Toon posts:

[IRQ] Vraagje

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,

Ik ben begonnen aan het leren voor MCSE examen 70-270 Windows XP Professional. Hierbij wordt het één en ander verteld over het installeren en troubleshooten van hardware. Hier heb ik een vraagje bij, hoop dat jullie me kunnen helpen.

In dit boek staat dat hardware met de processor communiceren middels IRQ's. Bekend, ok, maar er staat in dit boek ook dat er 16 IRQ's zijn, 0-15, die Windows XP aan hardware koppelt.
Maar als ik bij mijn device manager kijk, dan kan ik kijken welke recourses momenteel gebruikt zijn in Windows XP. Ik zie hier onder Interrupt Request van (ISA) 0 tot (PCI) 23. Terwijl ervoor net gezegd wordt dat er maar 16 IRQ's zijn? Hoe kan dat?

Verwijderd

Die 15 beschikbare adressen dateren nog uit de dos tijd. Windows XP is zo intelligent om meerdere stukken hardware hetzelfde irq (9) te laten gebruiken.

zie ook: http://support.microsoft.com/kb/314068/EN-US/