Toon posts:

van flash naar targa met behoud van transparantie

Pagina: 1
Acties:
  • 115 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
ik heb een animatie in flash gemaakt met transparante, halftransparante en niet-transparante delen. Van deze animatie moet ik een targa-sequence zien te krijgen, en dat wil me maar niet lukken.

Het is afaik niet mogelijk een movie vanuit flash(mx2004) direct als tga te exporteren. Een plugin hiervoor heb ik ook niet kunnen vinden.
Daarom heb ik de movie als png-sequence geëxporteerd, en dan met photoshop opgeslagen als targa. wanneer ik die targa dan open, ben ik echter al mijn transparantie-informatie kwijt.
Vervolgens heb ik geprobeerd om de png-sequence te importeren in premiere, en die movie als tga-sequence te exporteren. Helaas ben ik dan ook mijn transparantie kwijt.

Kortom, weet iemand hoe ik
- direct vanuit flash een tga-sequence kan krijgen
- of hoe ik een png in photoshop kan opslaan als targa met behoud van transparantie
- of hoe ik png's in premiere kan exporteren als targa met behoud van transparantie
- of een andere oplossing

Verwijderd

png in ps openen, alpha channel maken > exporteren als tga > daarna importeren in Premiere

Kan je niet al swf`je`s importeren in Premiere? Of is dat nog toekomst-muzak?

of dit: http://www.allformp3.com/swf-to-video-converter/ ?

[ Voor 53% gewijzigd door Verwijderd op 15-07-2005 12:44 ]


Verwijderd

Topicstarter
met het toevoegen van het alpha channel gaat het idd goed. het stomme is dat ik dat al had geprobeerd, alleen had ik daarna de file alleen in ps bekeken, en daar was de achtergrond wit, terwijl ik verwachtte daar zo'n blokjesachtergrond te zien. ik ging er dus vanuit dat dat niet werkte. Wanneer ik het bestand in premiere importeer blijkt de transparantie toch behouden te zijn. Je linkje is voor mijn geval niet handig; ik moet de animaties allemaal als tga aan een externe partij aanbieden; die gaan ermee aan de slag.

Verwijderd

Topicstarter
Het toevoegen van alpha-channels levert problemen op wanneer je grote hoeveelheden files hebt met semi-transparante vlakken erin. Die kun je niet (eenvoudig) batchen in photoshop. mij lukte het niet om met de swf-to-video-converter de transparantie goed te krijgen. uiteindelijk heb ik dit tooltje gevonden: http://www.coolutils.com/TotalImageConverter, waarmee je (o.a.) png's kunt omzetten in (o.a.) targa's met behoud van alpha-kanalen. Het enige nadeel lijkt vooralsnog dat je het in twee stappen moet doen: eerst vanuit flash alles als png exporteren en daarna de png's converteren naar targa.