[Compaq 5456] PC pakt nieuwe processor niet

Pagina: 1
Acties:
  • 333 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • frankknopers
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 22-07 10:11

frankknopers

Goud is geen geld

Topicstarter
Hoi

Wij hebben thuis een best oude compaq pc (Compaq Presario Internet PC 5456).

Deze heeft standaard de volgende specificaties:


- Intel Celeron 466 mhz CPU (socket 370)
- 64 MB intern geheugen PC100
- Onboard Graphics 4 MB
- 8 GB Harddisk
- 56k PCI-modemkaart

Omdat we deze computer nog gebruiken voor XP office en internet en Age of Empires 2 LAN moest er het en en ander geupgrade worden:

- Geheugen van 64 MB naar 256 MB
- Onboard video vervangen voor nvidia TNT2 PCI-videokaart 32 MB.
- Harddisk bijgeplaatst van 3 GB
- Modem vervangen voor een Gigabit LAN kaartje van Linksys.

Tot zover werkt het allemaal fijn en wel. XP draait er prima op.

Wat is het probleem?
Ik gebruik deze compaq 5456 dus ook als LAN kandidaat voor in mijn Gigabit netwerkje. Ik speel regelmatig met vrienden Age of Empires 2 over LAN. Probleem is dan dat er na een tijdje hevige lag optreed (continu traag spel, late respons van het netwerk).

Ik was er dus zeer zeker van dat de CPU van de compaq de bottleneck in het netwerk was. De compaq heeft al gauw 100% cpu belasting en daardoor komt de informatie van de compaq later aan dan die van de andere pc's.

Nu het volgende: Ik heb besloten om de celeron 466 mhz te vervangen voor een volwaardige Pentium 3 op 800 mhz (ook socket 370 uiteraard).

Deze P3 processor heb ik 2e hands gekocht voor een mooie prijs. De CPU was netjes verzonden en zag er goed uit. Ik heb hem dus meteen in de PC gebouwd.

Koelblokje en stof eraf, oude celeron eruit, nieuwe CPU erin (ging vrij makkelijk, paste allemaal goed). Toen heb ik de processor vastgezet met een hendeltje, koelpasta op de core gedaan (dun laagje) en het koelblok er weer op.

Het grote probleem is nu: De computer start niet meer correct op! Bij het opstarten beginnen de fans te draaien en de harde schijven vrolijk rond te spinnen, maar geen beeldsignaal (blijft op standby).

Wat heb ik geprobeerd?
- Gekeken of de processor wel goed was geinstalleerd (core zag er nog goed uit, niet afgebroken of verbrandt ofzo. Het koelblok voelde lauw, dus dat is goed)
- Een ander beeldscherm geprobeerd --> geen effect
- De onboard videokaart weer geprobeerd --> geen effect
- proberen in de BIOS te komen met F8, F10, delete en TAB --> geen respons van computer

Wat heb ik opgezocht?
- gekeken in de handleiding die bij de PC werd geleverd --> gaf geen enkele informatie over het moederbord of het vervangen van CPU. Alleen de basic dingen stonden erin.
- Op internet gezocht naar eventuele BIOS updates en gegevens over het moederbord in deze compaq PC. --> niets gevonden
- Op GoT gezocht naar soortgelijke topics --> geen oplossing voor dit probleem gevonden

Kortom, help! :)

NB: ik ga vanavond proberen de oude CPU weer terug te plaatsen om te kijken of hij dan wel opstart.

[ Voor 4% gewijzigd door frankknopers op 13-07-2005 22:57 ]

Goud is geen geld


  • Schapie
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 19-02-2025

Schapie

Bleh...

Zou je de sspec nummers willen posten dan kan je namelijk achterhalen wat voor core er is gebruikt en wat voor fsb er gebruikt is. (Staat op de rand van je procs iets van SX969 (p75 :P) iig iets in die trend)
Dit kan namelijk het probleem zijn met de gebruikte chipset of je moet kijken of je een bios upgrade kan vinden.

Waarnschijnlijk is de celeron een mendocino geweest en de p3 800 is denk ik een coppermine dat zal denk ik een probleem veroorzaken. Want de celeron heeft een 66mhz fsb en de 800 kan zowel een 100mhz als een 133mhz fsb hebben en je hebt kans dat je chipset op je moederbord dat niet helemaal trekt. En idd zie de balusc site daar zou ik even op kijken als je weet wat voor chipset je hebt kan je zo achterhalen of die het trekt of niet.

[ Voor 42% gewijzigd door Schapie op 24-06-2005 19:25 ]

No signature found


Verwijderd

Probeer een het cmos te resetten en kijk eens naar de jumpers op het moederbord.
Misschien dat je de nieuwe cpu via de jumpers moet instellen.

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 09:46
FSB op 100 of 133, kijk even welke proc het is.

http://balusc.xs4all.nl/ned/har-cpu-int-p3.php

F1 voor de bios?

Welk MOBO?

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


  • frankknopers
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 22-07 10:11

frankknopers

Goud is geen geld

Topicstarter
-----Update----

Ik heb de oude celeron processor weer eens opgestart. Hij draait weer perfect. Gelukkig zit het probleem dus alleeen bij de processor.

Ik heb nog niets verandert bij de jumper instellingen. Ik heb al wel de CMOS clearjumper gevonden, maar gezien ik weinig ervaring heb met die jumper durfde ik hem nog niet uit te proberen.

De jumper instelling voor de FSB zal ook wel ergens moeten zitten op het moederbord. Ik heb verder geen flauw idee wat voor moederbord het is. Ik weet wel dat er een intel chipset op zit.

Op de P3 800 mhz processor staan de volgende gegevens:

800EB/256/133/1.65V
Q036A035-0623 SL 464

made in Malaysia

edit: ik zal eens op zoek gaan naar die FSB jumper! :9 wellicht dat die het probleem oplost.

edit2: Ik heb geen FSB jumper kunnen vinden helaas. Een CMOS Clear gaf ook geen uitkomst. Het beeld blijft op standby.

[ Voor 15% gewijzigd door frankknopers op 24-06-2005 20:02 ]

Goud is geen geld


  • Killjoy
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 16:39

Killjoy

Klingon lawn products

Die 800EB is een Coppermine core en oude borden ondersteunen deze core vaak niet. Is goe mogelijk dat dit ook voor jouw bord geldt.

Het is den ambtenaar verboden gedurende den werktijd alcoholhoudende dranken te gebruiken, bij zich te hebben of in de dienstlokalen te bewaren.


  • frankknopers
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 22-07 10:11

frankknopers

Goud is geen geld

Topicstarter
Denk het ook. Het moederbord pakt deze processor gewoon niet. Wat helemaal vreemd is is dat de CPU fan ook niet gaat draaien met de 800 mhz processor.

Bij de Celereon doet ie dat wel.

Morgen maar eens naar de computerboer op zoek naar een mooi P3 bordje (dat coppermine ondersteunt)! :)

Goud is geen geld


  • Kippenijzer
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 05-08 11:58

Kippenijzer

McFallafel, nu met paardevlees

hou er rekening mee dat in 99,9% van de gevallen het nieuwe bordje niet in de huidige Compaq kast zal passen. Net zo min zal de voeding erop passen waarschijnlijk. En dan ook nog eens is de kans dat je computerboer nog een p3 bordje heeft (tenzij hij veel in 2e hands doet) ook niet waarschijnlijk.

Je systeem ondersteund iig geen Coppermine cpu's kun je vanuit gaan. Je kunt wel proberen of je een niet coppermine (weet niet zeker of dat ook voor s370 gewoon de katmai zal zijn) cpu kunt vinden, maar die zal sowiezo hooguit 600mhz zijn dan.

  • LeNNy
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 02-08 22:45
In je PC zit een Intel 810 chipset. Deze chipset kan 66 en 100MHz FSB P3 en Celeron processoren aan, in 18 en 25 micron uitvoering. Het model wat je gekocht hebt is een 133FSB model. Die zou op zich moeten werken maar dan op een lagere snelheid.

Een mogelijkheid dat je pc niet opstart is dat deze de processor niet herkend. Stop er eerst eens de laatste BIOS versie in. Dat zou deze moeten zijn:

http://h10025.www1.hp.com...&cc=us&softwareitem=33473

Kijk of je een Celeron met 100MHz bus op de kop kunt tikken met een coppermine 18 micron core. Deze zijn gemaakt tot 1100MHz. Let op! geen tualatin celeron, gemaakt met een 13 micron core. Deze zijn ook vanaf 1000MHz gemaakt.

Deze dus:

http://www.tweakers.net/aanbod/advertentie/11617

  • frankknopers
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 22-07 10:11

frankknopers

Goud is geen geld

Topicstarter
@ LeNNy

Heel erg bedankt voor die BIOS update. Zoiets zocht ik dus al! Ik ga deze BIOS eens proberen, hopen dat ie dan wel wordt herkend!

Goud is geen geld


  • Atlas
  • Registratie: Mei 2002
  • Niet online

Atlas

Ik flits niet meer terug!

En als je een nieuw mobo koopt, neem er dan ook een nieuwe voeding bij anders gaat je nieuwe mobo in rook op omdat de voeding van compaq uiteraard niet standaard is :P

Join the dark side, we have cookies :)
You need only two tools. WD-40 and duct tape. If it doesn't move and it should, use WD-40. If it moves and shouldn't, use the tape.


  • Borromini
  • Registratie: Januari 2003
  • Niet online

Borromini

Mislukt misantroop

Er zijn twee FCPGA370 versies: 1 & 2 :). Check es of je mobo versie twee bevat, anders zal het die PIII 800 Mhz wschl niet ondersteunen.

Got Leenucks? | Debian Bookworm x86_64 / ARM | OpenWrt: Empower your router | Blogje


  • frankknopers
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 22-07 10:11

frankknopers

Goud is geen geld

Topicstarter
Ik ziew dat het met de nieuwe BIOS ook niet gelukt is. Het zal wel fysiek onmogelijk zijn. Beetje á la Prescott-support moederborden. Deze Compaq PC ondersteunt gewoon geen coppermines helaas.

Een voeding + moederbord kopen wordt me te duur.

De enige optie is deze processor verkopen of inruilen voor een Katmai 600 mhz.

In ieder geval wil ik iedereen bedanken voor de attente reacties! :)

Frank kijkt en ziet tot zijn verassing een mooie 300 watt voeding liggen tussen de oude hardware! Nu alleen een moederbordje. Dat is wel te doen... >:)

[ Voor 18% gewijzigd door frankknopers op 24-06-2005 22:50 ]

Goud is geen geld


  • dion_b
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 13:54

dion_b

Moderator Harde Waren

say Baah

Is de kennis van mensen zo ver weggezakt? :z

Boromini zit in de juiste richting te denken, maar details zijn net even anders...

Er zijn 3 soorten Socket 370:

PPGA
FC-PGA
FC-PGA2

Alledrie hebben PGA370 op de socket, die is fysiek identiek, het verschil zit'm in de pinout. Ze zijn backwards compatible, niet forwards. Dus een PPGA CPU kan op een FC-PGA bord, maar niet andersom.

Jouw bord heeft een PPGA pinout, een P3-800 is FC-PGA.

Bussnelheden, BIOS support e.d. kunnen zorgen dat de CPU niet op correcte snelheid werkt, maar booten zal wel lukken. Verkeerde socket pinout is de reden dat hij echt niet boot.

Enneh, omdat ze met externe cache werken zijn er geen Katmai CPU's op So370 format, dat is geen optie. Beste op dit bord is een Celeron 533, wat nauwelijks sneller is dan je huidige CPU

Oslik blyat! Oslik!


  • frankknopers
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 22-07 10:11

frankknopers

Goud is geen geld

Topicstarter
Bedankt voor de hulp. Misschien dat andere oplettende tweakers hier ook wat aan hebben als ze en oude PC willen upgraden.

Ik ga gewoon een 2e hands moederbordje halen voor 20-25 euro ofzo. Ik heb nog wel een goede 300 watt voeding liggen, dus dat moet kunnen.

Ik moet dus zorgen dat ik een 'moderne' socket 370 krijg waar de coppermine op past met 133 FSB.

(jammer dat het geheugen van die pc maar 100 mhz is)

Goud is geen geld

Pagina: 1