Het is namelijk zo dat de 7700 even goed koelt dan de 7000B. Soms doet de 7700 het net een graadje beter dan de 7000B en op full load zelfs 2 graadjes maar daarvoor hoef je het al niet te doen.
Verder is het zo dat de koperen versie ook maar slechts soms eens 1 graad beter koelt dan de alcu versie dus daarvoor hoef je het ook al niet te doen. Als je processor op full load draait wel eens 2 graadjes beter omdat koper dan de warmte sneller kwijtgeraakt (betere geleiding)
Ook is het zo dat op full load de 7700 meer lawaai maakt dan de 7000B
Nog een nadeel van de 7700 is dat je telkens de koeler araf moet halen als je eens het ram wilt versteken of ander ram wilt inpluggen.
Wat is dan het grote voordeel van de 7700 reeks zou je dan zeggen?
Het voordeel is dat je het ram erbij koelt. Ideaal voor high end ram + overklokking dus
Dit is eigenlijk het actieve alternatief om zowel de processor als het ram te koelen.
Zoals je weet kan je ook zo van die passieve stukjes kopen om over je ram te steken.
Of soms zit daar al zo een plaatje bovenop. Wel om eerlijk te zijn heeft dat misschien 2 graden verschil als resultaat. Maar met de 7700 kan je het ram rechtstreeks koelen wat een positief effect heeft op overklokprestaties en op de algemene warmte in je kast.
Je hebt ook een ietsie pietsie betere airflow voor de componenten rond de processor.
Die Hard Overclockers die koelen op lucht zouden deze dus zeker kunnen overwegen.
Vooral omdat het de stilste high end cpu koeler is die goed koelt en als bonus nog eens je ram erbij koelt. Uiteraard zijn er betere aparte processorkoelers maar die kosten dan nog es meer en maken ook meer lawaai.
En uiteindelijk zoeken we als airluchtkoelingsfanaten toch een koeler die volgende kenmerken heeft :
stil, krachtig, niet te duur, bonus =ramkoeling
Enige echte nadeel: koeler telkens verwijderen als je wilt prutsen aan het ram omdat ie zo groot is.
Wil je echter slechts enkele honderden Mhzen overklokken en ben je niet echt gericht om je amd systeem op te drijven naar +3000 Mhz dan zou ik toch voor de 7000B reeks gaan
Besluit:
niet of licht overklokken (tot +/- 400 Mhz) = Zalman CNPS7000B alcu
geld genoeg en niet of licht overklokken (tot +/- 400 Mhz) = Zalman CNPS7000 cu
overklokken is je hobby en je kan nooit ver genoeg gaan: Zalman CNPS7700 alcu
overklokken is je hobby en daarbij speelt elke graad verschil: Zalman CNPS7700 cu
[
Voor 7% gewijzigd door
Verwijderd op 06-08-2005 15:37
]