Toon posts:

Batterij type D vraag

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Van het weekend een paar el cheapo (€ 5,99) kampeerlampen gekocht bij de Kruidvat. In deze lampen gaat 4x een D type batterij. Ik heb even om proef te draaien (lees: of de boel wel werkt) 4 Hema type 2900 mAh Ni-MH Mono - D - IEC HR20 gekocht. Dit zijn zogenaamde Super Rechargebles.
Deze heb ik netjes volgens het voorschrift opgeladen in 14 uur tijd op mijn oude oplader. Ze werken dus niks aan de hand verder.

Wel zag ik dat Ni-MH batterijen het best kunnen worden opgeladen op een Ni-MH oplader ivm 'overladen' van de batterij. Ik ben dus voornemens een Hape NV70 te kopen hiervoor.
Maar terwijl ik dus op de site van Hape zat te surfen zag ik dat ze daar twee soorten D batterijen aanbieden. Namelijk een Engelse Staaf (AB14) batterij en een Monocel (AB20).

Mijn vraag is nu, wat is het verschil tussen een Engelse Staaf en een Monocel batterij ?