[Versatel] wel adsl-signaal, wegvallend internet!

Pagina: 1
Acties:

  • tweaktubbie
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 04-05-2024

tweaktubbie

Waar is dat knopje voor?

Topicstarter
Sinds 28 juli 10.00 tot en met heden (29 juli 7.30) is er geen internetverbinding meer geweest. Mijn telefoonnr waarop Versatel Family staat is *knip*. Op het modem zie ik wel een adsl-signaal van 1Mb en incidenteel krijg ik korte tijd een ipadres toegewezen (krijg ook DNS-servers door, maar de gateway blijkt na enkele seconden unreachable en weg is de connectie).

Dit probleem heeft zich vorige maand meerdere malen voorgedaan, maar niet zo lang als nu: bijna al een dag offline! Toen kreeg ik elke keer een standaardreply dat het aan m'n modem of netwerkkaart of instellingen zou liggen. Absoluut niet het geval, de afgelopen 2 weken heb ik continue een pc aangehad en geen enkele verstoring hoe klein dan ook geconstateerd. Wilt u hier eens goed naar laten kijken, want ik heb toch het idee dat er in de centrale van Nieuw-Vennep een probleem zit; immers: je krijgt soms/traag via DHCP een adres, de gateway is onbereikbaar, en er staat een signaal op de lijn. Aangezien ik op het modem wel het uitgaande verkeer (SEND) lampje zie knipperen, maar geen RECEIVE-signaal ontvang, lijkt dat het geval.
Dit verschijnsel heb ik in Nieuw-Vennep, maar m'n schoonmoeder in A'dam-Oud West heeft hetzelfde. Ik gebruik 'n Copperjet 810 (dhcp-client) en daarachter 'n US Robotics 8000-router. Zonder router of met USB-modem hetzelfde verschijnsel.

Modem is trouwens voorzien van nieuwste firmware en onder garantie is 2 maanden terug alles nagekeken toen ethernetaansluiting niet meer werkte. Je krijgt een IP-adres toegewezen (zie je in het 192.168.123.254-console), je ziet DNS-servers, gateway waar na enkele seconden 'unreachable' bij komt te staan. Terwijl de reguliere lampjes van een ADSL-signaal branden! Release/renew van IP-adres haalt niets uit. Aangezien in GoT, Radar of Kassa er niet van dergelijke problemen bekend zijn, wil ik wel eens weten of er meer mensen dit probleem hebben, of hebben gehad.

Aan de (dure) supportdesk van Versatel heb je niets, die komen met windowsversies, drivers, herinstalleren, kabels controleren, maar da's allemaal 'been there, done that' uiteraard... :(

'Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook een ander niet'


  • tweaktubbie
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 04-05-2024

tweaktubbie

Waar is dat knopje voor?

Topicstarter
Hartelijk dank voor uw e-mail.

Het antwoord van Versatel op uw vraag is:

Momenteel is er sprake van een storing in uw wijkcentrale, waardoor u geen ip-adres krijgt. Versatel probeert dit probleem zo snel mogelijk op te lossen. Onze excuses voor het ongemak.

Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,

Klantenservice
Versatel Nederland B.V.
Uiteraard op de storingsmeldingen niets terug te vinden:
http://www2.zonnet.nl/helpdesk/pages/help_detail.php :/

Zeer apart dat er bij voorgaande storingen altijd werd geroepen dat het aan mijn kabel/netwerkkaart/modem/pc/windowsversie/router/kpnkabel/whatever lag...

[ Voor 13% gewijzigd door tweaktubbie op 29-07-2005 15:13 ]

'Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook een ander niet'