[delphi] data extracten uit thunderbird mailtjes

Pagina: 1
Acties:

  • JozyDaPozy
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 07-03 17:25
Dit is misschien een beetje een paniek-actie, excuses hier voor:

introductie
Ik heb voor mijn werk een webserver met daarin een agenda. Deze agenda houdt bij wanneer wie werkt. het is een simpele database-interface met een datum en een omschrijving.

het probleem
De server waarop dit alles draait is gehacked, en hoogstwaarschijnlijk is mijn gehele database weg (krijg vanavond uitsluitsel).
Ik baal enorm. de schade is nog niet te overzien, ik had 30 tabellen ofzo, maar het gaat me nu even om deze tabel.

bijkomend probleem
ik ga morgen voor 3 weken op vakantie, wat het allemaal niet makkelijker maakt.Ik MOET namelijk die data hebben voordat ik wegga, zodat ik ergens op een site weer die agenda kan gaan hosten.

mogelijke oplossing
elke keer als er een agenda-item wordt toegevoegd, dan wordt er een mailtje gestuurd naar mijn adres, en ik heb hier in thunderbird die honderden mailtjes staan.

Mijn vraag nu:
Is er iemand die weet hoe ik vanuit delphi op een geautomatiseerde manier mailtjes kan aflopen?
Ik kan in delphi dan wel die data analyseren, en ergens weer een tabelletje vullen ofzo.

Ik begrijp dat er nu reacties komen in de trant van: maak een backup, en daar ben ik het ook mee eens, maar feit is dat ik daar nu niets aan heb, ik heb helaas geen backup.

Ik hoop dat iemand mij kan helpen.

  • NMe
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 15-04 22:07

NMe

Quia Ego Sic Dico.

En nu? Wat begrijp je precies niet? Waar zit je probleem? Kun je de mailtjes niet openen in Delphi? Heb je problemen met het formaat? Heb je geen idee hoe of wat je kan doen om je data eruit in te lezen?

Je zal moeten kijken in welk formaat die mailtjes opgeslagen zijn. Dat lijkt me verder niet zo'n probleem om uit te zoeken, aangezien Thunderbird AFAIK gebruik maakt van open standaarden. Rest dan nog het probleem van het inlezen zelf. Daar zul je toch echt zelf de logica voor moeten bedenken. Die mailtjes zijn waarschijnlijk in een bepaald patroon geschreven, dat je weer uit zou kunnen lezen met behulp van iets als lexical scanning of regular expressions.

'E's fighting in there!' he stuttered, grabbing the captain's arm.
'All by himself?' said the captain.
'No, with everyone!' shouted Nobby, hopping from one foot to the other.


  • JozyDaPozy
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 07-03 17:25
Excuses.
Het bleek inderdaad niet zo ingewikkeld. Ik had in een verkeerd bestand gekeken, en kon daar niets lezen. Maar het bestand daarnaast was gewoon plain-text, dus daar heb ik wat aan.

Deze ga ik nu inlezen in Delphi.

Thanx anyway