[power & fan] Capaciteitsberekening, klopt dit?

Pagina: 1
Acties:

  • Het Beest
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 12-05-2022
Hallo luitjes,

Even een paar vraagjes aan de guru's (of is dat teveel eer _/-\o_ ?)...

Ik heb een paar dagen de volgende onderdelen besteld, en nu wil ik graag weten wat voor een voeding ik hier voor moet aanschaffen. Ik heb zelf al het wattage opgezocht bij elke fabrikant.
Nu is mijn vraag: zit ik goed of moet het toch hoger/lager?

Systeem
Chieftec DA-01B-D (gedempt)
AMD Athlon 64 3200+ Venice-core S939 2000FSB Boxed 90W
Asus A8N nForce4 SLI Deluxe 25W
TwinMOS 1024Mb DDR PC3200 CL 2.5 (2x512Mb) Dual Channel Kit 25W
Nec 3540 DVD Dual Layer 16x Zwart 30W
Samsung 200Gb SATAII 7200rpm 8Mb 25W
Asus ATI Radeon EAX600XT/TD PCIe 128Mb VGA DVI TV-OUT 60W

Verder komt er aan te hangen:
Toetsenbord & Staartloze muis met optische ogen :+ 3W
(Eventueel) Diskdrive 1,44Mb 5W
Meerdere systeem-fans (onduidelijk hoeveel): 2W/fan
Apple iPod 20Gb
HP Laserjet All-in-one 3100
Monitor Iiyama Vision Master 450
Meerdere PATA HDD's (overzetten van ander systeem) 25W/hdd
Eventueel een flatbed scanner (USB) 5W
In een later stadium 2 LCD schermen 19" (waarschijnlijk ook een andere vga kaart) ??W
In een later stadium een betere audio-kaart 20W

Ik schat zelf in dat ik een voeding nodig heb van: 400W volgens deze link

Doeleinden
Voor ontwikkeling van applicaties (java),
Voor huis tuin en keuken gebruik,
Video bekijken, niet zelf encoden ofzo,
Database applicaties, webdesign
Misschien hier en daar een simpel spelletjes ofzo (geen Doom3, want daarvan raak ik echt stressed }) )

Overklokken
Ik denk het niet. heel misschien in de toekomst.

Verdere vragen
- Hoeveel fan's moet ik aansluiten (behalve de fan die al in de voeding zelf zit)? Waaraan moeten die voldoen? Waar moet ik op letten? Geluidsniveau? Luchtverplaatsing per seconde/minuut/uur?

- Als je een 450 W voeding koopt, en het systeem gebruikt maar 200W, ben je dan qua energie toch 450W kwijt?

- Heb je echt een 1,44Mb drive nodig, nee toch? Je kan toch ook van usb-key je mobo opnieuw flashen, of zie ik dat verkeert?

- Trouwens, hoeveel vermogen verstookt de voeding eigenlijk zelf?

-edit-
- Waar moet ik trouwens op letten qua bekabeling en stekers (aantal, type, ed)? Bijv. Serial Ata stekers, molex stekers?
-/edit-

Dit zijn m'n vragen tot nu toe, er komen er vast meer wanneer ik mijn pc in elkaar ga sleutelen...

[ Voor 4% gewijzigd door Het Beest op 23-07-2005 13:44 . Reden: vraagje vergeten ]

Huh? Oh... ehm... tja... nou je het zegt... w8t ff....ok....prima. dank!


Verwijderd

Hoort dit niet thuis in het volgende topic: Welke voeding heb ik nodig? Deel 12
Om op je vragen te beantwoorden:

"- Hoeveel fan's moet ik aansluiten (behalve de fan die al in de voeding zelf zit)? Waaraan moeten die voldoen? Waar moet ik op letten? Geluidsniveau? Luchtverplaatsing per seconde/minuut/uur?"
-> daar moet je inderdaad op letten, hoeveel hangt af van je koelingsbehoeften, budget, geluidsniveau dat je nog accepteert, etc. (best wel nog minstens 1 extra casefan extra erbij)

"- Als je een 450 W voeding koopt, en het systeem gebruikt maar 200W, ben je dan qua energie toch 450W kwijt?"
-> dan ben je 200W kwijt, die 450W is hetgeen wat de voeding MAXIMUM kan leveren.

"- Heb je echt een 1,44Mb drive nodig, nee toch? Je kan toch ook van usb-key je mobo opnieuw flashen, of zie ik dat verkeert?"
-> dat denk ik niet, of ik zou het allenszins niet riskeren... Een floppy drive in de buurt hebben (moet daarom niet altijd aangesloten zijn), vind ik altijd wel veiliger voor je weet nooit... (maar het hoeft zeker niet)

"Trouwens, hoeveel vermogen verstookt de voeding eigenlijk zelf?"
-> dit hangt af van voeding tot voeding, moet je maar eens naar de specifiacaties gaan zien van de voeding bij het rendement

Om een voeding te kiezen, moet je best niet zomaar een calculator gebruiken en daarop verder gaan zonder te nuanceren.

EDIT>
"- Waar moet ik trouwens op letten qua bekabeling en stekers (aantal, type, ed)? Bijv. Serial Ata stekers, molex stekers?"
-> dat hangt af van de onderdelen die je koopt en van de (uitbreidingsmogelijkheden)mogelijkheden die je wilt openhouden met je voeding. Waarschijnlijk heb je een ATX2.0 voeding nodig met een 24 ins stekker, zorg er voor dat er ook voldoende sata connectoren zijn, maar de hoeveelheid evenals bij de molexconnectoren hangt af van jou behoeften!

[ Voor 53% gewijzigd door Verwijderd op 23-07-2005 13:53 ]