DV pro cam heeft beperkte scherpte diepte

Pagina: 1
Acties:

  • 4POX
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 21-02 08:42

4POX

Everybody is wired

Topicstarter
DV pro cam heeft beperkte scherpte diepte

Op onze opleiding kunnen wij gebruik maken van DV pro cam van panasonic. Model AG-DVX100/DVX100A

Afbeeldingslocatie: http://images.amazon.com/images/P/B000075AEV.01.LZZZZZZZ.jpg

De in het verleden geschoten film met deze camera hebben allemaal als overeenkomst dat er te weinig scherpte diepte in de opnames zitten.

In overleg met onze vakdocent video mogen we onderzoeken of het mogelijk is om met behulp van een extra lens deze functionaliteit wel te krijgen is. We hebben wel een image adapter gevoden van P+S technik

Afbeeldingslocatie: http://www.zgc.com/zgc.nsf/panasonic_mini35-3-04.jpg?OpenImageResource

Helaas is dit apparaat geprijst op $ 7000 :( :S. Dit is waarschijnlijk te veel voor ons budget (Maar geef toe, het is een mooi apparaat :P )

We zijn daarom op zoek naar een goedkopere oplossing voor deze camera. Het internet staat vol met ‘goedkopere’ [url]=http://www.expandore.com/e_shop/Minidv/DVX100_accessories.htm]Lens adapters[/url]. Helaas gaat onze kennis niet zo ver om te berekenen of we met een groothoeklens wel de gewenste scherpte diepte kunnen krijgen. En of een lens adapter wel een goed oplossing is

Of is er een andere/betere oplossing (behalve een andere camera kopen natuurlijk)

AKA Rinkel weblog


Verwijderd

Diafragma van lens gewoon wat kleiner zetten? :P

Verwijderd

Met een groothoek zal je denk niet zo snel scherptediepte krijgen.
Eerder met een lens met meer mm.

Dus ja hup diafragma kopen en een lensadapter. Kan geen kwaad in ieder geval.

  • straat
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 20-02 16:33
Video heeft sowieso weinig scherptediepte, is het niet mogelijk om op film te schieten?

Verwijderd

Straat schreef op dinsdag 27 september 2005 @ 08:37:
Video heeft sowieso weinig scherptediepte, is het niet mogelijk om op film te schieten?
Waar haal je dit nou weer vandaan?

Scherptediepte heeft alleen maar met de lens en het diafragma te maken...
Video staat er totaal los van.

Verwijderd

Verwijderd schreef op maandag 26 september 2005 @ 19:24:
Met een groothoek zal je denk niet zo snel scherptediepte krijgen.
Eerder met een lens met meer mm.
Minder milimeters = MEER scherptediepte !

Voorzetlenzen (adapters) kosten vaak veel licht doordat je extra glas voor je ccd('s) zet.
(Soms wel 2 stops)
Daardoor moet je je diafragma verder openzetten, waardoor je minder scherptediepte krijgt.
daarom denk ik dat zoiets geen optie is.

Je kunt beter op zoek gaan naar een objectief moet een hogere lichtopbrengst.

[ Voor 39% gewijzigd door Verwijderd op 27-09-2005 10:32 ]


  • djexplo
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 21-12-2025
Verwijderd schreef op dinsdag 27 september 2005 @ 10:19:
[...]Waar haal je dit nou weer vandaan?
Scherptediepte heeft alleen maar met de lens en het diafragma te maken...
Video staat er totaal los van.
Hij heeft wel een beetje gelijk, je krijgt meer scherptediepte als je het diafgrama dicht draaid. Maar hier door neemt de licht intensiteit op de sensor in de camera af. Als je met een digitale sensor schiet zal deze bij zo weinig licht enorm last hebben van thermische en discretisatie ruis, hiervan heeft analogefilm geen last. Dus om ruis te voorkomen zal je het diafragma bij video nooit ver dicht kunnen draaien, dus krijg je met video nooit de scherptediepte die je met analoge film kan halen.

'if it looks like a duck, walks like a duck and quacks like a duck it's probably a duck'


  • 4POX
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 21-02 08:42

4POX

Everybody is wired

Topicstarter
Misschien is onze uitleg en verhaaltje niet helemaal begrijpelijk.

Met de scherpte diepte bedoelen we niet het vergroten van het scherptegebied. Maar dat het onderwerp scherp is. En alles daarvoor en daarachter onscherp (wazig).

Dus moet het diafragma helemaal open kunnen, inplaats van dicht.

Misschien dat scherpte-diepte niet de juiste vakterm hiervoor is. Als iemand de juiste vakterm hiervoor kent horen wij die graag.

Er is al heel vaak gezocht naar een oplossing. De camera's worden hier al jaren gebruikt voor het maken van films. De enige manier die is gevonden om toch dat 'scherpte-diepte' erin te krijgen is op afstand te filmen. Voor een closeup moet de camera op 5 meter van het onderwerp staan. En dan inzoomen. Deze methode werkt helaas niet voor kleine ruimtes. Dus daarom wordt er gezocht naar een betere oplossing.

AKA Rinkel weblog


  • The Merovingian
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-09-2010
Je wil dus MINDER scherptediepte (dat is wel de officiële vakterm).
Minder scherptediepte houdt dus in dat je bij bijv. een portretshot een mooi wazige achtergrond krijgt. Meer scherptediepte betekent dus ook dat je veel meer van je beeld scherp hebt, zowel voor- als achtergrond zijn dan scherper.

Dus:
achtergrond voorgrond
||||===----------===|||| is dan een grote scherptediepte en
|||||||=--=||||||| is dan een kleine scherptediepte, als je snapt wat ik bedoel ;)


De oorzaak van je probleem is heel simpel: de grootte van de beeldsensor. Bij digitale (foto-)camera's is dat makkelijk te zien: een compactcamera met een sensor van 1/8 inch heeft een enorme scherptediepte omdat de sensor heel klein is en de lens ook. Dit is nog beter te zien met een camera van een telefoon: die kan niet eens scherpstellen, alles vanaf ~ 1m is scherp. Geen onscherpte (beeldkwaliteit niet in acht nemend :P) dus, en dus een enorme scherptediepte.

Wat jij zoekt is waarschijnlijk het beeld van een Betacam. Het mooie scherptediepte beeld van een Betacam is het gevolg van de grote beeldsensor. Een goedkope oplossing misschien is een close-up filter voor je lens te schroeven met en kleine dioptriewaarde (+1 of nog minder bijvoorbeeld). Daar krijg je beslist een kleinere scherptediepte van. Zie http://www.schneideroptic...ill_photography/close-up/.

Coolermaster S4000, 4400+ X2, 2GiB, XFX 7900GTX, Creative X-Fi, 1 TB, Dell 2405FPW: "Nahtlos."


Verwijderd

Als je je diafragma open wilt gooien om een kortere/kleine scherptediepte te creeren, dan heb je minder licht nodig. Dit kun je bv ook met een ND filter voor mekaar krijgen. Dat is een grijsfilter wat niets meer of minder doet dan licht tegen houden. stel je zet 2 ND voor je lens dan verlies je 2 stops aan licht.
Om dat te compenseren zul je je diafragma diezelfde 2 stops open moeten draaien wat resulteert in een kortere scherptediepte.
Je kunt natuurlijk ook je sluitertijd aanpassen, maar ik weet niet of dat op jullie camera kan...

Wat wijzelf doen om minder scherptediepte te krijgen is trouwens inderdaad afstand van het onderwerp nemen. We zetten ook regelmatig een ND'tje ervoor.

[ Voor 23% gewijzigd door Verwijderd op 29-09-2005 12:23 ]


  • The Merovingian
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 21-09-2010
Ik denk dat het probleem hier is gepost omdat zelfs met het meest open diafragma de scherptediepte te groot is. En dat is, zoals ik zei, het gevolg van de sensorgrootte. Ik heb zelf wel eens met een betacam gewerkt en één van de grootste redenen voor het mooie beeld is de sensorgrootte. Die camera had trouwens twee ND filters ingebouwd die je met een schakelaartje kon inschakelen.

Coolermaster S4000, 4400+ X2, 2GiB, XFX 7900GTX, Creative X-Fi, 1 TB, Dell 2405FPW: "Nahtlos."


Verwijderd

Ik denk juist dat zijn diafragma nog niet helemaal open staat....

zie enkele posts terug:
Dus moet het diafragma helemaal open kunnen, inplaats van dicht.
vandaar mijn reactie.

Ik werk dagelijks met digibeta en kan inderdaad zeggen dat deze een kleine en vooral mooie scherptediepte heeft.

[ Voor 106% gewijzigd door Verwijderd op 29-09-2005 15:32 ]

Pagina: 1