Beste airflow voor meerdere fans

Pagina: 1
Acties:

  • Aloys
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
ik heb ff mijn kast getekend (paint :P ) en nu heb ik dus de vraag wat is de beste manier om fans te plaatsen. om mijn kast zo koel mogelijk te maken. (keb nl een zware o'c cpu die wat frisse lucht kan gebruiken :) )

dit is de tekening:
Afbeeldingslocatie: http://www.dedeurgroningen.nl/sub2/images/fans%20vb.JPG

mijn idee was de paarse strepen.
en dan extra vraagje hoe snel zouden jullie de fans minimaal aanraden. Lawaai maakt me nix uit.
want ik heb nu 2 fans, 1 van 2500 rpm en 1 van 1800 rpm, dat is een aanzienlijk verschil merk ik.

Hoe denken jullie erover?

Verwijderd

Het airflow plan is wel goed, niet orgineel, maar waarom orgineel zijn als het er niet beter op word :o De fans - als geluid je niets uit maakt - gewoon op volle snelheid zetten. Dan heb je meer stroming door je kast, dus meer koeling.

  • Aloys
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
en aan welke speed d8 je dan?
1500?
1800?
2100?
2500?
2800?
3000?

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 06-02 12:28
In de bovenplaat een fan zetten, boven de CPU, kan ook veel warme lucht weghalen. En een fan in de zijwand van je kast, die op de CPU blaast, heeft ook nogal invloed op de temp.

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.


  • Roamor
  • Registratie: Mei 2004
  • Niet online
Aangezien die twee outtakes nooit (veel) meer lucht uit je kast kunnen pompen dan dat je intakes kunnen invoeren, zou ik die hard laten draaien en de inttakes laag zetten.

Het geluidsniveau zal iig minder zijn dan wanneer je ze alle vier vol laat draaien. Vergeet ook niet dat je ook een outtake in de vorm van je voeding hebt. ;)