PowerFlower schreef op maandag 06 februari 2006 @ 17:14:
Bescheiden (ahem) kick omdat ik nu een vergelijkbaar keyboard zoek (in mijn geval: per sé alu, liever niet low profile, maar afaik zijn alle alu boards low profile). Heeft TS al een keuze weten te maken en zo ja, hoe bevalt het?
<snip>
Cooler Master, € 24,87:
pricewatch: Cooler Master Q-Keyboard EAK-US1 (USB)
De Cooler Master vind ik eigenlijk wel strak, hoewel ik het erg jammer vind dat hij weinig toetsen heeft, maar uiterlijk + prijs maakt veel goed. Iemand ervaring met dat board? Ik meen ergens gelezen te hebben dat hij niet zo stevig was?
Ik heb bij de Mediamarkt alle aanwezige keyboards bekeken en er even op getikt. Ik wilde uiteindelijk toch een keyboard dat smaller was dan normaal, in verband met ruimte-gebrek door al die controllers

. Eerst wilde ik een plank met een standaard ins/home/pgup/etc blokje erop, maar ik ben dus toch voor een smallere gegaan zonder zo'n blok. Achteraf had ik misschien nog beter voor die Revoltec Lightboard kunnen opteren die je linkte, omdat die ook nog eens geen NumPad heeft. Ook die NumPad vind ik namelijk niet nodig, ookal wordt ie in sommige games standaard wel gebruikt. De Revoltec Lightboard heb echter ik nergens gezien. For that matter, ik heb in geen één winkel een keyboard gezien zonder numpad! De Revoltec lijkt me trouwens wel wat mode-gevoelig, in die zin dat je gauw kan uitgekeken raken op dat blauwe licht. Als je het uitzet, heb je wit plastic keys op een witte ondergrond, waarop je al het vuil tussen de toetsen ziet zitten. Ook zónder vuil vind ik dat niet zo mooi.
http://www.gc-plus.de/img/large/sl-6465_1.jpg
Anyway ik ben gegaan voor de SpeedLink Ultra Flat Metal SL-6465, een alu plankje met kunststof low profile toetsen; zie link hierboven. Het viel me op toen ik alle keyboards testte bij Mediamarkt, dat dit het enige low profile boardje was dat lekkerder typt dan een standaard notebook. Het scheelt niet zo heel veel, maar de toetsen hebben net ff een wat lekkerdere snappy/clicky feedback in plaats van dat kauwgom-gevoel. Ik moet nog even wennen aan de layout zonder home/ins block, en aan het low-profile, maar het valt mij alles mee en het typt echt heeeeeeerlijk. Het geluid (heel zacht) is echt echt stukken beter dan dat goedkope plastic geluid dat je hebt bij alle high-profile keyboards met kunststof toetsen, en zelfs sommige low profile keyboards zoals de Trust (omg wat een el cheapo ding is dat - en elke hogere toetsenrij vormt een obstakel-randje voor die eronder, hij is niet vlak) en een namaak-DiNovo waarvan ik het merk ben vergeten. (De DiNovo van Logitech had niet dat goedkoop-plastic-gevoel, echter wel een kauwgom-feedback á la standaard notebook.)
Deze SpeedLink bevalt me dus prima, al had ik liever een nog ff kortere plank gehad. Wel is hij lekker smal, zodat je nog es wat tussen je keyboard en monitor kunt leggen. Hij is stevig, maar de prijs was ook stevig met zijn 49,-. De twee-delige behuizing is aan de onderkant van plastic (met rubber voetjes en plastic verhoog-pootjes), en aan de bovenkant van aluminium. Ik moet nog wat aan het klooien met de layout, want sommige 'special character' toetsen doen iets anders dan wat erop staat. Verder mooie blauwe LEDjes voor NumLock, CapsLock en ScrollLock. Drivers voor de snel/multimedia toetsen zijn niet nodig. Keerzijde is wel dat ze niet altijd werken omdat het applicatie-afhankelijk is. De volume-toetsen werken gelukkig altijd, maar de Play controls werken alleen in Windows Mediaplayer/Windows CD Player en dus niet in WinAmp. De home-toets moet de default browser openen, maar als ik die op Firefox heb ingesteld, doet hij niets. Vreemd genoeg werkt de email-toets wel om mijn Thunderbird mail client te openen. Er zijn nog wat onbesproken sneltoetsen, ik kan melden dat die gewoon werken. Drivers hoef je niet te installeren tenzij je Windows 98 hebt, en zelfs dan kan je er niets in instellen.
In short: Een stevig, degelijk en clean-looking keyboard dat heeeeerlijk typt, dat goed gebruik zou kunnen maken van drivers waarbij je de sneltoetsen kunt configureren, want die zijn helaas niet aanwezig. Voor deze prijs toch wel een domper. Maar als ik dan mijn "oude" Logitech Internet Keyboard -
http://images-eu.amazon.c...00006LP8Q.03.LZZZZZZZ.jpg - special edition black erbij pak, dan moet ik bijna kotsen van hoe irritant dat typt, met dat plastic geluid en die hoge toets-randen waar je aan blijft hangen....
Afmetingen in cm (op het maximale punt):
SpeedLink: 42 x 15.6 (uiteinden) / 14.8 (midden)
Logitech: 48.8 x 22.5
[
Voor 34% gewijzigd door
Roenie1 op 16-02-2006 01:08
]