan XP niet meer opstarten ivm omdat ik de melding krijg: window\system32\config\system.
Nu heb ik hier een aantal artikelen over gelezen maar ik heb het probleem (erbij) dat de Windows CD niet opgestart wordt. Bij Microsoft staat een uitgebreide handleiding maar daar staat dat ik dat ik die niet moet gebruiken wanneer er door de OEM een versie is geinstalleerd. Ik heb een DELL met als basis besturingssysteem 98 met daarover een upgrade naar XP home edition, volgens mij hebben ik dus een OEM installatie. Wat nu want:
A de CD-rom begint niet met afspelen en
B hoe nu verder ivm OEM

  • Pim.
  • Registratie: Mei 2001
  • Laatst online: 16-08-2025

Pim.

Aut viam inveniam, aut faciam

A weet je zeker dat de boot volgorde in je BIOS goed staat ?? cdrom voor HD
B gewoon opstarten en naar een commandprompt zodat je fixreg kan draaien

"The trouble with quotes from the Internet is that you can never know if they are genuine." - Elvis Presley | Niet met me eens ? DM ME


  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Nu online

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

Nee, dan heb je geen OEM installatie. Een OEM installatie wordt voorbereid met speciale tools en kan ook nooit een upgrade zijn.

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • elevator
  • Registratie: December 2001
  • Niet online

elevator

Officieel moto fan :)

Je zal op een of andere manier de recovery console in moeten gaan komen - ik ga nog even je topic titel aanpassen zodat het OS in je topic titel staat, want dit is wel heel mager :)

  • Jazzy
  • Registratie: Juni 2000
  • Nu online

Jazzy

Moderator SSC/PB

Moooooh!

elevator schreef op dinsdag 04 oktober 2005 @ 08:11:
Je zal op een of andere manier de recovery console in moeten gaan komen -
Dat is zijn probleem niet, dat staat uitgebreid beschreven in het knowledgebase artikel wat de TS heeft. Maar in dat artikel staat ook dat die procedure niet gebruikt kan worden als je een pc hebt met een OEM Windows installatie als die door de OEM met de speciale tools is voorbereid.

Vandaar zijn vraag. :)

Excuus, ik zie dat hij inderdaad niet kan booten van cd, ik had maar de helft van het verhaal gelezen.

TS: staat de bootvolgorde in je BIOS goed ingesteld? Kijkt het BIOS eerst naar je cd-speler en dan pas naar de harddisk?

[ Voor 20% gewijzigd door Jazzy op 04-10-2005 08:29 ]

Exchange en Office 365 specialist. Mijn blog.


  • bonzz.netninja
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 10:41

bonzz.netninja

Niente baffi

je kan imho ook een andere (ntfs geschikte) bootschijf gebruiken met een promt.
In de prompt aangekomen de bestanden uit :/windows/repair copieren naar:
:\windows\system32\config

Je verliest wel veel instellingen e.d, maar het maakt je pc iig weer bruikbaar zodat je backups kunt gaan draaien, waarna je natuurlijk de boel eigenlijk eens lekker moet formatte.

vuistdiep in het post-pc tijdperk van Steve  | Joepie joepie. Dat ging echt toppie! | https://www.wegmetbigtech.nl


  • Yngwie-
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 15-03 17:01

Yngwie-

Murphy was an optimist

Pagina: 1