Toon posts:

msi 848P Neo-V herkent alleen primary ide

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een MSI 848P Neo-V met een Celeron 2,53Ghz processor en 512MB reepje geheugen gekocht om een budget pc-tje te maken voor internetten en een briefje tikken. Alleereerst bleek het systeem helmaal niets te doen. Alleen de processorfan draaide rond. Een nieuwe processor bleek te helpen.

In de boot up, bleef hij echter hangen op iets dat met LAN te maken heeft. Dat bleek een instelling te zijn waarbij hij probeert te booten vanaf het netwerk (dit heb ik niet zelf opgelost).

Thuisgekomen alles netjes in de behuizing gemonteerd en de volgende hardware aangesloten op het bord:

1. floppy drive op floppy drive connector
2. Quantum fireball Harddisk op 1e IDE connector (80-aderige kabel)
3. Cd-rom (als master) en cd-writer (als slave) op 2e IDE connector (40-aderige kabel)
4. Maxtor 80 GB SATA harddisk op 1e SATA connector

Het booten geeft geen aparte meldingen maar eindigt met de melding dat er geen systemdisk in de floppy drive zit. In de BIOS is ook te zien dat alleen de floppy drive herkend wordt. Als ik alle hardware losmaak en alleen de IDE harddisk laat zitten, dan wordt deze wel herkend en kan daar ook vanaf geboot worden. Als ik alleen de cd-rom aansluit op het eerste IDE kanaal dan kan ik ook een windows cd booten. Zodra er dus meer hardware wordt aangesloten wordt niets meer herkend.

Wat is hier aan de hand?

Verwijderd

Heb je de cdrom en cd-writer goed gejumperd op master-slave?
Is je SATA ingeschakeld in de BIOS?
Staat de bootsequence goed ingesteld in de BIOS?

Verwijderd

Topicstarter
Naar aanleiding van je antwoord toch besloten om nog één keer te proberen. Ik had alles al weer in de doos gedaan om terug te brengen zo zat was ik het. SATA bleek inderdaad niet aan te staan. Dus dat ging meteen goed. Toen weer prutsen met verschillende manieren van de IDE kanalen. Jumpers e.d. stonden goed (zo zat het ook in het oude systeem). Uiteindelijk lukt het om alles gedecteerd te krijgen als ik de 80-aderige kabel aansluit op de cd-rom spelers en de IDE harddisk op de 40 aderige. Ik heb de cd spelers nu op kanaal 1 aangesloten en de harddisk op kanaal 2. Uiteindelijk wordt die toch niet meer gebruikt als ik de data heb overgezet naar de SATA schijf.

Ben dus toch blij dat alles nu werkt, maar heb geen verklaring waarom het alleen op deze manier lukt.