Geen internet meer met Mozilla-browsers in Gnome

Pagina: 1
Acties:

  • ajvdvegt
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 04-12-2025
Eind vorige week had ik opeens geen internet meer in Epiphany. Ik ging er toen vanuit dat de internet verbinding was weggevallen, en omdat het laat was ben ik maar gaan slapen. De volgende avond nog eens geprobeerd, maar nog steeds geen resultaat. Ik ben toen toch maar aan eht debuggen geslagen. Helaas niet succesvol, andes postte ik hier niet ;). Ik heb er een andere PC bij gepakt achter dezelfde modem, en die had wel internet.....
Ik gebruik Ubuntu Hoary, en de standaard browser Epiphany. Als ik daar een adres in tik, krijg ik meteen een melding dat het betreffende adres niet gevonden kan worden. Ik heb Firefox en Mozilla geprobeerd, en die geven precies hetzelfde resultaat. Ik heb toen ook maar Opera geprobeerd, en dat werkt opeens prima!
De vraag is dus: wat doen Mozilla-browsers anders? Ik heb de browsers al gestart vanuit een console (geen meldingen), al een nieuwe profiel aangemaakt, en ook een andere gebruiker geprobeerd (via XNest). Ik heb alle extenties verwijderd, en ook alle plugins. Het mag allemaal echter niet baten, Mozilla laat me niet op internet.
Ik heb de Gnome-proxy settings bekeken, en ook die van Firefox zelf. Beiden staan op 'directe verbinding'. Ten slotte heb ik maar geprobeerd om direct IP-adressen in te tikken, en dat werkt warempel wel! Dus: een DNS probleem. Maar m'n DNS servers staan goed in gesteld in /etc/resolv.conf. Wellicht een Gnome-setting ergens? Waarschijnlijk niet, want andere Gnome programma's (Evolution, Gaim) doen het prima.

M'n route tabel ziet er goed uit (de router is m'n default gateway via m'n enige (wireless) verbinding), en een firewall heb ik niet.
Het enige wat ik nog kan verzinnen wat hier invloed op heeft is dit: Ik heb m'n normale (non-wireless) eth0 verbinding proberen te activeren (zonder kabel er in) via de Gnome Network Settings. Dat lukte niet omdat-ie op DHCP staat ingesteld, en die heb ik toen wat hardhandig afgesloten. Nu weet ik niet precies hoe dat programma in elkaar steekt, maar hij wijzigt gewoon de bestanden in /etc/network/ neem ik aan. Die zien er allemaal nog goed uit.

Ik kom hier even niet uit ;( . Iemand die wel een idee heeft?.

I don't kill flies, but I like to mess with their minds. I hold them above globes. They freak out and yell "Whooa, I'm *way* too high." -- Bruce Baum


  • daft_dutch
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 02-12-2025

daft_dutch

>.< >.< >.< >.<

mischien heb je ergens een proxy ingestelt
je kan ook natuurlijk de setting dirs weg halen uit je home dir

>.< >.< >.< >.<


  • Shuisman
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 27-12-2025
Zelfde probleem gehad in FC4, ik had de dns settings in gnome ff opnieuw ingesteld, en toen deed ie het weer :D
Wel had ik mijn firefox gewoon op de direct connection setting gehouden. (niks veranderd aan firefox dus)

  • ajvdvegt
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 04-12-2025
Firefox staat bij mij ook nog gewoon op 'direct connection', ik zal de DNS instellingen voor Gnome eens proberen te vinden.

I don't kill flies, but I like to mess with their minds. I hold them above globes. They freak out and yell "Whooa, I'm *way* too high." -- Bruce Baum


  • DeMoN
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 06-01 23:13

DeMoN

Pastafari

Voer eens de 'gconf-editor' van Gnome uit en doe eens een search voor 'dns'.
Zomaar een gok :) (ik zit nu ff niet thuis op mijn linuxbak dus kan niet checken of dit gaat werken)

[ Voor 38% gewijzigd door DeMoN op 22-09-2005 10:33 ]

Gamertag: Cosmicv0id
"Het woord Gods is voor mij niets meer dan een expressie en het product van menselijke zwakheid. De Bijbel is een verzamelwerk van legendes die achtenswaardig zijn maar ook primitief en kinderachtig.'' - Albert Einstein


  • Valium
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 08-02 09:59

Valium

- rustig maar -

De knowlegdebase is vrij uitgebreid. Achter deze link staat wat info. Vrij windows-gericht, maar er staan wat tips tussen die je misschien verder helpen.

http://kb.mozillazine.org/Mozilla_Suite_:_Issues_:_Connect

edit:
Oh ja, en gnome heeft geen dns-instellingen.

[ Voor 13% gewijzigd door Valium op 22-09-2005 10:52 ]


  • L0g0ff
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 16:18

L0g0ff

omg

Je zou ook nog even een andere gebruiker kunnen aanmaken om te kijken of die het zelfde probleem heeft. Mozilla instellingen staan over het algemeen in je user profile.

Verder kun je met about:config de instellingen van je firefox opvragen.

Blog.wapnet.nl KompassOS.nl


  • ajvdvegt
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 04-12-2025
Ik had net even m'n ~/.mozilla map verplaatst, en ook daarna werkte het allemaal nog niet. Ook in GConf staan geen DNS-gerelateerde zaken, maar ik heb het nu wel opgelost! Het bleek toch aan het network-admin tooltje van Gnome te liggen. Dat tooltje had niet meer door welke profiel ik gebruikte. Ik koos toen de enige die ik ooit had gemaakt, maar daar bleek m'n draadloze netwerkkaart nog niet in geconfigureerd, en m'n ethernet verbinding nog wel. Ik heb dat dus goed gezet (m'n wireless instellingen als ESSID wist-ie trouwens al wel :? ), en toen braaf gewacht tot-ie eindelijk klaar was met 'activating profile'. En daarna deed-ie 't opeens!

Op zich erg prettig dat het nut werkt, maar als ik ook nog zou weten waarom.......

I don't kill flies, but I like to mess with their minds. I hold them above globes. They freak out and yell "Whooa, I'm *way* too high." -- Bruce Baum

Pagina: 1