[2003] In welke OU hangt een bepaalde account

Pagina: 1
Acties:

  • SirBlade
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 18-02 07:12
We hebben hier een redelijk uitgebreide en vertakte OU-structuur in onze Active Directory en hoewel het simpel is een account te vinden via "find Objects" in Active Directory Users and Computers" is het niet mogelijk te zien in welke OU die account hangt. De account na een andere OU verplaatsen is vaak geen optie en alle OU's doorlopen is een hels karwei.

  • Cis
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 14-02 19:46

Cis

SirBlade schreef op dinsdag 30 augustus 2005 @ 13:48:
We hebben hier een redelijk uitgebreide en vertakte OU-structuur in onze Active Directory en hoewel het simpel is een account te vinden via "find Objects" in Active Directory Users and Computers" is het niet mogelijk te zien in welke OU die account hangt. De account na een andere OU verplaatsen is vaak geen optie en alle OU's doorlopen is een hels karwei.
Ik zit even niet binnen handbereik van een AD, maar kun je de lokatie niet herleiden uit de pathname, die wordt meegegeven als je via Search een object opzoekt?
(eventueel moet je even in de opties aanschakelen dat je advanced results wil hebben; anders krijg je geen padnaam mee in je searchresults :) )

[ Voor 13% gewijzigd door Cis op 30-08-2005 13:54 ]

Geschiedenis herhaalt zich nooit. Maar rijmt altijd wel een keer.


  • Question Mark
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 21-02 13:04

Question Mark

Moderator SSC/WOS

F7 - Nee - Ja

Kijk even naar het tablad "object" bij de properties van het AD-object. Staat keurig het "Full Object Directory Path" bij weergegeven...

Als je overigens al zoveel OU's gebruikt, dat je zelf je objecten niet meer kunt vinden, dan ben je ook doorgeschoten in het toepassen en gebruik hiervan. Beter kan er dan gebruik gemaakt gaan worden van minder OU's, met meerdere policy's die hier op ge-applied worden. Middels Read&apply rechten en WMI-filtering kan het toepassen van Policy's geregeld worden.

[ Voor 23% gewijzigd door Question Mark op 30-08-2005 13:58 ]

MCSE NT4/2K/2K3, MCTS, MCITP, CCA, CCEA, CCEE, CCIA, CCNA, CCDA, CCNP, CCDP, VCP, CEH + zwemdiploma A & B


  • sanfranjake
  • Registratie: April 2003
  • Niet online

sanfranjake

Computers can do that?

(overleden)
Misschien even met een programma als Dameware of een leuke ldap-query een lijst van al je accounts dumpen in bijvoorbeeld excel en dan op de OU gaan filteren/selecteren? Wat heb je zelf allemaal al geprobeerd verder?

Mijn spoorwegfotografie
Somda - Voor en door treinenspotters