Simpel "MSN-alike" programma voor netwerk

Pagina: 1
Acties:

  • Falcon10
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 16-08 18:02

Falcon10

Hit it i would !

Topicstarter
We zouden op de school waar ik werk een klein MSN-like programmatje willen installeren op de leerkracht PC's, zodat ze in geval van een probleem even snel een boodschapje kunnen sturen naar de netwerkbeheerder aan de servers.

Liefst hadden we gehad dat dit gekoppeld stond aan de leerkrachten hun active directory accounts, maar dat zal twijfelachtig zijn dat dit bestaat ( buiten Windows Messenger, maar die heeft dan weer Exchange nodig, wat we niet hebben ).
Wat we dus zouden willen is een programmatje voor instant messaging, net al teveel opties aan, en dat binnen ons eigen windows netwerk kan draaien, en dus loshangt van netwerken a la ICQ, Yahoomessenger enz.

Weet iemand of er zulks freeware alternatief bestaat ?

-| Hit it i would ! |-


  • Mayco
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 19-08 06:59
Is een simpel webformulier niet handiger? Of mailen? Of net send (maar ik hoop dat dat uit staat)...

  • xzenor
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 14-10-2022

xzenor

Ja doe maar. 1 klontje suiker.

er is een icq server beschibaar..
Kan je dus je eigen corporate icq servertje inrichten..
Qua client kan je dan MirandaIM proberen.. die is stukken beter dan de echte icq client..

Andere optie is Jabber.. Jabber is ook gewoon een client server idee (ik weet niet of er een windows versie van de server is) waarvoor diverse clients te downloaden zijn (merendeel gratis) en je kan het geheel helemaal inrichten zoals je zelf wilt, maar het kost wel wat inspanning..

Kost stukken meer tijd, maar is mijns inziens wel leuker om te doen. ICQ is redelijk easy

  • rogue
  • Registratie: September 2004
  • Laatst online: 27-06 16:08
er zijn zelfs meerdere windows servers voor Jabber beschikbaar. Jive schijnt vrij makkelijk te werken (web-based admin bijvoorbeeld), en je kan zelf bepalen welke opties er beschikbaar zijn. Wat de clients betreft zijn er vziw wel een aantal die erg licht zijn.

CAPS LOCK IS CRUISE CONTROL FOR COOL


  • SinergyX
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 01:50

SinergyX

____(>^^(>0o)>____

mocht je een webserver in het netwerk hebben hangen, zou je een simpele flash-chatboxje kunnen maken. Heb deze eerder eens lang zien komen icm met php, welke ook geluidjes gaf als er een nieuw bericht binnenkomt.

Moet wel flash op die pc staan, verder is alles serversided.

Nog 1 keertje.. het is SinergyX, niet SynergyX
Im as excited to be here as a 42 gnome warlock who rolled on a green pair of cloth boots but was given a epic staff of uber awsome noob pwning by accident.