Toon posts:

HDD voor video

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik ben op dit moment bezig met videobewerken en ik heb een hdd 20gb ik wil er echter nog een van +/- 30 gb erbij in zetten. Het moet in ieder geval snel zijn, maar geen scsi -) te duur. Maar wel 7200rpm en misxsschien 2md

Wat is verstandig ben al wezen neuzen op een aantal sites Ibm, maxtor enz. maar ik weet niet wat een beetje stabiel is. EN als ik een tweede ide schijf erbij in plaats is een ide controler dan verstandig en wat doet die precies.

een heleboel vragen maar ik hoop dat iemand me wil helpen.

Verwijderd

7200 rpm en 2 mb cache is erg handig. Maxtor schijnen wel erg leuke schijven te zijn en snel en goedkoop. IBM doet het ook goed.

Over een extra IDE controller. Deze neemt 1 IRQ in en je krijgt er weer 4 aansluitingen voor terug. Heb je er totaal dus 8 (4 onboard). Weet je config niet, dus ik weet niet of het nodig of verstandig is.

Verwijderd

Schumi

Een IDE-controller trekt 2 IRQs (on-board pakt 14+15).

Anywayz, je moet een schijffie hebben dat niet te vaak aan Thermal Calibration (ofzoiets) doet. Dit kan ervoor zorgen dat er frames droppen.

Volgens mij is een IBM of Maxtor de beste keus. 2Meg cache is zekers aan te bevelen.

Zelf heb ik laatst een WD 30,7G HD bijgeplaatst (was voornamelijk voor data-opslag). Tot mijn grote verbazing haalde hij een sustained write-rate van 10MB/s. De keren dat ik een videootje gegrabt op 720x756 max-kwaliteit en max-audio en er zijn geen frames gedropt.

De schijf op zich is een 5400RPM-beestje met 2 Meg cache.

Verwijderd

_Graver_
Let op:
Over een extra IDE controller. Deze neemt 1 IRQ in en je krijgt er weer 4 aansluitingen voor terug
Extra Extra Extra IDE controller. Dus niet de onboard want die nemen idd IRQ 14 en 15 in beslag.

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb ook es gehoord dat er tegenwoordig met de nieuwe ide harddisks er bijna geen verschil meer zit in snelheid, wanneer je het vergelijkt met scsi, klopt dat.

Verwijderd

Het is verschil is wel wat kleiner geworden de laatste tijd. Het grote voordeel van SCSI is alleen nog steeds de lage processorbelasting tov IDE.
Voor snelheid hoef je IMHO geen SCSI te kopen.

Verwijderd

Topicstarter
En _GraveR_ dat thermal calibration staat dat op de doos hoeveel een hdd dit doet.

Wat is het eigenlijk

Verwijderd

Maxtors zijn erg goed. Snel en niet te duur. Ze halen een zeer goeie transfer-rates. Wel ooit gehoord dat ze wat tragere accesstijden hebben. Maar voor videobewerken is de tranfer-rate veel belangrijker.

Neem wel een 7200 rpm model met 2 Mb buffer. De Dmax 40+ is een mooi voorbeeld.

Verwijderd

Thermal Calibration:

Naarmate je HD langer draait, wordt dat kreng warmer. Gevolg hiervan is dat het zaakje uitzet. Om te voorkomen dat de data niet vernaggelt wordt (doordat de lees/schrijfkop niet (meer) goed gepositioneerd is)), calibreert hij zich regelmatig.

AV-schijven doen dit een stuk minder dan 'gewone' HDs. TC heeft als gevolg dat hij niet altijd data kan schrijven. Aangezien er bij het capturen van video toch redelijk wat data naar je HD wordt gepompt is dit niet erg wenselijk ivm dropped frames.

Voor non-realtime programma's is dat niet zo'n ramp natuurlijk.

Schumi

Een Extra HD-controller trekt dus ook weer te IRQs, lijkt me wel logisch want je hebt 2 aparte Bussen...
Pagina: 1