Rob_G schreef op maandag 10 oktober 2005 @ 20:39:
[...]
Er zijn ook nog andere bottlenecks, zoals het geheugen en het moederbord. Het moederbord waar het topic over gaat kan gewoon tot 200 mhz fsb zonder te overclocken, en het zelfde geldt voor nieuw geheugen. Daar boven zijn die ook een beperkende factor. Als jij een moederbord en geheugen hebt die tot die 250 mhz fsb kunnen durf ik te wedden dat je processor die 250x6 wel aan kan... (blijft een gok hoor

)
Dat er nog andere bottlenecks zijn betekent niet dat je ze tegen elkaar kunt wegstrepen. Ik durf de weddenschap dus best aan.
Het is gewoon resoluut niet waar dat je elke willekeurige processor maar zonder problemen op hogere fsb's kunt laten lopen. Het is een kwestie van heel erg veel geluk, inderdaad een gok. Het beste wat je
kunt doen is zorgen dat alles
behalve de processor de bottleneck is. Goed geheugen, goed mobo, goeie videokaart, voldoende koeling voor het zooitje. Dan heb je een goed uitgangspunt, maar nog absoluut geen garantie dat dat ding ook maar een MHz overclockt.
De 1800+ waar we het over hadden heeft nooit harder willen lopen dan 147MHz fsb. Zelfs niet op mijn huidige A7N8X-E Deluxe met goed PC3200 geheugen gaat dat ding echt niet harder (moederbord kan geloof ik tot minstens 250 fsb en heeft PCI/AGP lock, dus dat zou volgens jouw beredenering dan ook geen overclocken zijn), watergekoeld of luchtgekoeld. Het systeem boot gewoon niet. Een directe sprong naar 166 of 200MHz fsb resulteert gewoon in een nutteloos systeem. En dit is echt geen uniek geval hoor.
Soms heb je geluk en komt er een serie processoren uit die heel veel marge hebben en dus geweldig overclocken (1700+ TB ? 2500+ Barton ?). Dan loopt het hier op GoT storm met vragen over beschikbaarheid en serienummers/productiedata enzo. Maar zelfs dan is het per chippie maar weer afwachten of deze hetzelfde doet als al die andere...
Feit blijft wel voor de topicstarter dat de processor al op 200 gelopen heeft, dus dat die het op het nieuwe mobo ook wel wil doen op die snelheid met waarschijnlijk ook wel hogere multipliers.
Verder inderdaad:
maar genoeg offtopic. de multiplier van de a7n8x-xe is dus prima instelbaar
TS >>> Succes met je toekomstige nieuwe mobo.
[
Voor 9% gewijzigd door
KneoK op 11-10-2005 13:40
]